Reparatii tinichigerie la IMG

Bucureşti
ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by ady85btz »

nu cred ca are nimic daca de ex dupa 3 ani se exfoliaza vopseaua de la bara si ma duc s-o revopsesc o sa-mi comenteze
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Ioana »

Bosley wrote:Sa inteleg ca pe componentele care le-am inlocuit/revopsit nu mai am aceeasi garantie ca pe cele care au fost livrate din fabrica ?
Parca era ceva de 5-10 ani la vopsea ...

E nasoala treaba ca eu deja am inlocuit capota si aripa stanga ...
Din păcate am veşti proaste. am vorbit cu dealer-ul şi pentru piesele la care s-a făcut intervenţie garanţia nu mai este cea din fabrică ci cea dată de producătorul piesei / prestatorul manoperei.
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by bumblebee »

Producatorul piesei este acelasi cu cel al piesei venita din fabrica (sunt identice) ca de-aia ti-o repari in service KIA si nu la un service universal.
Da, exista si subansamble de caroserie facuta de producatori 3rd party (vezi la diverse magazine de piese), cu o calitate mai slaba dar si un pret mai mic (totusi pt Cee'd nu cred ca exista multi producatori aftermarket de piese), dar asa ceva nu ar trebui sa gasesti intr-un service oficial al unei marci X ci cele folosite in fabrica X, identice.

Iar manopera este executata cu produsele recomandate de producatorul KIA ca nu te duci sa ti-o vopseasca cu vopseluri din targ.
Kia Cee'd 1.4 best

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Ioana »

in teorie ai perfecta dreptate. numai ca in cartea de garantii (parca) scrie ca se acorda garantie intre 1 si 24 de luni la piesele asupra carora s-a facut interventie. de exemplu cazul meu: mi-au vopsit aripa... nu mai am garantie 10 ani la vopsea ci numai cat vor ei sa-mi dea, adica intre 1 si 24 de luni. numai ca impreuna cu masina (la iesirea de la vopsitorie) nu mi-au dat nici un certificat de garantie. deci.... !?!?!?!? dupa care regula se aplica garantia la service?
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

djraven23
Posts: 24
Joined: 22 Feb 2009, 12:32
Auto:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by djraven23 »

In baza deviului de reparatii se ia garantia pe lucrare...vezi data devizului,sau mergi la service si cere devizul de reparatii...

onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by onix »

Eu am avut mai avut mai multe probleme cu masinuta,desigur minore.
Am fost foarte multumit de cum am primit masina de la vopsit...si cum era normal si civilizat spalata in fata mea.
Recomand I.M.G cu toata increderea
Image

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by kokolino »

Sunt niste idioti!!! Stau cu masina de o saptamana in service IMG si nu am un raspuns ferm din partea lor daca a intrat la vopsit sau daca a iesit de acolo sau ce dreaq se intampla cu masina mea.
note: Gianni Mincinosu'- 0,
Goanta Cel Nervos - 0
Service IMG - 0

Data viitoare ma duc la un service la mine in cartier, nu la mama dreaq in Jilava, ca oricum pierd garantia de 10 ani la tabla chiar daca fac masina la Service KIA.

P.S - trebuia sa-mi vopseasca o bara si o aripa ambele pe spate...cred ca daca le luam eu la vopsit cu pensula de oja si tot terminam mai repede.

Sa nu mai aud de Service IMG!!!

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Cristi H »

@kokolino, nu fi mai suparat decat e nevoie !
Te rog sa mergi maine pana la ei cu o adresa SCRISA, sa le ceri IN SCRIS un termen de remediere a problemelor cu care te confrunti iar daca nu iti raspund sau te amana mai mult decat crezi ca e normal, sa trimiti un mail cu precomanda (actul primit la introducerea in service) la contact@kia.ro.
Rezultatele vor fi . . . cele asteptate ! :)
Bafta tuturor.
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Post Reply

Return to “International Motors Group”