Sfaturi, va rog!?

Bucureşti
Post Reply
MARS
Posts: 35
Joined: 13 Sep 2008, 13:40
Auto:
Location: OLTENITA - CALARASI

Sfaturi, va rog!?

Post by MARS »

Am comandat un kia hb pe 8.08.2008, si pana azi nu am primit nici o veste despre masina sau macar seria de sasiu, dar dealerul se bate cu pumnul in piept ca se va respecta termenul de livrare de la sfarsitul lunii oct.
comanda am facut-o la img cantemir!
viitor posesor de kia ceed HB. 1,6 base + optionale!!!
asteptarea e grea!!!

alcatraz

Re: Sfaturi, va rog!?

Post by alcatraz »

nu-i slabi din telefoane, si de cite ori ai timp, du-te peste ei!!!

Razor
007
Posts: 122
Joined: 08 May 2008, 14:17
Auto:
Location: Bucharest
Contact:

Re: Sfaturi, va rog!?

Post by Razor »

Conteaza cu ce persoana ai discutat. Eu cand mi-am luat in 2 saptamani aveam masina, iar o ruda a trebuit sa dea spaga ( pentru ca i s-a cerut de la obraz ) ca sa ii aduca masina in termenul de livrare.
Kia Cee'd Best, 1.4 109cp, Piston Grey B-01-UPD
Galerie poze cu masina
Galerie poze cu alte masini Kia Ceed

MARS
Posts: 35
Joined: 13 Sep 2008, 13:40
Auto:
Location: OLTENITA - CALARASI

Re: Sfaturi, va rog!?

Post by MARS »

am discutat cu Cristi vasile!
maine o sa sun sa vedem ce se intampla!
viitor posesor de kia ceed HB. 1,6 base + optionale!!!
asteptarea e grea!!!

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi, va rog!?

Post by shpid3r »

eu am fost servit tot de Cristian Vasile.
Seria de sasiu iti este comunicata in contextul in care ai nevoie de ea pentru credit auto (din cate stiu, te intreaba la inceput cum vrei s-o achizitionezi). Oricum, hartogaraia de la banca se face cam in 5 zile (cu aprobarea creditului), iar comunicarea seriilor se face putin inainte sa fie trimisa masina in tara.

Ce vreau sa spun este ca nu inseamna ca masina intarzie, nu e exclus sa te sune zilele urmatoare si sa iti spuna sa te duci s-o ridici.

Cel mai simplu este sa il suni, sa il intrebi ce se aude cu masina si daca are seria de sasiu. Daca nu iti trebuie, o sa iti spuna ca poate sa ti-o dea dar n-ai ce face cu ea.

Pentru linistea ta, zi-i ca vrei sa faci casco inainte s-o iei si iti trebuie o proforma (dar ai grija la curs, sa nu fie intr-un salt).

Inca nu e tarziu, la mine mai era cam o saptamana din termenul maxim pana sa imi vina masina (si eu am prins comanda la 3 zile dupa ce am vorbit cu dealerul)
KIA Cee`d 1.4 GSL BEST - Kompass Blue. B - 04 - YEH (Oh Yeah!). || 20.000 km
---- [LINK - jurnal de bord]

Post Reply

Return to “International Motors Group”