Kia Sportage 2.0 crdi awd spirit edition 2010

Spălare, ceruire, polish...
Post Reply
Robert Mihai
Posts: 4
Joined: 17 Jun 2018, 03:10
Auto: Kia sportage 2010
Location: Cluj napoca, Romania

Kia Sportage 2.0 crdi awd spirit edition 2010

Post by Robert Mihai »

<r>Salutare tuturor! Încep prin a face o confesiune, si anume este prima data cand ma inscriu pe un forum de genul si asta din cauza(sau mai bine zis datorita <E>:D</E> noii mele masinute Kia sportage.) Este vorba de o masina second-hand pe motorina din 2010 motor 2.0 crdti, 160K km, 16v cu 136 Cp-nivel echipare spirit, iar culoarea masinii este un albastru extraordinar de frumos numit blue byte. Imi place sa cred ca in Cluj-Napoca-orasul unde locuim- nu cred sa mai fie vreo masina cu culoarea aceasta. <E>[-X</E> si mai ales Kia. Eu si sotia o adoram.masina este luata de 3 zile, din 14.06.2018 si o sa intre in revizie generala, iar cu ocazia asta pun pe hartie urmatoarele intrebari: 1.masina este cu distribuția pe lant? Daca da, este necesara schimbarea distributiei?<br/>
2.ce amume in afara de filtre, ulei, placute frana, considerati util sa schimbam, avand in vedere ca e o masina sh?<br/>
3.masina imi consuma 13L in regim de oras. E normal? Doar intreb... Nu ma plang.<E>:D</E> <br/>
4.stiti un site cu piese ok de cumparat?<br/>
5.Cunoasteti un servis auto in Cluj-Napoca unde sa duc masina si sa nu imi fie frica ca mi-o "mantuieste" mecanicul?<br/>
Am condus putin masina, o s-o conduc dupa revzie, insa prima impresie este una foarte buna. I place coreana fiindca e altceva.. Are acel "je ne sais quoi" <br/>
Daca mai aveti si alte sugestii legate de masina, vb aia:nu ezitati sa imi scrieti. <E>:D</E></r>

Post Reply

Return to “Întreţinere”