Noul service IMG

Bucureşti
cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Noul service IMG

Post by cosmin_m3 »

astazi am luat si eu cunostinta cu acest service! am inlocuit cuplajul flexibil (steluta aceea din volan) si am mutat rotile de pe spate pe fata + echilibrat. totul a fost facut perfect intr-un timp f scurt. ma declar multumit si nu pot sa am decat cuvinte de lauda la adresa lor !!! recomand cu incredere!

ps. Multumesc d-lui Adrian si d-lui care mi-a schimbat "stelutza".. nu stiu cum il cheama.. (daca intereseaza pe cineva...am o poza cu el :D )
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

logan2005
Posts: 7
Joined: 18 Mar 2008, 14:03
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by logan2005 »

pe Ionut(asa-l cheama ) ,pune-l in libertatea la pagina 5 :lol: :lol: :lol:

pro cee'd
Posts: 13
Joined: 28 Feb 2009, 01:28
Auto:

Re: Noul service IMG

Post by pro cee'd »

Cat e a doua revizie la motor de 1,6 diesel la IMG? Cine a mai fost?

Eu tocmai am facut tinichigeria la MIt si imi par OK dar pana la urma si banii conteaza, nu? Ma voi duce la cei mai ieftini, in limita timpului ;)

Merci in avans de ajutor.

User avatar
vally
Posts: 101
Joined: 14 Jul 2008, 21:48
Auto:
Location: Londra
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by vally »

Azi am fost si eu la IMG pentru prima revizie. Programarea era facuta pentru 14.30, dar am ajuns mult mai devreme(13.15), am luat legatura cu Dl. R.C. si mi-a spus sa mai astept putin ca o sa intre si masina mea mai devreme decat programarea. Si a intrat. La 14.00. Dl. R.C. m-a invitat in sala minune, acolo unde poti vedea muncitorii la lucru. Eram singurul. Am intrat, undeva la etaj, in camera celor care asteptau masina si o puteau vedea in cele mai ''intime'' momente. Am asteptat in sala 1 ora, timp in care s-a schimbat uleiul, filtrul de aer, filtrul de polen, s-a reglat frana de mana (s-a mai strans), s-a reglat inchiderea la usa de la portbagaj, verificat presiunea la roti, s-a pulverizat cu un spray in zona tuturor stalpilor- intre elementele de plastic, facut proba in curtea service-ului pentru a verifica daca se aude ceva batai. Am schimbat cateva vorbe cu mecanicul, in curtea service-ului. Asa am aflat ca el ar fi primul care a cumparat Cee'd de la IMG. Multumit de cum s-a lucrat, curat si simplu. =D> Am achitat 564,35 lei. Piesele schimbate au fost puse in masina de mecanic. Am facut si cateva poze, cu telefonul, dar nu pot sa le urc pana nu obtin acordul unei persoane din staff (ori din staful Club KIA, ori a IMG-ului).


P.S.- Vazut una bucata tiptip in service cu masina....Probleme???
sorry...s-a vandut... :(

Razor
007
Posts: 122
Joined: 08 May 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by Razor »

Imi suna a reclama, lauda service-ului IMG. Am fost la ei, mi-au facut treaba repede si bine ( relativ bine, avand in vedere ca imi lipseste apartoarea de noroi din dreapta spate ) , dar cand vine vorba de tratarea clientilor, lasa de dorit. Mai au de lucrat la faza asta. Am stat azi 3 ore si 30 de minute sa mi se emita o factura ca sa pot sa o platesc si sa-mi iau masina.

btw : Am vazut si cativa membri din club pe acolo, nu stiu cine sunt, dar i-am recunoscut.
Kia Cee'd Best, 1.4 109cp, Piston Grey B-01-UPD
Galerie poze cu masina
Galerie poze cu alte masini Kia Ceed

dox
Posts: 286
Joined: 23 Jul 2008, 10:37
Auto: Kia Cee'd 1.4 gsl
Location: Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by dox »

Stie cineva cat costa montajul unei alarme la IMG? As vrea o alarma viper. Comercializeaza cei de acolo alarme viper?
ODO: 100000km din 06.2008

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by emanuel »

Luni, 23.03 am fost la revizia de 15 000 la IMG. In momentul reviziei am avut 14 393 km. A durat 45 min iar costul a fost 461 lei. Filtrul de polen il schimbasem eu asa ca nu a fost nevoie sa-l cumpar de la ei. Restul a fost de la ei:
- ulei Synpower 3,2 l 176 lei
- filtru aer 98 lei
- filtru ulei 33 lei
- manopera 112 lei
- antigel 25 lei
- solutie curatat frane 18 lei

Frana de mana mi-au mai strans-o putin pt ca aveam eu impresia ca tine prea sus. In rest nu am absolut nici o problema cu ea, nici o bataie, nici un greiere, nimic. E ca in prima zi. Iar cei de la IMG au lucrat ca la carte.

Multi km fara probleme!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

lau74dani
Posts: 26
Joined: 06 Jul 2007, 18:36
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by lau74dani »

Am inteles ca astea sunt numerele de telefon:
Service:
Dl.Cristi Florea: 0733.660.165
Receptie tinichigerie: 0720.070.448
Receptie Mecanica: 0720.220.441 -Dl.Radu Cristi

Stie cineva si programul de lucru ?

Vorbea dox de alarme... si eu vreau sa merg la ei tot pentru o alarma, masina este cumparat sambata si vreau sa ii pun alarma doar pentru ca ma enerveaza sa stau sa inchid cu cheia.
Kia Ceed - 1.4 Best - Machine Silver

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by emanuel »

@lau74dani


Da, acestea sunt numerele.
Programul il incep la 8:00... nu stiu din pacate si ora de inchidere. Probabil 18:00.
Eu le-am cerut sa-mi monteze alarma cand am facut comanda masinii din acelasi motiv. Cand am ridicat-o era gata montata de ei cea mai ieftina... MAAT... nici nu stiu ce nr. Asta era acum 1 an. Cel mai bine e sa-l suni pe Cristi Radu si-ti da toate info: program, preturi, programari.
Last edited by Ogy on 15 Jul 2009, 13:03, edited 1 time in total.
Reason: Folositi cu incredere butonul POSTREPLY ! Cititi va rog si regulamentul.
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by ady85btz »

Programul este L-V 8:00-17:00 iar S-D inchis
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by moonwalk »

As dori sa stiu si eu adresa acestui service. Multumesc anticipat ;)
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

gguramulta
Wanted
Posts: 342
Joined: 25 Feb 2009, 22:10
Auto:
Location: Onesti-Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by gguramulta »

citeste primele 2 pagini ale acestui topic, acolo le gasesti cu siguranta.

iar daca nu sos. giurgiuliu nr 48
Kia Cee'd 1,4 LX BEST black pearl B-04-YAW
viewtopic.php?f=5&t=4150 ---> jurnal de bord
http://picasaweb.google.com/georgeguramulta
ODO 17000KM/h
Image

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Noul service IMG

Post by moonwalk »

Mersi mult...am sunat si m-am cam lamurit pe unde ar fi...ramane sa ma duc azi pentru o constatare la tinichigerie.
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

caam sd
Posts: 97
Joined: 08 Jan 2008, 21:08
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by caam sd »

mie imi plac baietii de acolo, am avut cateva 'dandanale', si au fost 'jos palaria' si la capitolul comunicare si la profesionalism...
bravo lor

mi se pare cam departe (eu stau in sectorul 2 - pantelimon) dar merita efortul =D>
kia 1.4 best / pewter beige - poze aici: http://picasaweb.google.com/catalinmarica
mercedes benz w203 2.2 elegance / Gri

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Noul service IMG

Post by ady85btz »

daca are careva drum pe la img in urmatoarele 2 saptamani si are un loc disponibil in titicar :D sa ma anunte si pe mine ca tre sa iau ceva de acolo.mersi :P
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Post Reply

Return to “International Motors Group”