Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Bucureşti
Post Reply
User avatar
sorentoca
Posts: 6
Joined: 01 May 2014, 18:38
Auto: sorento
Location: Bucuresti

Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by sorentoca »

Am avut masina la SERVICE-ul INTERNATIONAL MOTORS GROUP și nu sunt mulțumit, voi ați fost mulțumiți?

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by BAU »

Uneori da , uneori nu
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

surfer
Moderator
Posts: 1364
Joined: 27 Oct 2008, 03:43
Auto: Ceed/Sportage
Location: Bucuresti

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by surfer »

Fara detalii legate de motivele pentru care ai dus masina in service, ce probleme ai avut dupa, atitudinea lor, etc?
Lucruri care ar ajuta alti colegi sa evite, dar poate si pe tine sa afli cum ai putea imbunatati ce se mai poate acum, sau pe viitor.
Kiutza - Cee'd City, 2008, 1.6 GSL, Kompass Blue - 200000KM+
Grasuna - Sportage GT Line (+), 2016, 2.0 DSL AWD AT HP, Canyon Silver - 125000KM+

modream
Posts: 79
Joined: 13 Oct 2010, 10:06
Auto:

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by modream »

Mie, de exemplu, mi-au furat verigheta din cotiera masinii, o dată, când am fost p-acolo...am lasat masina 2 zile pt schimbare parbriz.
In rest, n-am avut plângeri, si am fost de câteva ori bune cu masina lăsată in service...
2012 Sportage 2.0 GSL AWD AT

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by Flavyus »

Inteleg de la colegii vechi ca sunt printre cei mai buni, dar dotarea tehnica si aspectul sunt jalnice.
Pentru o comparatie, vizitati service-ul Autonet din Crangasi.
La urma urmei, clar ca nu iti pasa cum arata si se comporta ala care-ti rezolva problema, dar dupa 9 ani in reprezentante VW am fost destul de uimit sa descopar serviceul IMG. Poate sunt pe reducere de costuri.

User avatar
chubby
Moderator General
Posts: 751
Joined: 08 Dec 2008, 17:26
Auto: KIA Ceed GT
Location: Bucuresti

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by chubby »

Parerile sunt impartite, eu nu am mai fost la ei de cativa ani, cand am avut o reparatie la tinichigerie si au umplut aripa cu chit la aripa spate la pro_ceed, lucru pe care l-am aflat cand am avut o alta avarie la aceeasi aripa.
De atunci am mers cu masina veche la serviceuri non-reprezentata,
Cu cea noua cand am avut nevoie am mers la MIT Baneasa, unde nu am intampinat probleme si sunt super ok din punctul meu de vedere.
B-702-CBY
Nu e panica...
KIA Ceed GT FL
(ExKia Pro_Cee'd 1.4 GSL Best)
Pentru STICKERE, PM
________________________________________________________________

Image
________________________________________________________________

Tzicul
Posts: 5
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Auto:

Re: Păreri service INTERNATIONAL MOTORS GROUP

Post by Tzicul »

In afara de prima revizie pe care am facut-o la cei de pe DN1 (si nu am mai calcat pe acolo dupa aceea), am mers doar la ei. Mi se pare a fi unul dintre cele mai bune service-uri la care am fost vreodata. Nu m-au taxat niciodata aiurea, treaba a fost bine fauta intotdeauna (mai putin geometria, dar cu asta am probleme si acum, din pacate). Ca exemplu, cand a trebuit sa-mi schimb lantul din cutia de transfer, am cautat ca turbatul lantul respectiv si, culmea, la ei a fost cel mai ieftin. Plus problema de la alimentare, cand imi murea motorul la accelerari puternice, au rezolvat-o cu 50 de bani (plus manopera, dar asta e), cat costa o garnitura de rahat, cand ar fi putut sa ma parleacsa urat daca ziceau ca-s injectoarele de vina. Iar la tinichigerie, ganditi-va ca mi-a cazut un copac pe masina si au facut-o copaie, dar au scos-o la lumina. A costat 16.000 de euro, ce-i drept, dar nu i-am platit eu, ci Casco :)

Post Reply

Return to “International Motors Group”