Intrebari huse si covorase

Spălare, ceruire, polish...
Tibidon
Posts: 7
Joined: 20 Jul 2008, 22:25
Auto:
Location: Targoviste

O problema husele!

Post by Tibidon »

Am cautat :roll: :roll: dar pentru Ceed inca nu se produc. Am incercat multe tipuri iar singurele care se potrivesc sunt cele produse de UMBRELA. :idea:
1,4 Kia Cee'd green

nici

Post by nici »

Din cate stiu nu prea e bine sa ai huse pt ca ai airbag lateral in scaune. Il poate impiedica sa se deschida. Eu nu imi pun pt ca nu imi plac si pt siguranta. Pune numai pe bancheta in spate... dar si la aia o sa ai pb cand o sa vrei sa o rabatezi :) Bucura-te de masina asa cum e ea. Daca ai huse pe scaune sigur o sa versi ceva pe ea si o sa intre si in tapiterie.... Murphy asta!

Tibidon
Posts: 7
Joined: 20 Jul 2008, 22:25
Auto:
Location: Targoviste

Post by Tibidon »

sunt decupate in zona aibergurilor si au fermoare la bancheta din spate :shock:
1,4 Kia Cee'd green

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Sunt destui care au huse pe Cee'd. Pentru airbag'urile laterale acestea au decupaj in lateral, iar pentru bancheta se gasesc si fractionate (insa doar nu stai in fiecare zi sa rabatezi fractionar bancheta)
Nu stiu insa ce modele anume se potrivesc, insa banuiesc ca nu's prea multe marimi ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Daca vrei sa stai in fiecare zi si sa rabatezi fractionar bancheta fara batai de cap atunci poti sa iti faci huse la comanda.
@yrandreia are huse facute la comanda si pot spune ca au o calitatea a materialului foarte buna plus sunt lucrate bine dar sunt scumpe. :lol:


Citeste aici
viewtopic.php?t=944&postdays=0&postorder=asc&start=15
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

eu am "maieuri" . Sunt universale .... si dau bine ! Decat pt scaunele din fata .. ;)
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

cmg_george

Post by cmg_george »

Eu mi-am pus Puffy sau asa ceva si vin destul de bine. Se gasesc in Carrefour. Cum se spunea si mai sus pentru airbag ai o fata care permite acestuia sa se deschida. ai sa vezi pe ambalaj ca scrie si despre asta.

tymy09
Posts: 31
Joined: 05 Sep 2007, 19:09
Auto: DUE
Location: xfrxx

Post by tymy09 »

Incercati pe www.huse.ro, au am cumparat de acolo si sunt speciale pentru ceed. Se iau in considerare toate optiunile masinii, poti alege culorile si combinatiile si sunt seriosi.
_______________________
ceed 1,4 gsl best, mars red


User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Ogy »

Incercati sa sunati dealerul (sau un dealer la nimereala sa vedeti ce zice ).
Valabil la orice masina ....NU SE MAI POARTA HUSE! ....desigur exista si mofturosi ....exista si solutii de curatare/reparare.
Am incercat tot felul de huse de la mai scumpe la semi huse (toate porcarii pe langa cele originale)....am sunat la dealer si mi-a dat raspunsul ...Nu se folosesc....toate le-am facut cadou la diverse rude.

opreacip
Posts: 35
Joined: 07 Feb 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by opreacip »

eu am huse si sunt multumit de ele. Sunt de la Camera (sau asa ceva) si vin perfect. Singurul dezavantaj este ca nu se pot rabata banchetele fractionat dar pot trai si asa.
Cee'd 1.4 GSL Best Kompas Blue GL-07-GLE

Aramis
Muschetar
Posts: 80
Joined: 10 Jul 2008, 09:48
Auto:
Location: Iasi

Re: O problema husele!

Post by Aramis »

Am luat huse de la Umbrella, negre. Arata cat de cat ok si se presupune ca imi protejeaza intr-o oarecare masura tapiteria.
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST, machine silver

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re:

Post by helici_florin »

eu am luat de la ei. le-am prins cand erau 250 lei. sunt super multumit, si vin perfect pe masina. cineva mi-a zis cand mi-a vazut masina "da ... e fainna, dar nu prea imi place tapiseria ... " si eu ii zic "da` nu e asta tapiseria, sunt huse :D "
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

adi2727
Posts: 32
Joined: 09 Jan 2009, 00:13
Auto: KIA Ceed Best
Location: Bucuresti

Re: O problema husele!

Post by adi2727 »

e foarte simplu:
eu mi-am luat niste huse cu 99RON de la Umbrela, care se pot gasi foarte simplu in orice supermarket
faza e ca au si buzunare pentru airbag si pe spate pot fi sectionate prin fermoar pentru rabatare individuala - e chiar fain; sunt destul de simplu de montat
in plus mai au si tema interiorului standard - adica gri cu negru
succes !!!
8)
KIA Cee'd 1,4 BEST
Image

cipsdan
Posts: 16
Joined: 11 Jun 2009, 19:56
Auto:
Location: Bucuresti

Intrebari huse si covorase

Post by cipsdan »

Salutare tuturor posesorilor de Kia Cee'd
Sunt nou pe aici si am si eu cateva nelamuriri...
1. Din ce am citit pe aici nu am gasit sa existe covorase pentru Cee'd cu marginile mai inalte (barcuta)... daca exista spuneti-mi si mie va rog... :?
2. Cee'd-ul meu este SW si prin urmare bancheta spate rabatabila 1/3 2/3... imi recomanda cineva o sursa de huse... de care este multumit....?

Multumesc
Kia Cee'd SW 1.6 DSL best silver

Post Reply

Return to “Întreţinere”