Mulţumit :)

Bucureşti
Post Reply
Piticu21
Posts: 268
Joined: 14 Dec 2007, 00:18
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Piticu21 »

a dat cineva mai putin de 800 de lei la diesel la revizia de 20k?
The one, The Only ONE

Kia Cee'd 1.6 CRDI - EX - low power + climatronic | Piston Gray
www.piticu.ro
www.blog-auto.ro

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Ogy »

Parca AG-xx-Bau a dat mai putin undeva la 700ron ...sa ne raspunda el.

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by rebeu »

Am fost ieri la revizia... anuala (ca n-am facut norma de km).

775RON fara sa schimb filtru' de motorina (ODO ~7000km).

Resoftat mai mult de dragu' artei ca pe mine nu ma deranja...
(Mi-a trimis dl. Florea captura de ecran dar... cred ca trebuia
sa-i dau alta adresa de mail pt. ca ori am shters messu' fara
sa-mi dau seama ori ... n-a ajuns ... din varii motive)

Clar multumit. Mi-a placut in primul rand atmosfera lejera si
prietenoasa (lucru destul de rar prin service-urile din Ro).
Nu mai zic de faptul ca (ce daca-i noua locatia?) era curat
peste tot. Cine-a umblat serios prin service-uri shtie despre
ce vorbesc.
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

catalin1984

Re: Mulţumit :)

Post by catalin1984 »

Am fost la garantie la IMG mi sa explicat totul in cele mai mici detalii, mi-a reglat frana de mana(tine mult mai jos acum) si au schimbat cuplajul flexibil din coloana de directie, cu okazia asta a disparut si zgomotul ciudat care il aveam la trecerea peste liniile de tramvai.

la prima impresie 0 greieri aparuti dupa demontarea bordului si montarea lui la loc.

Luni la prima ora duc masina la ei sa o repar sper de data asta sa iasa mai bine vopsitoria decat data trecuta.

P.S: Au recunoscut chiar ei ca a iesit naspa capota de la motor!( nu dau nume, important e ca au recunoscut propria greseala)

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by ady85btz »

Foarte multumit de IMG.Facut azi prima revizie unde totul a decurs excelent iar cei de acolo s-au ocupat de toate "hibele" sesizate fara vreun comentariu.Un service excelent,recomand cu incredere!
Kia Cee'd 1.4 GSL the BEST :smt077 Machine Silver :smt077
"The Power to Surprise"
Jurnal de bord
Album foto
Image

Marius78
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2008, 20:18
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: Mulţumit :)

Post by Marius78 »

Am facut ieri revizia de 1 an 12500km. schimbat filtre si ulei, calibrat volan care se pare ca era putin decalibrat. Total revizie 430 ron (15% reducere pana la 1 iulie).

Am schimbat si parbrizul in aceeasi zi.

Super rapid si super multumit .
=D>
KIA cee'd 1.4 GSL - SO RED, Scaune incalzite, oglinzi electrice, ESP, proiectoare si altele

holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by holden »

Facut revizia de 1 an. Doar 6300 Km la bord (masina a stat 6 luni in service-ul MIT #-o ).
Pret - 573 lei, esalonat astfel: ulei Synpower 184, filtru aer - 98, filtru polen - 146, filtru ulei - 33, manopera 110.
Mi-au descoperit un joc la rulmentul rotii stinga fata, pe care au zis ca nu mi-l pot face pe garantie deoarece masina a fost avariata si raparata de MIT, care nu prea si-a facut treaba. MIT trebuie sa-l schimbe pe garantia lucrarii lor.

Impresia pe care o am de la IMG e foarte buna, oamenii de acolo fiind civilizati si amabili.
Am fost programat la 11:30 si am stat pina la 13:00.
Kia Cee'd 1.4 black

holden
Posts: 88
Joined: 02 Sep 2008, 18:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by holden »

Nu stiu exact cum sta treaba cu garantia si nu sint sigur ca rulmentul s-a fisurat o data cu accidentul, eu simtind ca masina merge excelent.
Totusi, mi s-ar fi parut normal ca IMG sa-mi schimbe rulmentul pe garantie.
Masina a fost reparata in service autorizat, deci garantia ar trebuie sa se pastreze.
Le-as da aici o bila neagra celor de la IMG.
Kia Cee'd 1.4 black

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by dbajan123 »

vreau si eu un numar de la service IMG sa ma pot programa pt revizie.

Multumesc
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Ogy »

Mecanic tel: 0720 220411
Cristi Florea : 0733 660165
Radu Cristi : 0720 220441
Tinichigerie: 0720 070448
si lista continua... :)

fsgmarius
Posts: 106
Joined: 09 Sep 2008, 20:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by fsgmarius »

Schimbat vineri parbriz la IMG. Bagat masina dimineata in service, luata in jur de ora 17 (cand am reusit sa ajung eu). Tot respectul pentru dl. Ninel Goanta, un om de cuvant si amabil, un exemplu pentru multi altii. Multumiri si d-lor Cristi Florea si Radu Cristi pentru amabilitate - rezolvat suport lombar scaun rupt si gresat rulment ambreaj (chitaia ca un soarece calcat pe coada).
Am sesizat niste zgarieturi pe plasticul de langa parbriz din coltul de jos, pe care eu am crezut ca le-au facut ei la schimbarea parbrizului, insa mi s-a explicat ca procedura aplicata nu poate provoca zgarieturi in acea zona. Nu am putut demonstra nici eu, nici ei ca zgarieturile nu erau acolo cand am adus masina, dar dl. Director de sevice s-a oferit sa imi schimbe gratuit tot plasticul si si-a cerut scuze pentru intamplare - o dovada de profesionalism destul de rar intalnita.
1.4 Best, Black Pearl + cheie briceag si piele aftermarket

ionutzyankoo
Posts: 112
Joined: 11 Sep 2008, 11:19
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by ionutzyankoo »

Azi oamenii de la IMG au fost exemplari pt mine. Am ajuns dupa 17,30 ca sa imi inlocuiesc stergatorul spate si desi casiera plecase, s-a rezolvat totul pentru ca domnul Cristi Florea l-a rugat pe "sefu'" sa faca factura, ceea ce s-a si intamplat. Le multumesc pentru amabilitate si pentru ca m-au scutit sa mai fac inca un drum pana la Jilava maine. Pret stergator spate: 65 lei (TVA inclus).
cee'd City 1.4 Piston grey -BC 08 SID-
achitat avans 8.10.2008, serie șasiu 11.11.2008, la volan din 20.11.2008
ODO: 44.000 and counting
http://picasaweb.google.ro/iancu.ionut/Forest#

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by emanuel »

In aprilie 2009 am vopsit capota motor la IMG.

Vineri, 29 ian 2010 am fost cu masina la spalatorie si in partea superioara a capotei pe la jumatate am vazut vopseaua sarita cam cat jumatate din suprafata unghiei de la degetul mic de la o mana. M-am gandit la o piatra sau turture de gheata. De piatra nu-mi aduc aminte s-o fi luat dar m-am gandit si ca a inceput sa sara vopseaua aplicata anul trecut dar ca sa stau linistit am zis sa merg cu ea la service sa ma lamuresc. Masina e luata de la IMG si pana acum numai cu IMG-ul am vrut sa am de-a face. I-am trimis d-lui Ninel Goanta un mail cu 4-5 fotografii atasate. In 5 min m-a sunat si mi-a spus ca ma asteapta la service sa se uite mai bine la locul cu pricina. Intre timp am vazut ca-mi daduse relpay la mail imediat ce a fost trimis de catre mine. Am ramas uimit de rapiditate. Pt ca era vineri si nu am avut timp am spus ca vin luni la prima ora.

Luni la 8:30 am fost la IMG. S-a uitat dl. Goanta si mi-a spus ca e de la o piatra care a ricosat dar pt siguranta l-a rugat si pe seful de service (cred ca dl Adi Stefan) sa-si dea cu parerea. S-a uitat cu o lupa si mi-a spus ca sigur e de la o piatra. M-am uitat si eu dar nu-mi dadeam seama daca e asa sau nu si nu aveam contraargumente. Am intrebat daca e posibil sa se infiltreze apa si sa rugineasca, sa afecteze tabla intr-un fel sau altul. Mi-a spus ca nu e cazut pt ca nu a ajuns la tabla... are multe straturi de protectie. Vazandu-ma totusi pe ganduri a rugat un baiat sa-mi puna niste lac in locul cu vopseaua sarita. Trebuia sa astept cel putin o jumatate de ora pana sa ies cu ea afara mai ales ca ploua. Intre timp dl Adi Stefan a mai vazut pe capota urme de pisica si urme de scoch de la un pampon prins pe capota cu ocazia unei nunti din vara trecuta. (am tinut mortis sa nu mi se lipseasca nimic pe capota la nunti dar n-am reusit... la un moment-dat inevitabilul se produsese). Vazand urmele a mai rugat un baiat sa-mi dea un polish la toata capota. La final am intrebat cat ma costa toate astea si mi-a spus ca nimic. Credeam ca glumeste. Chiar i-am spus ca nu sunt invatat cu o asemenea atitudine in Romania si ca mi se pare anormal sa mi se ofere un serviciu cat de mic fara a plati nici macar la baiatul din service. M-a chemat dupa o jumatate de ora sa-mi arate cum arata capota polishata... era cu totul alta. Sarise polish pe parbriz. L-am intrebat daca e ok sa dau cu lichid de parbriz si cu stergatoarele. Mi-a spus ca nu e nevoie pt ca o baga la spalatorie.

Acum a ramas sa revin saptamana viitoare pt a-mi da cu polish si in locul cu vopseaua sarita care a fost lacuit. Am ramas foarte placut impresionat si vreau sa cred ca asa se poarta cu toata lumea si nu doar cu cei la care vad masina stickerita clubkia.ro (cum spunea cineva)

Nu sunt genul de om care plange dupa zgarieturi la caroseria masinii. In acelasi timp sunt un om care incearca sa aiba grija de masina in sensul de a o mentine cat mai bine functionala si de a nu-i afecta calitatea componentelor. Nu m-a deranjat foarte mult ca a sarit acea vopsea si era inestetic ci eram preocupat daca va fi afectata calitatea tablei capotei. Incerc sa ocolesc toate gropile sau daca trec peste ele sa o fac cat mai incet, la liniile proaste de tramvai trec in treapta 1 sau 2, pe drum cu asfalt denivelat o las mai incet dar pe de alta parte nu pot opri pietrele care sar in ea de la altii, nu pot sta in parcare s-o pazesc sa nu mi-o zgarie X sau Y atunci cand parcheaza sau deschide usa in usa mea.

Masina e 99% ca in prima zi: fara greieri, fara troncanituri, fara scartait, fara motor lenes, fara miros urat in habitaclu, fara nevoia de a schimba nu stiu ce cuplaj in volan. Am cam 30500 km din aprilie 2008 pana acum.

Numai bine!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by RLK »

Spre deosebire de tine, eu am fost tratata un pic cam aiurea cand am sunat la IMG sapt trecuta. Si nu era vb decat de un parbriz, nu de cine stie ce chestie complicata. Prin urmare, nu am mai apelat la ei. Poate am fost doar un incident izolat. :roll:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

emanuel
Posts: 166
Joined: 29 Aug 2007, 21:46
Auto: Kia Cee'd 1.4 Best So Red
Location: Bucuresti (originar din Fetesti)
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by emanuel »

Am tot citit pe forum si auzit de nemultumimti cu privire la IMG culminand cu http://www.internationalmotorsgroup.ro dar cu mine au fost ok de fiecare data si nu am pile pe acolo. Pana la proba contrarie sunt de toata stima. Sper sa nu fie o proba contrarie.

Drumuri bune!
Kia Cee'd 1.4 GSL BEST So Red din aprilie 2008 (~200 000 km); instalație GPL STAG montată la Progaz Vernești; nr 6 in coloana de la BV 21.02.2009, nr 44 in Marea Coloana de la BV 10.10.2009

Canal Telegram Kia Cee'd România
Probleme Kia Cee'd
https://t.me/Kia_Ceed_Romania

Post Reply

Return to “International Motors Group”