Mulţumit :)

Bucureşti
Post Reply
User avatar
psystem
Geologu'
Posts: 1776
Joined: 16 May 2007, 13:53
Auto:
Location: Focsani

Post by psystem »

Sa ne anunti si pe noi ce rezolvi.

Bafta
KIA Cee'd 1,4 GLS, 07/07/07, Mars Red, Base + Cateva optionale ODO: 121.000+ Km///album\\\///JB\\\
DACIA Logan 1,4 MPI+GPL, 01/06/10, Bej Laureate ODO: 76.000+ Km
DACIA Duster 1,5 dCi 4X4, 11/12/13, Laureate, Gris Comete ODO: 0.050+ Km

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

Am montat si eu o alarma pe o kia cee'd SW la IMG, nici o problema pana acum si mi-a placut servirea, deci ii recomand. Cred ca recent mi-a aparut si mie un zgomot in volan, dar tre sa mai vad, imi apare numai la denivelari, si parca nu era... o sa vad

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by RLK »

Cat a costat alarma pt Cee'd la IMG?
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

RLK wrote:Cat a costat alarma pt Cee'd la IMG?
Au 2 tipuri de alarma:
1. la 550 lei Maat 679 fara pager
2. la 750 lei Maat 7500 cu pager
Eu am ales-o pe prima.

stef2008
Posts: 113
Joined: 05 Feb 2008, 14:46
Auto:

Post by stef2008 »

petry_1776 wrote:
RLK wrote:Cat a costat alarma pt Cee'd la IMG?
Au 2 tipuri de alarma:
1. la 550 lei Maat 679 fara pager
2. la 750 lei Maat 7500 cu pager
Eu am ales-o pe prima.
Salut mi-am montat si eu un Maat 679 la IMG. Vreau sa te intreb daca acumva alte instructiuni decat carticica aceea. Sti cumva unde sunt amplasati senzorii si cum se regleaza sensibilitatea
KIA Cee'd 1.4 GSL MT BEST Piston Grey

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by petry_1776 »

@stef2008: Tot o carticica mi-a dat si mie cei de acolo, am vb cu electricianul si mi-a aratat cate ceva, printre care cum s-o opresc in caz de urla ca nebuna si mi s-a stricat telecomanda. I-am zis sa nu fie prea sensibila si mi-a zis ca nu e. De senzori unde sunt pusi habar n-am. oricum mi-a zis ca nu are senzor de perimetru si aia sunt cei mai sensibili, asa ca...

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Trebuia ca dupa montaj instalatorul sa va arate unde e montat senzorul de soc si butonul valet. Sunt sanse mari sa fie sub capacul de la sigurante din habitaclu. Uitati-va acolo!
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Johnny27 wrote:Ridicat astazi masina de la Service IMG. Rezolvat problema cu martorul de AIR BAG, care statea aprins mereu. Montat alarma Maat 679. Am ajuns la cota de 10962 km si nu am nici o alta problema la masina. Pe aceasta cale tin sa multumesc domnului Cristi Florea pentru promptitudine, atitudine, etc (cu alte cuvinte jos palaria) si electricianului Cristi care a lucrat f atent. Nu am gasit urme care sa ateste ca ar fi lucrat cineva la masina :P :lol: (spre deosebire de alte service-uri unde colegii se vaita ca au ridicat masina cu zgarieturi interioare), chiar daca a fost data jos plansa de bord. O sa revin cu impresii, dupa excursia de pe Transfagarasan PRIETENII STIU DE CE...

Era sa uit: intalnit cu Tcapote la service la IMG.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

marco wrote:Am facut si eu revizia la IMG - sunt multumit si este ok.

Preturi

- inlocuire stop + manopera - 620 RON - la cererea mea - facut de cei de la tinichigerie.

- geometrie roti - 75 RON - tot la cererea mea, intrasem intr-o bordura si nu mai mergea drept.

- revizie 1 an, 1.4 gsl - 467 RON.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

lucian wrote:Revin cu update:

Multumit 100%.Reparatia a fost facuta absolut ireprosabil.Masina e ca noua.Ariapa stanga spate indreptata si revopsita, spoilerul revopsit.
Inca o data multumit de serviciile IMG si de la BT Asigurari. Sincer ii recomand pentru orice tip de probleme pe cei de la IMG.Am mai trecut prin diverse service-uri nu numai pt kia si mai rar vezi oameni atat de rabdatori si cu atitudine pro client.

Bafta tututor si la cat mai putin incidente si probleme.
viewtopic.php?t=2357
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

critzulescu wrote:Salutare,

Am facut si eu revizia de 15000, tot la IMG. a durat aprox. 45 de min. Schimbat filtru polen, aer si ulei. Schimb de ulei 4L.
Foarte ok mi s-a parut ca mi-au impachetat filtrele vechi si mi le-au pus in masina, precum si restul de ulei. E misto ca lumea e super serviabila si politicoasa si ca potzi sa vezi la o cafea, de sus, cum se face revizia. Am pus sa se verifice o problema la radio si a venit chiar patronul (directorul) si s-a uitat personal. Multumesc d-lui Cristi Florea. Foarte amabil.
In total 477.87 lei. Sunt foarte multzumit de serviciile IMG. Sa vedem cum va iesi masina si de la tinichigerie (s-a urcat un tir pe mine si m-a lasat fara aripa stanga, far, masca si oglinda). Sunt programat pe 8 iulie (facusem programarea cand am fost la revizie pentru niste zgarieturi de cheie. Vestea buna e ca desi la 2 zile de la revizie am avut accidentul, programarea s-a pastrat caci baietzii s-au miscat super rapid). Tre sa ii multumesc aici d-lui Ninel Goantza si mai ales lui Adrian Furnica (sper sa nu ii fi gresit numele). Adrian s-a luptat cu cei de la RCA-ul vinovatului si a reusit sa mai treaca cateva chestii ce nu se aflau pe procesul verbal. Oamenii sunt interesati, politicosi si foarte amabili. Asta imi place la ei. Sa vedem si daca sunt meseriasi... :) nu cred sa fie probleme.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by DaDiRo »

Astazi am fost la IMG pentru eterna poveste cu zgomotele la directie fata. Dupa ce au urcat masina pe rampa si au verificat articulatiile au zis ca nu se observa nimik si sa facem o tura. Normal, ca ... s-au auzit :D
Au schimbat oamenii bieleta pe partea dreapta si hai iar la o tura. De data asta ... s-au auzit :D. Ce-i de facut? Unul dintre cei care s-au ocupat de masina a inceput sa caute, sa scoata totul din torpedou si alte alea, ca sa verifice de unde e problema. Cand s-a lasat pe masina de cateva ori a observat ca bataia se aude mai de sus, nu chiar de la roata. a ridicat capota si a descoperit ca nu era bine strans capatul de amortizor. Dupa ce l-a strans, s-a facut liniste la mine in masina.
Mi-a placut foarte mult modul in care chiar patronul a stat de vorba cu mine si mi-a raspuns calm la multitudinea de intrebari.
Ii recomand cu cea mai mare incredere!
Bahtalo!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

hotshut wrote:Facut ieri prima revizie la IMG.Schimbat filtru aer,filtru polen,filtru ulei,bagat 3.3 ulei SynPower Valvoline,eliminat zgomot pedala ambreajPret 446.75 ron cu manopera inclusa.Durata aprox 1:15 min.Foarte ok baietii de acolo,atenti,lucrat curat,pus huse pe scaune.Concluzia foarte multumit
viewtopic.php?t=745&postdays=0&postorder=asc&start=450
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Schimbat ieri parbriz la IMG, foare multumit!

Cat stateam pe acolo l-am auzit pe domnul Cristi Florea ca ii spunea unui client ca in curand se va muta service-ul in alta parte, undeva tot pe soseaua Giurgiului, 3km mai departe.....
Kia RIO 1.4
Image

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Pe la 1 Septembrie se preconizeaza deschiderea noului service.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “International Motors Group”