Nemultumit ... impecabil e cam ..fortat

Bucureşti
leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

manucu01 wrote:ca sa citez un clasic in viata
"s-a mai discutat, se poate inchide"
si sterge ...
n-ar fi rau ca in regulament sa fie stipulat ca in cazul in care nu se aduc clarificari ale unor afirmatii negative despre alate entitati, topicul sa fie inchis, sters iar initiatorul avertizat.
sunt de acord dle manucu dar am o singura intrebare ...raspunsul / argumentul / lamurirea la intrebarile voastre nerabdatoare ar trebui facut:
1.instantaneu
2.cel mult in 24h
3.niciodata ca ne deranjeaza parerea altcuiva ; (sa-l stergem)
Let's broad our mind.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

MrDjBthu wrote:daca nu ne povestesti ce si cum nu prea putem sa dam mare importanta ....
nu de alta dar pe acest forum poate oricine sa intre si sa faca reclama negativa lui X si pozitiva lui Y si am impresia ca acest lucru chiar s-a intamplat.
dle moderator inainte de a avea "impresii" ai putintica rabdare...vine si povestea
Let's broad our mind.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

c.ciprian wrote:Adica ai ajuns de trei ori in service si scrii prima data pe forum? Sunt curios cum ai gasit forumul :evil:
am ajuns de doua ori in service ...si scriu prima oara pe forum pt ca abia mi-am facut cont ...
Let's broad our mind.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

In loc sa clarifici situatia tu ce faci?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

leomi wrote:
MrDjBthu wrote:daca nu ne povestesti ce si cum nu prea putem sa dam mare importanta ....
nu de alta dar pe acest forum poate oricine sa intre si sa faca reclama negativa lui X si pozitiva lui Y si am impresia ca acest lucru chiar s-a intamplat.
dle moderator inainte de a avea "impresii" ai putintica rabdare...vine si povestea
Asteptam..... :o

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

cash wrote:cred ca va obositi degeaba...chiar ca put rau persoanele astea care arunca cu kk si apoi fug...
pe ce te bazezi sa tragi repede concluzia cu fuga ?
Let's broad our mind.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Trece si seria de la motor sa putem verifica la IMG.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

Ogy wrote:Il aprob pe om...lasati-l sa explice ce masina are si ce probleme a avut cu ea....de asemeni nume ale persoanelor cu care a lucrat ...daca nu, ban si gata.
singurul raspuns corect asta a fost !

Pentru ca nu sunt depedent de net si nu stau pe net non stop, raspund atunci cind intru.

E primul forum pe care se pare trebuie raspuns instantatneu.

Am fost la IMG cu o fosta masina la recomandarea unui prieten sa imi repar unele probleme :
1.o portiera spate usor zgariata :trebuia vopsita; a fost vopsita ok, dar nu se mai inchidea ok ...nu am inteles de ce au umblat la sistemul de inchidere si de ce cind am semnalat problema mi s-a spus citez "noi am vopsit-o in rest nu e treaba noastra, nu avem timp pentru problema asta"

O fi bine asa ?

2.am mai schimbat un parbriz ...imi sarise o piatra...

Ei bine dupa vreo trei- patru luni de zile ornamentul care se pune pe marginea parbrizului s-a desprins intr-o parte si a inceput sa fluture ...aveam vreo 110km/h si nu stiam ce draku se aude si nu il vedeam ca lovea deasupra masinii...
cind am oprit sa vad ce se intampla am constatat cu stupoare ca lipsea pasta de lipire a ornamentului cam 75% din lungimea acestuia ...si a trebuit sa mi-l lipesc singur...

O fi bine ?
Let's broad our mind.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

Arnold12 wrote:Trece si seria de la motor sa putem verifica la IMG.
este vorba de alt tip de masina nu de o kia.
si masina aia am vindut-o...

de curiozitate ...cum poti verifica la IMG ?
Let's broad our mind.

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

leomi wrote:
MrDjBthu wrote:daca nu ne povestesti ce si cum nu prea putem sa dam mare importanta ....
nu de alta dar pe acest forum poate oricine sa intre si sa faca reclama negativa lui X si pozitiva lui Y si am impresia ca acest lucru chiar s-a intamplat.
dle moderator inainte de a avea "impresii" ai putintica rabdare...vine si povestea
daca nu aveam rabdare atunci topicul mai era deschis ???
atata vreme cat vii cu acuzatii mi se pare normal sa cerem dovezi.


bun, deci masina in cauza nu era o kia ? eu stiam ca IMG sunt dealeri kia si ca pe asa ceva se specializeaza.
in cazul asta nu mi se pare relevanta afirmatia ta, mai ales ca acest forum este pt posesorii de kia.
ce zici ? ti se pare ok argumentul asta ?

edit: pt verificare la img probabil stie pe cineva si intreaba acolo, desi cred ca oricine poate sa se duca acolo si sa intrebe daca o masina cu seria de sasiu xxxxxxxxxxxxxxxx a fost acolo si ce reparatii i s-au facut. nu cred ca astfel de detalii sunt confidentiale.

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

MrDjBthu wrote:
leomi wrote:
MrDjBthu wrote:daca nu ne povestesti ce si cum nu prea putem sa dam mare importanta ....
nu de alta dar pe acest forum poate oricine sa intre si sa faca reclama negativa lui X si pozitiva lui Y si am impresia ca acest lucru chiar s-a intamplat.
dle moderator inainte de a avea "impresii" ai putintica rabdare...vine si povestea
daca nu aveam rabdare atunci topicul mai era deschis ???
atata vreme cat vii cu acuzatii mi se pare normal sa cerem dovezi.


bun, deci masina in cauza nu era o kia ? eu stiam ca IMG sunt dealeri kia si ca pe asa ceva se specializeaza.
in cazul asta nu mi se pare relevanta afirmatia ta, mai ales ca acest forum este pt posesorii de kia.
ce zici ? ti se pare ok argumentul asta ?

.
Despre ce acuzatii vorbesti ... e o simpla poveste si o simpla nerecomandare...atat

Service-ul e service pentru orice masina.

Dupa parerea ta daca nu ai kia e normal sa pleci nemultumit ?
Let's broad our mind.

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

1. IMG fiind dealeri de KIA cred ca si service-ul este specializat pe asta ceva.
2. nu e normal sa pleci nemultumit daca nu ai kia, dar sa intrii pe forum de kia si sa postezi ca un service (in mare de kia) nu a facut (o presupusa)treaba ok la o masina care nu era kia sincer mi se pare irelevant.

presupusa treaba pt ca nu ai zis nimic de seria masinii pe care si si vandut-o si nici macar nu poate fi verificata povestea.

iar din curiozitate te intreb: ai postat doar 2 intamplari, a 3-a care e fost ? si daca primele 2 au fost cum au fost de ce te-ai mai dus si a 3-a oara ???

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

MrDjBthu wrote:1. IMG fiind dealeri de KIA cred ca si service-ul este specializat pe asta ceva.
2. nu e normal sa pleci nemultumit daca nu ai kia, dar sa intrii pe forum de kia si sa postezi ca un service (in mare de kia) nu a facut (o presupusa)treaba ok la o masina care nu era kia sincer mi se pare irelevant.

presupusa treaba pt ca nu ai zis nimic de seria masinii pe care si si vandut-o si nici macar nu poate fi verificata povestea.

iar din curiozitate te intreb: ai postat doar 2 intamplari, a 3-a care e fost ? si daca primele 2 au fost cum au fost de ce te-ai mai dus si a 3-a oara ???
1.Service-ul e service ...de aia mi-au facut lucrarile, pentru ca le pot face si la alte marci ...nu doar la kia.
2.acest topic este despre service nu despre ce masina se repara la service ... tu ce crezi ?
3.evident ca poate fi verificata povestea ...dar aici e un forum cu parerile noastre si atat ...
Let's broad our mind.

MrDjBthu

Post by MrDjBthu »

nu ma intelegi, stai asa. sa punem problema altfel.

1. a treia problema ? care a fost si de ce ai mers IAR la IMG ?
mi se pare ca eviti intrebarea

2. daca tu ai avea sa zicem....un BMW.... ai merge cu el la un service specializat pe bmw sau la orice service ? te-ai risca la un no name ?? sau l-ai duce la unu de Ford/VW/Opel ? ca doar vopsesc si aia portiere acolo si lipesc parbrizuri ?

cat despre service nu sunt 100% sigur dar imi poate confirma cineva de pe forum , daca IMG sunt specializati pe KIA sau nu.


Bottom line: povestea ta nu a impresionat, chiar mai degraba a ridicat suspiciuni asupra veridicitatii ei intrucat nu ai nimic concret.

o masina pe care tu ai dat-o so nu era kia...
dovezi nimic....

leomi
Posts: 12
Joined: 28 May 2008, 15:40
Auto:

Post by leomi »

MrDjBthu wrote:nu ma intelegi, stai asa. sa punem problema altfel.

1. a treia problema ? care a fost si de ce ai mers IAR la IMG ?
mi se pare ca eviti intrebarea

2. daca tu ai avea sa zicem....un BMW.... ai merge cu el la un service specializat pe bmw sau la orice service ? te-ai risca la un no name ?? sau l-ai duce la unu de Ford/VW/Opel ? ca doar vopsesc si aia portiere acolo si lipesc parbrizuri ?

cat despre service nu sunt 100% sigur dar imi poate confirma cineva de pe forum , daca IMG sunt specializati pe KIA sau nu.


Bottom line: povestea ta nu a impresionat, chiar mai degraba a ridicat suspiciuni asupra veridicitatii ei intrucat nu ai nimic concret.

o masina pe care tu ai dat-o so nu era kia...
dovezi nimic....
1.avand in vedere inversunarea cu care aperi service-ul IMG crezi ca mai conteaza a trei problema ?
m-am dus pt ca am crezut ca va fi ok de data asta.

2.Da ma duc la un service ma IEFTIN, daca imi este RECOMANDAT pentru o lucrare NESPECIALIZATA.

3.pai nici nu vreau sa te impresionez cu vreo poveste ...e o poveste oarecare -e drept ca tu ai luat-o cam prea personal...

4.pe forumul asta trebuie dovezi ?
Let's broad our mind.

Post Reply

Return to “International Motors Group”