Spalatorii auto in Craiova

Spălare, ceruire, polish...
Post Reply
User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

Voi unde spalati masinile in Craiova? Ca am vazut ca majoritatea spalatoriilor sunt patronate de romi.
Nu am nimic cu ei, dar cand am vazut ca dupa ce aplica spuma ia buretele da mai intai pe jenti si praguri si dupa aceea pe geamuri am renuntat. :)
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

nu este nimeni din Craiova???!!!!!
KIA Cee`d 1.4 BEST

alcatraz

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by alcatraz »

ba se mai gaseste cite cineva si din craiova. eu spal de obicei masina la spalatoria best, care se afla vis-a vis de unitatea militara din cornitoiu. linga ei se afla o spalatorie patronata de cine ziceai tu, dar baietii o spala dupa cum comanda clientul: cu burete sau fara. sunt multumit si de ei. la romi ma duc cind e coada la best. ambele spalatorii folosesc materiale ma-fra. dupa spalare ambele spalatorii sufla locurile ascunse (oglinzi, numere, imbinari) cu aer comprimat sa nu pleci din spalatorie cu zoaiele dupa tine.

aimbot
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2008, 15:44
Auto:
Location: Craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by aimbot »

Pana akm am incercat foarte multe spalatorii dar doar una a reusit sa se ridice la standardul de "nu am ce sa le reprosez".Am incercat la Bacriz si parerea mea ar fi " mai bine dute in alta parte", am incercat cum intrii p canal la rumanu` ala pitic si la fel, am incercat la iesirea de pe canal spre spital si e mai rau decat la celalte doua.Spalatoria care spala super la noi ( parerea mea) este o spalatorie de pe canal ( iti explic imediat care) unde patron este o femeie ( romanca), ea spala cot la cot cu ceilalti, face treaba super de fiecare data, ireprosabil.Cum ajungi: pe sensul de mers de la stadionul oblemenco spre canal faci dreapta si intrii pe canal (ca si cum te-ai duce spre brestei)si la vreo 200 de metri pe stanga ( pe scuarul din mijloc) este o chestie verde.NU te speria de cum arata pe exterior, fac treaba super(pretul este 25 interior exterior).
Kia Pro Ceed, 1.4 Best, Cassa White.

juventino
Posts: 28
Joined: 13 Jan 2008, 00:48
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by juventino »

la capatul strazii vasile alecsandri, pe dreapta e o spalatorie de cateva luni. tipu de acolo chiar o spala f bine si nici nu stai la coada cum e prin alte parti. eu acolo ma duc pt ca e aproape de casa si sunt f multumit. exterior = 9 lei iar interior 7 lei. recomand
KIA Cee'd 1.4 Best machine silver DJ-86-KIA

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

ok baieti!
Eu am spalat la OMV de langa Real la perii si e OK!
Acum spal eu tot acolo dar la jet .
KIA Cee`d 1.4 BEST

alcatraz

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by alcatraz »

marius01 wrote:...Eu am spalat la OMV de langa Real la perii si e OK!
nu te sfatuiesc sa speli masina la perii. cu timpul (dupa citeva spalari) o sa constati pe banii tai ca trebuie tras un polish.

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

cred ca ai dreptate alcatraz :)
de aceea o spal eu la jet tot la omv
alcatraz wrote:
marius01 wrote:...Eu am spalat la OMV de langa Real la perii si e OK!
nu te sfatuiesc sa speli masina la perii. cu timpul (dupa citeva spalari) o sa constati pe banii tai ca trebuie tras un polish.
KIA Cee`d 1.4 BEST

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

Intreb si eu pe cei care se "pricep"!
Eu imi spal masina singur la OMV cu jetul.Am vazut ca au un buton la acea pompa pe cere scrie ceara fierbinte.Asi dori sa bag o fisa si pentru ceara.Intrebarea mea este cand aplic ceara trebuie sa mai limpezesc dupa????
Stie cineva? :D
KIA Cee`d 1.4 BEST

aimbot
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2008, 15:44
Auto:
Location: Craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by aimbot »

La spalatorie unde o spal eu o da cu ceara inainte sa o stearga dar eu iti spun ca dai banii degeaba mai bine iati o ceara de la magazinele de profil ( e cam 30 ELI ), pe langa faptul ca aia chiar se cunoaste, se aplica repede ( cam 20 de minute ) si te tine un castronel dinala cel putin un an te zile.

P.S. Ai grija ce ceara iei, cu cat e mai scumpa cu atat e mai buna ( daca ai gasi de la 3M ar fi super) sa nu iei deaia de 2 lei ca poate iti ataca vopseaua ( adik nu e buna in cantitati mari ).Daca ar fi dupa mine ( pana akm nu am gasit de la 3M) as faceo cu ceara dupa fiecare spalare, ARATA MASINA CA NOUA.
Kia Pro Ceed, 1.4 Best, Cassa White.

juventino
Posts: 28
Joined: 13 Jan 2008, 00:48
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by juventino »

cat costa spalatul la OMV ? si in legatura cu ceara...am gasit pe acasa un tub de ceara de la AMWAY (stiti firma) dar termenul de valabilitate a expirat de cativa ani buni. ea cand am luat-o era buna, nu cum sunt alea ieftine. credeti ca mai e buna ?
KIA Cee'd 1.4 Best machine silver DJ-86-KIA

User avatar
marius01
Posts: 232
Joined: 02 Aug 2008, 22:10
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by marius01 »

La jet 5 lei fisa.Trebuie cam 2 ca sa o speli si sa o limpezesti.
la perii programul 3 costa 17 lei
juventino wrote:cat costa spalatul la OMV ? si in legatura cu ceara...am gasit pe acasa un tub de ceara de la AMWAY (stiti firma) dar termenul de valabilitate a expirat de cativa ani buni. ea cand am luat-o era buna, nu cum sunt alea ieftine. credeti ca mai e buna ?
KIA Cee`d 1.4 BEST

juventino
Posts: 28
Joined: 13 Jan 2008, 00:48
Auto:
Location: craiova

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by juventino »

pai se merita sa o spal la spalatorie ca e mai ieftin si fac e ei tot. iese boboc
KIA Cee'd 1.4 Best machine silver DJ-86-KIA

DJ199NAF
Posts: 1
Joined: 07 May 2012, 17:23
Auto:

Re: Spalatorii auto in Craiova

Post by DJ199NAF »

eu spal la AQUA MAGIC pe rocada, spala super bine, leam incercat pe toate aici mia plcut cel mai mult....... dupa parerea mea e cea mai moderna spalatorie din craiova....

Post Reply

Return to “Întreţinere”