Reparatii tinichigerie la IMG

Bucureşti
catalin1984

Reparatii tinichigerie la IMG

Post by catalin1984 »

A facut cineva astfel de operatiuni la ei?

Eu sunt in situatia in care trebuie sa vopsesc o aripa, bara fata+spate.

Mersi.

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Akbhar »

Da, am facut. Gasesti detalii in topicele Multumit/Nemultumit dedicate.

Din punctul meu de vedere, culoarea a iesit impecabil, nu se cunoaste ca bara spate a fost schimbata, dar din pacate se exfoliaza intr-un colt si va trebui sa o duc inapoi la revopsit.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by alpinad »

in orice problema IMG-ul e GENIAL!!!!
recomand din toata inima!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by MihaiM »

Depinde pe mana cui nimeresti. Eu n-am fost deloc multumit de vopsit (desi nuanata de care-mi era firca, a iesi perfect). Ca si la Akbhar intr-un colt vopseaua era jupuita. Sper sa nu se extinda. In plus am luat masina super umezita in interior cu niste zoaie pe parbirz, de am zis ca au aruncat ulei pe el. Plus urme de recipente pe bancheta spate (vreun borcan murdar de praf pe fund probabil). La exterior nu mai zic. Nici nu puteam sa plec de pe loc fara sa spal geamurile. Iar asta e deranjant in primul rand pentru ca daca iei masina jegoasa nu vezi daca a iesit nuanta sau daca cine stie ce defecte mai sunt. Noroc ca m-am gandit totusi sa cercetez atent si sa semnalez problemele gasite inainte sa plec
Asadar eu clar am avut ghinionul sa nu nimeresc pe mana unora profesionisti.

Asa ca mai bine ii intrebi pe cei multumiti cine s-a ocupat de masina lor si ceri si tu sa se ocupe si de a ta chit ca asta poate insemna sa mai astepti ceva timp.

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by ady85btz »

Mi-au schimbat si mie de curand bara fata si o partea deasupra farului stanga este aspra,nu e fina ca restul :( .Saptamana viitoare ma duc la revizie si le semnalez si problema asta.Credeti ca am vreo sansa sa rezolv ceva? Sa-mi dea un polish,o ceara ceva sa nu mai fie asa aspra?
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Babanu
fiul lui Bachus
Posts: 81
Joined: 23 Mar 2008, 23:16
Auto:
Location: GIURGIU

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Babanu »

Eu am schimbat bara spate la ei si au reparat o zgarietura pe aripa stanga spate ; a iesit foarte bine. La livrare a trebuit sa astept sa imi spele masina. Exceptand urmele de la banda adeziva care au iesit cam greu ma declar multumit.
IN VINO VERITAS
Consumul excesiv de alcool dauneaza grav sanatatii !

Razor
007
Posts: 122
Joined: 08 May 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Razor »

Mi-am revopsit aproape toata partea stanga + capota fata si spate. E ca noua. Mi-au facut curat si in interior + spalare pe afara. Totul a fost facut doar in 3 zile ( dar am avut de asteptat 2 saptamani pentru un film de siguranta - pentru cei care revopsesc usa din spate sau aripa din spate ). Din pacate nu mai am aparatoarea de noroi din stanga spate. Pentru munca pe care au prestat-o ii recomand, dar mai trebuie lucrat la aspectul priviind relatia cu clientul.
Kia Cee'd Best, 1.4 109cp, Piston Grey B-01-UPD
Galerie poze cu masina
Galerie poze cu alte masini Kia Ceed

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by tipitip »

N-am ce să le reproşez, m-ar bate ăl de sus! Åži nu vorbesc din auzite, am "cosmetizat" ex-cee'dul crispisei, însemnînd vopsire peste 50% (zgîrieturi all over!) şi mi-am pus uşa la loc la cerato.
Execuţie: la cerato roşu nemetalizat să zicem că n-ai cum să dai pe lîngă ca vopsea, dar uşa a fost pusă la loc impecabil! Dar la pewter beige-ul crispisei...hmmm...3 uşi, vreo 2 aripi...n-a văzut nimeni nimic.
Mod de lucru: s-au ocupat de tot ceea ce înseamnă relaţia cu asigurătorul, toate etapele parcurse la fix. timp extrem de scurt...ce naiba, super!
Relaţia cu clientul: nu văd ce ar fi de lucrat!
Mă rog, vorbesc din prisma experienţei mele cu tinichigeria de la IMG, am colaborat cu două maşini, asigurători de tot...jena :oops: (maşina era reparată, nu venea acceptul că nea inspectorul de daune era în concediu - am aflat ulterior, n-am alergat eu după el, etc.!) , cu toate astea am fost mai mult decît mulţumit.

Poate sunt subiectiv, dar mie mi se par super OK!
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Jucarieee »

Salutare,

Am si eu o mica urgenta...

am sters un autobuz si am usa dreapta spate + aripa drepata spate sterse...

aripa trebuie un pic indrepatate si usa revopsita....

am vb la IMG dar mi se pare ca ar dura extrem de mult la cum mi s-a vorbit...

sa o duc sau nu la IMG....garantia daca o duc la alt service o pierdd ?

astept raspunsuri .mersi.
I`m just a toy so ...don`t play with me !

Razor
007
Posts: 122
Joined: 08 May 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Razor »

Treaba lor nu dureaza mult,ci asteptarea dupa piese ( in cazul de fata, probabil o sa fie nevoie sa iti comande si tie un film de protectie, e un fel abtibild jos la usa spate si continua putin pe aripa ). Dar daca stau si ma gandesc, daca i-as fi dat o spaga celor de la IMG, probabil mi-ar fi facut rost de mai repede ( 2 saptamani a durat asteptarea ).
Kia Cee'd Best, 1.4 109cp, Piston Grey B-01-UPD
Galerie poze cu masina
Galerie poze cu alte masini Kia Ceed

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Jucarieee »

duc masina in alta parte...am confirmare de la mit motors ca nu pierd garantia daca o fac in alta parte...
I`m just a toy so ...don`t play with me !

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Ioana »

ajutati-ma cu un sfat va rog. la sfarsitul lui 2007 a trebuit vopsita si retusata aripa fata stanga. au facut-o (retusul nu le-a prea iesit, da' ma rog). totul minunat... acum 2 luni am vazut ca a sarit vopseaua intr-un punct si se vedea ceva roscovan (sper ca nu rugina). m-am dus peste ei si au zis ca trebuia sa vin in trei luni sa reclam calitatea lucarii de service, :shock: da' ca sunt ei draguti si imi dau un punct de vopsea. buuuuuunnn! am plecat... aseara, la spalatorie, vad ca a sarit vopseaua la marginea de jos a aripii cam pe un cm jumate si se vad aceleasi puncte rosiatice.

v-ati confruntat cu probleme asemenatoare?

credeti ca mi-o mai vopsesc indivizii de la Baneasa? pot sa apelez la garantia anticoroziune?!?!?!?
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by ady85btz »

nasol ce-ai patit.infige-te tare in ei,probabil ca te expediaza asa usor pentru ca esti femeie :x
eu la IMG cand mi-au schimbat bara mi-au zis ca garantia la manopera e 3 luni si la ce-au facut 1,5 ani;adica daca in 1,5 ani sare vopseaua mi-o revopsesc ei moca
bafta
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Ioana
Posts: 150
Joined: 02 Oct 2007, 22:50
Auto:
Location: BucureÅŸti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Ioana »

asta cu garanţia la lucrările de service îmi toacă nervii... din cîte ştiu după 1 ianuarie 2007 garanţia la produsele şi serviciile furnizate este de 2 ani. asta zice legea europeană, din cîte ştiu eu, care este mai presus decît cea romînească. mie nu mi-a zis nimeni nimic la Băneasa de garanţia lucrării... au zis "e gata maşina. s-aveţi drum bun". o să mă duc la ei mîine şi vă anunţ şi pe voi!
1.6 CRDi TX Comfort Black Pearl

Bosley
Posts: 144
Joined: 29 Feb 2008, 16:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Reparatii tinichigerie la IMG

Post by Bosley »

Sa inteleg ca pe componentele care le-am inlocuit/revopsit nu mai am aceeasi garantie ca pe cele care au fost livrate din fabrica ?
Parca era ceva de 5-10 ani la vopsea ...

E nasoala treaba ca eu deja am inlocuit capota si aripa stanga ...
Kia C'eed BEST Kompass Blue B-56-CDM
Iunie 2008

Post Reply

Return to “International Motors Group”