Mulţumit :)

Bucureşti
Post Reply
jax8214
Posts: 37
Joined: 02 Mar 2008, 20:33
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by jax8214 »

Salutare,

Si eu am fost la IMG, ieri, deoarece am avut o problema cu inchiderea geamului de la sofer si mi-a placut foarte mult cum am fost tratat de oamenii de acolo. Am fost preluat de Dl. Cristi(sunt 2, cel mai nou si mai tanar :D) caruia i-am explicat ce problema am, a adus masina in service in fata mea, a venit seful de service, care stia despre problema si s-a rezolvat in 25 de min. Foarte prompti si la locul lor, ...deci concluzie : MULTUMIT.

PS - daca vi se pare ca geamul de la sofer se inchide greu sau pe modul Auto refuza sa se inchida in unele cazuri, inseamna ca aveti aceeasi problema ca si mine, e chederul putin ne-la-locul-lui, dar va rezolva oamenii de la IMG, care stiu despre problema.

Numai bine,
1.6 DSL HP

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

Suzzy wrote:Astazi am facut revizia de 15.000 Km (15.185km mai exact). Revizia am facut-o la IMG si sunt f multumit. Preturile sunt cele pe care le-am vazut postate si aici, factura totala fiind 515 Lei. Totul super ok, am vb cu Dl. Cristi de la garantii si imi inlocuieste displayul cu CB, ceasul, etc deoarece de cand am luat-o nu i-au mers 3 liniute. Trebuie sa mai am rabdare 2 sapt pana vin piesele. Asadar, recomand Service-ul IMG.


Bafta!
viewtopic.php?f=87&t=745&start=615
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

rexpopuli
Rege al poporului
Posts: 216
Joined: 10 May 2008, 16:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by rexpopuli »

am terminat cu vopsitul barei spate. foarte multumit, au respectat termenul dat, iar lucrarea a iesit impecabil... plus de asta, am fost tratat cu respect si profesionalism, lucru pe care cu greu il gasesti prin vreun service romanesc... recomand 100%!
Cee'd SW 1.4 GSL Classic cu ESP,senzori parcare,jante 16 tip A,cheie pliabila, climatronic, pachet piele,Rainbow Blush,geamuri fumurii,hidrofobic, antiUV,plasa bagaje,oglinzi pliabile,geamuri electrice spate...Dar cel mai important: PEWTER BEIGE! B 95 KOP
http://picasaweb.google.com/rexpopuli2008

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

gremlin wrote:Salut,
Azi am fost la IMG le prima revizie + schimbat piesa minune. Schimbarea piesei a durat cam 2 ore juma, am luat masina si m-am dat prin curte pe la ei (unde sunt denivelari garla, ti-e si teama sa nu iti rupi masina pacolo) si totul e ok, nu mai clancane/bocane/bate deloc directia. Sunt foarte multumit de cat de repede s-a rezolvat totul in service si pana acum totul e ok. Am ramas placut multumit de cum au decurs lucrurile la IMG.


viewtopic.php?f=4&t=1412&view=unread#unread
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by DaDiRo »

Ieri am facut si eu revizia de 1 anisor, ca mai aveam putin pana la 15000 (deocamdata 13900). Operatiunea s-a desfasurat la IMG, a decurs relativ repede si m-a costat putin peste 500 lei.
Ca de fiecare data sunt multumit de baietii de la IMG. Mai multe detalii nu am ce sa spun, nici devizul nu il am la mine, dar in afara de antigel, care nu cred ca trebuia completat fiind cam 1 cm sub maxim, nu am comentarii.
Bafta!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

petry_1776
Zuza
Posts: 995
Joined: 24 Oct 2007, 21:53
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by petry_1776 »

Hai sa scriu si eu despre prima mea experienta cu IMG pentru ca minteni urmeaza cea de-a doua si cea mai mare. Oamenii sunt jos palaria, foarte saritori, deschisi si amabili. Prietenii stiu de ce am fost, mi-au fost schimbate scutul si toba finala, vopsit bara spate si reparat aripa dreapta spate de nu se vede absolut nimic. Nu exista nici o diferenta de culoare. Mi-au schimbat pe garantie piesa care scotea zgomotul din volan cand treceam peste denivelari, acum nici nu se mai aude, nici nu se mai simte in volan.
Acum urmeaza cea de-a doua experienta, am fost la ei pentru un deviz pentru ca mi-am gasit masina lovita in parcare, am fost ft multumita de ei de cum au facut constatarea, de cum m-au sfatuit. Ce sa spun, daca Florin vine din Moldova sa-si faca masina aici, la recomandarea mea, va dati seama.

Numai bine si drumuri bune,
Petry

silvius
biciclistu
Posts: 69
Joined: 13 Apr 2008, 18:41
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by silvius »

Si eu am avut de schimbat mai multe la masina printre care si capota care a fost vopsita. Culoarea este buna dar am 2 umflaturi de vopsea(surplus). In rest este bine. Nu le-am mai zis nimic. Am luat masina si am plecat.
Merida HFS2000 XT SLX LX AVID ROCKSHOX
Kia Ceed Best 1.4 GSL Oil Blue

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Re: Mulţumit :)

Post by tcapote »

schimbat si eu la IMG "piesa minune" de la coloana volanului si una din bieletele "buclucase". ii recomand. la testul pe aleile cu "cratere" a iesit super. nu se mai aude troncaneala/cloncaneala aia enervanta :D . mentionez ca masina este din primele serii, achizitionata in 20 iunie 2007. nici o teama pentru cei ce dau comenzile acum pentru cee'd. problema rezolvata. =D>

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Ogy »

nici eu nu am probleme -primita la sfarsitul lui mai
-ma bucur ca Romania se trezeste ...IMG rules! :)

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by bogdan4ice »

Si eu foarte multumit de cei de la IMG.
Am avut de vopsit aripa stanga fata si bara si a iesit impecabil nici o diferenta de culoare.
Am ramas surprins ca am dus masina luni si miercuri am luat-o dupa ce si-au dat acceptul de plata si cei de la Omniasig.
Mai am de rezolvat 3 probleme bara spate si aripa stanga spate zgaraiata si haion infundat de cineva rauvoitor.
Cred ca le voi lasa pentru primavara imi voi deschide dosar la casco si sper sa nu mai apara alte evenimente.

RECOMAND IMG
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

icex
Posts: 35
Joined: 22 Jul 2008, 18:09
Auto:
Location: Calarasi,Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by icex »

Da,n-am mai trecut de mult pe aici...si aseara s-a intamplat "minunea"...un nenea binevoitor a uitat sa se mai uite si in fata. Toata lumea vad ca recomanda IMG, aveti idee pt schimbat bara spate,haion si bara fata cam cat ar dura?

Sunt la primul accident:(...cum ar veni incepator in kestia asta...
Kia Cee'D Best 1.4 GSL B-89-LAE Piston Gray

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Akbhar »

Depinde ce piese trebuie sa schimbe si ce au pe stoc. Eu a trebuit sa astept o saptamana pentru aparatoarea de noroi. Bara spate, carenajul si suportul de bara erau pe stoc.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Ogy »

daca sunt pe stoc si te si programeaza repede 1 saptamana maxim

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

d_razvan wrote:16.000 km

Facut revizia la IMG...ma declar foarte multumit...programat la ora 11...nu am asteptat deloc, s-au miscat repede si au rezolvat toate problemele semnalate. Multam Arnold12 pt sfaturi :).
In rest, mi se pare ca merge din ce in ce mai bine :)
viewtopic.php?f=5&t=1567
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by BAU »

Am efectuat revizia I la IMG ptr ca stau si foarte aproape de ei, bineinteles ca influentat si de recomandarile colegilor de pe forum.
Pot sa confirm ca ceea ce s-a scris despre ei este adevarat : rapizi ,serviabili ,indiferent de persoana cu care discuti . Preturile sint de bun simt fata de ceea ce citim pe forum despre alte serviceuri. Cristi Florea fiind si prima persoana pe care am intilnit-o si la care am apelat ,este asa cum l-au descris si colegii de forum. Dupa cum ma asteptam si eu mi-a confirmat faptul ca citeste forumul si stie despre ce se discuta .(mai mult ca sigur ca si comportamentul lor este urmarea a ceea ce se discuta pe forum si incearca sa respecte zicala ca " un client multumit va aduce alt client ,iar un client nemultumit va goni inca zece.")
Vreau sa explic cum a decurs revizia ,stiu ca Cristi Florea isi va da seama despre ce client este vorba dar vreau sa-l asigur ca nu sint suparat nici pe el nici pe IMG si ca voi mai apela la ei ( daca nu cumva ei nu vor zice sa-mi caut alt service )
Revizia s-a desfasurat rapid ,cu uleiul adus de mine (nu datorita pretului lor ,ptr ca pe mine m-a costat mai mult, am vrut sa-i pun un ulei mai bun ,macar la prima revizie ).Nu am cerut schimbarea filtrului de polen pentru ca il curatasem eu acum o saptamina si-l voi schimba personal peste vre-o 2-3 luni.
Nu am avut de sesizat decit doua probleme minore : O scapare de gaze cu putin zgomot la viteza mai mare la prima flansa a esapamentului de sub catalizator rezolvata prin inlocuirea garniturii de Aluminiu .(nu era prea deranjant ,nu ma afecta daca nu se rezolva dar am considerat ca este bine sa-i sesisez.)
Lucrul putin neplacut a fost ca mecanicul a incercat sa aplice principiul "las-o ma ,ca merge asa " in sensul ca la toate masinile se intimpla asa ,ca daca desface flansa nu se rezolva nimic etc,etc , Desi initial Cristi Florea mi-a spus ca probabil lovisem toba , cind i-am cerut sa se conviga ca nu era asa,(si s-a convinsca toba era intacta )a zis ca va incerca rezolvarea si intr-adevar s-a rezolvat prin montarea unei garnituri noi .
Alt lucru sesizat a fost :Zgomot in caseta de directie numai la rulaj cu viteza f.mica pe denivelari gen piatra cubica. I-am anuntat ca nu consider o reclamatie dar ca voi reveni daca se agraveaza, tot Cristi Florea mi-a spus ca s-a rezolvat ,fiind vorba de un surub slabit la cuplajul ce leaga pinionul casetei de directie cu coloana volanului . Cred ca asa a fost pentru ca acesta era si un defect tipic la Daciile Nova deoarece acest cuplaj era mereu stropit cu apa de roata fata.(acum masina merge foarte bine si este destul de silentioasa)
Faptul cel mai interesant a fost ca pe seara am fost sunat de Cristi Florea sa-mi spuna ca trebuie sa ma intorc in Service .
DE CE ? : Pentru ca "Baietii" uitasera sa-mi monteze noul filtru de aer .
Bineinteles ca atunci cind am auzit mi-au venit toti dracii ptr ca imi planificasem ca imediat dupa revizie sa trag o fuga pina la Brasov ( va inchipuiti ca nu era prea normal sa alergi fara filtru de aer cca 400 km ). Noroc ca in ultimul moment mi s-a schimbat programul si nu am mai plecat, si noroc ca m-am dus a doua zi dimineata si mi-au mai trecut nervii. Bineinteles ca si-au cerut scuze iar cind m-am intilnit fata in fata cu Cristi Florea acesta a parut jenat de situatie (daca nu a fost asa ,inseamna ca este un actor foarte bun)- pot sa-i transmit pe aceasta ca nu sint suparat pe el, am luat-o ca pe o eroare ce poate fi trecuta cu vederea ,bineinteles ca ar trebui sa traga si el concluzia ca nu te poti baza mereu pe subalterni ,din cind in cind mai trebuiesc si controlati.
Concluzia : Merita sa apelati cu destula incredere la IMG dar nu va duceti orbeste ,mai verificati si ce vi se spune.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

Post Reply

Return to “International Motors Group”