IMG the best

Bucureşti
Post Reply
ockamm
Posts: 5
Joined: 09 Mar 2008, 19:53
Auto:

IMG the best

Post by ockamm »

Eu dau celor de la IMG un 10 pentru:
1-punctualitae
2-dinamism(rapiditate)
3-profesionalism

-am facut progranare pt joia asta ,prima revizie la 13303km :
-au schimbat filtrele si uleiul(adus de mine, synpower 5w30)
-au inceput lucrarea la 12.15 si au terminat cu tot cu facturi acte si verificare,diagnosticare la 12.50;
-concluzie, am ramas uimit,culmea mau intrebat daca vreau sa.mi schimbe suportul de numar, pe masina fiind altul decat cel original.
-pertotal IMG e bun.

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Ne bucuram ca ai aflat si tu ce noi stiam. :D

P.S. - ai schimbat suportul?
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

@ockamm,perfect, felicitari!primul post prima reclama .Spune-ne si noua cat a costat revizia tinand cont ca a durat totul 35min.
Nu am nimic cu cei de la firma pe care o promovezi si sper sa fie asa cum spui tu , dar ma indoiesc ca pana sa desfaci filtrele alea sa le ia asa de putin timp ...Probabil ca au niste roboti acolo si cum intri pe poarta iti dau drumul la uleiul din baie, schimba filtrele in timp ce depui actele si la plecare iti pun uleiul.Dupa ce motorul functioneaza si ajungi in Cismigiu verifica daca nu exista netansietati , o ridica si pe elevator sa se uite putin sub ea...si cand ajungi pe acest forum revizia este facuta .Bravo,excelent !

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Pt. cultura ta generala eu schimb filtul de aer in 3 minute iar cel de polen in 4 min daca e torpedoul plin de maruntisuri.
Cred ca in 35 min se pot schimba 3 filtre + uleiul.

Aici poti citi si parerea altora care au mai trecut pe la IMG.

viewtopic.php?t=70
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

P?i p?n? nu st?m 4 ore la o revizie ?n spatele service-ului, vezi-Doamne s? se scurg? uleiu' din baie nu ne sim?im bine!
La IMG (?i ProMotor Rm.V?lcea - Citroen) am v?zut (de dup? bar?) ce se ?nt?mpl? cu ma?ina mea. C? nu sunt 35 minute....posibil, dar oricum, dac? ma?ina intr? pe ramp? atunci c?nd e programat?...c?t s? dureze?
?i care ar fi problema Rapi dac? e primul post, prima reclam?? Forumul ClubKIA d? posibilitatea oric?rui client mul?umit s? fac? reclam? service-ului unde a fost mul?umit! C? nu se prea face...aici e alt? problem?! Dar m? rog...nu vreau s? deduc c? singurii clien?i mul?umi?i sunt cei ai IMG :))))))))))
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

catalin1984

Post by catalin1984 »

Rapidel
Avertismente : 3 - oare de ce?????


Si eu ma voi duce tot la IMG si asta deoarace au dat dovada de multa bunavointa pana acum cu reparatia masinii. Asa ca de ce sa nu imi fac si revizia tot la ei?

Sigur masina am cumparat-o de la Mit Motors dar daca la ei service=o basina(ma scuzati dar asta e adevarul) atunci merg la cine imi convine pe banii mei.

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: IMG the best

Post by bodyaron »

Inca o data multumesc Dlui Adrian, sef service IMG.
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

lungubogdan
Posts: 21
Joined: 01 Jul 2009, 21:50
Auto:

Re: IMG the best

Post by lungubogdan »

fratilor, cei de la INTERNATIONAL MOTORS GROUP sunt incapabili. dupa ce am citit pe forum parerile pertinente ale posesorilor de cee'd AT (asta vreau sa-mi iau) am zis sa verific si din sursa sigura informatiile. si aflandu-se in calea mea un showroom IMG in zona tineretului, am intrat sa pun cateva intrebari. inauntru doi agenti de vanzari scarbiti se uitau pe internet si cand s-a deschis usa au crezut ca bate vantul mai tare. NICI UNUL NU S-A RIDICAT DE PE SCAUN. cand mi-am invins emotiile de a fi intrat in templul lor sacru si mi-am luat inima in dinti sa-l intreb pe unul dintre ei (cel cu mana rupta de la biroul din dreapta- ca sa-l identifice sefii) cateva lucruri despre masina abia a intors fata catre mine. eu stateam in picioare in fata lui iar el statea jos pe scaun de parca muncise si vanduse vreo zece masini pana atunci. l-am intrebat daca se poate pune ISG pe cutie automata si mi-a zis ca trebuie sa trimita un e-mail sa se intereseze pentru ca nici mazda si nici nu mai stiu care marca nu pune start/stop pe cutie automata. bineinteles ca nu mi-a cerut nici o adresa de e-mail sa-mi trimita un raspuns. nici macar nu am fost invitat sa stau jos. i-am cerut un pliant despre cee'd pentru ca pe site nu sunt prea multe informatii de natura tehnica si m-a intrebat la ce-mi trebuie atatea informatii atata vreme cat am preturile pe site. mi-a aruncat in fata o fituica colorata si s-a asezat linistit pe scaun. eu nu inteleg cum vor NESIMTITI astia sa vanda masini. felicitari d-nule director general de la INTERNATIONAL MOTORS GROUP aveti niste angajati model. mentionez ca vizita mea la showroom s-a intamplat azi 20.04 2010 la ora 15.00.

bodyaron
Posts: 507
Joined: 09 Aug 2007, 19:47
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: IMG the best

Post by bodyaron »

Nu are nici o relevanta ceea ce povestesti tu aici
KIA CEED 2.0 GSL-143CP- ESP,Clima,Jante17'',Senzori parcare,etc
http://www.youtube.com/watch?v=SlBAVJjTwVk

+++ASTRA GTC 1.6T-180CP-ROSU

lungubogdan
Posts: 21
Joined: 01 Jul 2009, 21:50
Auto:

Re: IMG the best

Post by lungubogdan »

bodyaron wrote:Nu are nici o relevanta ceea ce povestesti tu aici
de ce?

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: IMG the best

Post by moonwalk »

Pentru ca e o sectiune dedicata service-urilor. Oricum stai linistit....nici la MIT cand am fost in baneasa sa comand masina nu am fost multumit deplin...a trebuit sa vin eu cu temele facute de acasa ca altfel nu primeam nicio explicatie in plus daca nu intrebam la obiect. Suntem in romanica si cam atat putem...m-am resemnat demult. Poti incerca la Dacia, poate aia vor sa vanda masini....oricum nu cred ca daca te duci la Bmw sau Mercedes vei fi tratat cu indiferenta :P oamenii aia mai iau si un comision pt fiecare vanzare ;)
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

mrs
JUCATORUL
Posts: 524
Joined: 25 Oct 2008, 15:53
Auto: kia ceed 1.4 benzina+gpl(brc)
Location: bucuresti

Re: IMG the best

Post by mrs »

revizia3 (36980km) inlocuit
-filtru aer
-filtru ulei
-bujii
-saiba buson
-filtru aer combustibil(situat in stg spate,deasupra roti sub aparatoarea de noroi)
-ulei repsol elite long life 5w30
total-534,17lei +40lei filtru polen inlocuit de mine.
schimbata stop frana haion pe garantie.+test amortizoare gratuit.
-super multumit. Toti cei de la IMG sunt de treaba si ai cu cine sa discuti. Le multumesc .
kia ceed 1.4 best pewter beige 14oct.2008 GPLodo 230000km +kia ceed gt line 1.6crdi 2017 97000km

Post Reply

Return to “International Motors Group”