Aspiratoare.....de care si de unde?

Spălare, ceruire, polish...
Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by Orlando_LR »

florin-adrian wrote:Recomand aspiratoarele de la benzinarii. Fac luna in masina, trag tot ce prind..5 minute - 5 lei la Petrom V . Daca gasiti mai ieftin va rog sa postati.
eu plateam acum 2 luni la benzinariile mol 4 lei.cred ca nu l-au scumpit...este la fel de eficient

Eu mi-am luat un aspirator cu butoias,a fost la oferta acum catva timp la cora si isi face destul de ok treaba...adica aspira toate pietricele si restul.
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by titisor »

Eu am un black & decker , din sellgros la vreun milion si ceva dar nu ala simplu ci ala cu ciclon parca . Ma declar supermultumit de el . L-am folosit de vreo 3 ori pana acuma . Ultima oara dupa concediu de 2 saptamani din care 1 saptamana cu cortul la vama veche deci va dati seama cat de plina de nisip era masina , acuma nici o urma . Mi-a luat cam vreo 45 de minute cu tot cu stergerea usilor si a consolei .
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

belami
Posts: 194
Joined: 11 Oct 2007, 13:25
Auto:
Location: Buzau

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by belami »

Foarte interesant pare acest model Black&Decker cu acumulator:
http://www.blackanddecker.de/homeproduc ... fications/
Iar aici un review:
http://www.autoexpress.co.uk/products/p ... cuums.html
Am vazut in Germania astfel de "jucarii" cu acumulatori, care desi au o autonomie de doar 10-20min, sunt mult mai puternice decat cele din gama auto (alimentate la priza 12v).
1.4 BEST, Machine Silver
Comanda 25.10.2007, seriile 06.12.2007, livrarea 12.01.2008

Aimar
Posts: 341
Joined: 22 Feb 2008, 23:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by Aimar »

Va recomand black & decker un aspirator foarte ok . L-am cumparat din selgros . Costul produsului fiind undeva la 1 mil si un pic... Se merita !

cristi04
Posts: 6
Joined: 28 Apr 2009, 11:57
Auto:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by cristi04 »

Aspiratoare bune pentru masina gasiti aici http://www.protonikserv.ro/magazin/cate ... ategory=23

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by ady85btz »

eu am luat unu din slegros la vro 25 lei si face treaba buna...il am de vro 2 ani si inca se tine :lol:
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Aimar
Posts: 341
Joined: 22 Feb 2008, 23:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by Aimar »

Am avut un aspirator de genul asta...25-30 de lei si inca de la prima folosire s-a ars =))) tot din selgros luat ! L-am dus frumos inapoi ..l-am returnat si mi-am luat un decker...care trage si e foarte bun . Ma mira adytza =))) 25 de lei il ai de 2 ani , eu cred ca tu folosesti aspiratorul de casa=))

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by singlecrys »

ala de casa fratilor e cel mai buna, trage de rupe :lol: ! cei care stau la bloc e mai greu cu prelungitorul :lol:
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

kriszta15
Posts: 290
Joined: 06 Apr 2009, 21:03
Auto:
Location: Oradea

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by kriszta15 »

sau ceri curent de la vecini :lol: :lol: :lol:

Marinaru68
Posts: 47
Joined: 05 Jun 2009, 07:45
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by Marinaru68 »

Eu imi fac singur interiorul, intotdeauna. Ca aspirator, il folosesc pe cel de casa. Cele mici, "de masina" sunt slabe, chiar si cele de firma. Cu un cablu de 50m poti sa tragi curent si de la et. 10 !
Recomand cu incredere aceasta solutie deoarece un aspirator de 2000W trage bine praful, in vreme ce unul auto are max 10W (cele mai puternice)! Faceti si voi comparatia !!!
1.4 GSL Best / Sunt interesat sa cumpar un garaj in Constanta. Preferabil la parter (subsol) de bloc! e-mail: marinaru68@yahoo.com

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Aspiratoare.....de care si de unde?

Post by aeon »

si eu il fac singur (interioru), tot cu aspiratorul de acasa...trag prelungitoru de la et 2 si aspir apoi sterg cu laveta umeda...la spalatorie fac exteriorul
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Întreţinere”