Mulţumit :)

Bucureşti
Post Reply
Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Akbhar »

Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

icex
Posts: 35
Joined: 22 Jul 2008, 18:09
Auto:
Location: Calarasi,Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by icex »

ok merci,gasisem asta,dar din ce am mai citit pe aici...mai e valabila adresa,nr.de tel?
Kia Cee'D Best 1.4 GSL B-89-LAE Piston Gray

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

Da.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

Dennis wrote:Astazi am facut revizia de 30.000 km, service IMG - Rocar, Bucuresti

Masina este in perfecta stare, nu am reclamat si nu a fost descoperit nici un defect.
Personalul este foarte amabil, la ora 12.00 cand am avut programarea service-ul nu era aglomerat.
Nota 10, si de azi intru in randul celor care recomanda service-ul IMG.
viewtopic.php?f=87&t=745&start=555
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

mihaizzz
Posts: 85
Joined: 23 May 2007, 18:48
Auto:

Re: Mulţumit :)

Post by mihaizzz »

Eu am fost la prima revizie la IMG, o sa ma duc in curand si la a doua pentru ca a fost totul in regula. Vreau sa-i apreciez acum si pentru partea de tinichigerie. Am avut de reparat doua mici infundaturi pe aripa fata si pe portiera. Au iesit perfect, nu se vede absolut nimic. Si am mai avut de schimbat bara fata, a durat aproape o luna pana m-au programat (a durat comanda dar asta nu cred ca tine de ei) si a iesit foarte bine. Doar daca ma uit cu multa atentie imi dau seama ca e proaspat vopsita, asta si pt ca restul masinii s-a mai decolorat, matuit putin intr-un an de utilizare.

inca un plus pentru ei, am dus masina destul de murdara, ma asteptam chiar sa imi faca observatie pentru asta :roll: . Surpiza placuta a fost ca am gasit-o spalata, atat exterior cat si interior.

Deocamdata nota 10 pentru ei. Sper sa o tina tot asa pentru ca vor avea de castigat, ca si noi de altfel.
KIA Cee'd, 1.4 BASE + optionale, Piston Grey
PH-09-SKU
KM: ~40000

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Ogy »

Ma declar multumit de oamenii care lucreaza in service-ul IMG.
S-au schimbat doua portiere dreapta, aripa dreapta fata, bara spate si proiector ceata stanga spate.=>90000ron +2000ron (la casco fransize si toate ratele ramase, urmeaza reintregirea :( ).
Cum au iesit? Cum puteau sa iasa decat impecabil (poate mai bine decat in fabrica).
Multumesc celor care m-au sfatuit sa merg la acest service (chiar daca este in cealalta parte a Bucurestiului pentru mine).

florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Mulţumit :)

Post by florin-adrian »

As vrea sa va intreb si eu, daca voi cand ati ridicat masinile de la IMG, aveati borcanul de lichid parbriz plin. La mine este gol. Gol inseamna ca lichidul este sub gura bidonului care se ingusteaza. Am pus eu 1 l si tot nu am ajuns la gura bidonului. Inca ma uit in el, ca in put sa-mi dau seama unde este nivelul. La ce sa ma mai uit sa vad daca totul este in regula? :D
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Orlando_LR »

Este si normal sa nu iti dea lichid de parbriz...sincer acum iti da 2 litri de benzina in rezervor si vrei si lichid de parbriz.
In vasul de lichid intra cam 3 litri din cate stiu eu...asa ca mai pune ca sa se umple.
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by c.ciprian »

Am vopsit inca o data bara spate si usa stanga spate la IMG (o soferita la Cora mi-a zis ca ar fi cazu :evil: ). Sunt si de aceasta data foarte multumit de lucrul efectuat si atitudinea personalului fata de client. Toata stima pentru Ing. Ninel Goanta.

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Akbhar »

Aceste vorbe de bine despre tinichigerie ma bucura pentru ca si eu o sa schimb bara spate la ei. Apropo, am auzit ca te-ai interesat azi de Sidulica. Era la IMG, la revizie. :P

Imi plac oamenii de acolo pentru ca sunt deschisi la discutii si incearca sa rezolve problemele. Nota 10.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by c.ciprian »

Da, am intrebat de el, ca nu stiu membrii forumului dupa numarul de la masina (cel putin, nu inca :P)

DaDiRo
Moderator General
Posts: 435
Joined: 13 Jun 2007, 17:27
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by DaDiRo »

Multumit si eu de cea de a doua interventie a celor de la IMG la masinuta mea. Dupa ce in prima etapa mi-au schimbat bieleta antiruliu de pe partea dreapta, acum au umblat la semnalizare (stiti voi, faza aia ca ramane blocata pe semnal chiar daca ai indreptat volanul) si au schimbat piesa minune care ma punea pe jar de fiecare data cand treceam o linie de tramvai ... Lucrat frumos, elegant si colac peste pupaza am scapat si de scartaitul ala din volan :D.
In curand o sa ajung si la revizie, tot la ei, normal ... si cred ca o sa mai merg si cu o alta marca de masina ...
Oricum, nota 10+!

Bafta!
Cee'd 1.6 GSL EX Classic+, KB/ RB - B 73 SXM
Album
Carduri de membru

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by frantic »

...
Last edited by frantic on 29 Sep 2008, 15:41, edited 1 time in total.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by Arnold12 »

frantic wrote:Eu am dat comanda la Willy&Co, dealer Kia pe judetul Cluj. Pana in momentul de fata sunt foarte multumit de serviciile lor si de modul in care am fost tratat. Sper sa fiu la fel si dupa ce vine masina.
@frantic - postul tau nu are legatura cu International Motors Group
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Mulţumit :)

Post by frantic »

Ups! :oops:
Am avut impresia ca e vorba de toti dealerii.
Acum am vazut ca se refera doar la IMG.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

Post Reply

Return to “International Motors Group”