Nemultumit

Bucureşti
bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Nemultumit

Post by bogdan4ice »

Problema ,cu lumina din portbagaj, remediata printr-o vizita de 5 minute la service. Totul a decurs OK si fara nici un fel de problema.
Le multumesc pentru amabilitate si prmtitudine.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nemultumit

Post by crispisu »

Pai...trebuia sa postezi si tu la MULTUMIT :wink:

nr1_gogon_1979
Posts: 5
Joined: 24 Feb 2009, 14:47
Auto:

Re: Nemultumit

Post by nr1_gogon_1979 »

total nemultumit!de toata jena!dupa ce ca masina a fost vopsita prost nici macar nu mi se mai raspunde la telefon de inginerul care s-a ocupat de masina,oare citeste forumul???oare va fi surprins sa ma vada cu masina din nou la ei???tipic pentru service-urile auto din romania...nu vad de ce se asteapta unii sa fie lapte si miere aici.

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nemultumit

Post by vlady_b »

Mi-a cazut scutul la masina dupa 2 zile de la revizia de 45.000km facuta la ei..... Se mai tinea in 2 din 5 suruburi........urat, foarte urat....

P.S. Scutul se da jos la revizie pentru a goli uleiul si a avea acces la filtrul de ulei.
Kia RIO 1.4
Image

Razor
007
Posts: 122
Joined: 08 May 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Nemultumit

Post by Razor »

Ar fi bine sa-i dai in judecata, puteai sa-ti pierzi viata daca la viteza mare iti cadea scutul.
Kia Cee'd Best, 1.4 109cp, Piston Grey B-01-UPD
Galerie poze cu masina
Galerie poze cu alte masini Kia Ceed

holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nemultumit

Post by holden »

Am facut revizia la ei, a durat vreo ora jumatate, mi s-au parut a fi de treaba.

Un lucru m-a dezamagit profund: nu mi-au inlocuit un rulment desi masina e in garantie. [-X

M-am dus la MIT, intr-o ora mi-au pus unul nou; am si asistat la operatie.

Cred ca IMG e laudat degeaba, au o spoiala de amabilitate dar nu te ajuta cind ai nevoie.
Kia Cee'd 1.4 black

akm
Posts: 152
Joined: 04 Mar 2008, 10:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nemultumit

Post by akm »

Adevarul este ca la capitolul vopsitorie sunt cam varza!
Si eu am avut de revopsit la ei doua usi, cand am fost sa ridic masina am constatat ca vopseaua era cursa, aveam capacele si cauciucurile vopsite si usile erau nestranse.Devizul a fost cat toate zilele, calitatea, "de cartier".
Pe partea de mecanica nu comentez ca nu m-am izbit de ei.
Pe partea de relatii cu clientii sunt peste MIT dar muuuult sub nivelul preturilor pe care le "afiseaza".
Mare e gradina Domnului, dar multi i-au sarit gardul!
B-14-PVB Ceed 1.4 Best "Alba ca Zapada" comandat pe 12.03.2008 ridicat pe 13.03.2008 volan, 4+1/2 roti (cauciucuri incluse),becuri cu "gaze rare" si troncaneli rebele
Jurnal de bord:viewtopic.php?f=5&t=1825

florin_manta
Posts: 5
Joined: 27 Aug 2007, 21:16
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Nemultumit

Post by florin_manta »

Nu stiu de ce tot laudati IMG, dar eu niciodata nu am sa mai calc acolo. Pe data de 7 Septembrie am dus masina pentru vopsit. Cei de la CASCO au facut 3 dosare de dauna. Am vorbit cu cei de la IMG si mi-au spus ca dureaza o saptamana
iar cu 3 zile inaine sa fie gata - adica pe 9-10 Septembrie - vor trimite devizul la asigurator pentru accept. Prin aceasta, atunci cand este gata masina, sa fie trimis si acceptul de plata de catre asigurator.
Nu sa-ntamplat asa. Au trimis catre asigutator mail de accept deviz pe data de 14 Septembrie. Si au trimis toate dosarele intr-un mail. Drept urmare pe data de 17 in loc de accept a venit raspuns de la asigurator sa se trimita mail cu fiecare dosar in parte. Si acest lucru este conform procedurii.
Am fost astazi 18 Septembrie la asigurator pentru a ma interesa de situatia dosarelor. Surpriza. Aici aflu si eu ca pe 17 Sept au fost trimise unul cate unul conform procedurii. Raspunsul celor de la asigurare a fost: Domnule, dar cei de la service nu stiau acest lucru? Ca trebuie sa trimita dosar cu dosar pentru accept? Oare dumneavoastra sunteti primul client care aveti mai multe dosare de dauna?
La noi se da acceptul in 48 de ore lucratoare. Daca ar fi trimis dosarele corect, aveati accptul pana acum.
Asa ca acum trebuie sa mai astept cateva zile... Sper sa nu am surprize si cand voi ridica masina de la IMG.
Kia Ceed 1.4 lx best. Abyss Blue

akm
Posts: 152
Joined: 04 Mar 2008, 10:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Nemultumit

Post by akm »

Sa fii foarte atent cand receptionezi lucrarea ca sigur gasesti neajunsuri!
Mare e gradina Domnului, dar multi i-au sarit gardul!
B-14-PVB Ceed 1.4 Best "Alba ca Zapada" comandat pe 12.03.2008 ridicat pe 13.03.2008 volan, 4+1/2 roti (cauciucuri incluse),becuri cu "gaze rare" si troncaneli rebele
Jurnal de bord:viewtopic.php?f=5&t=1825

Post Reply

Return to “International Motors Group”