MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Bucureşti
Post Reply
Fantomel
Posts: 109
Joined: 24 Jan 2017, 22:40
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI

MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by Fantomel »

La 4 000 KM incept sa primesc erori legate de camera radar din parbriz . Am zis na se mai intampla la masinile noi o problema electrica asta e am avut eu ghinion . Sun la service ma programeaza in 1 sapt ca na e ocupat domule ce sa facem . Zic ok vin in 1 sapt . Ma duc acolo , ca da e problema cu camerele ca au primit si notificare si ca imi schimba camera . Asta era pe 12.08 . Le spun ca plec in concediu pe la inceputu lu septembrie si am spus ca as vrea sa fie inlocuita pana atunci pentru ca plec la drum lung . Au zis ca da , se rezolva ca tre sa comande piesa ca e prea scumpa sa o tina in stoc , auzi , prea scump si ca dureaza 10-15 zile lucratoare si sa sun in jur de 20.08 sa intreb care e statusul . Sun la ei imi spun ca nu gasesc pisesa si tre sa o comande de nush unde si ca vine in jur de 15 septembrie ... . Deci cam 1 luna jumate sa rezolve o problema pe garantie ... super tare asa sa tot dai garantii de 7 ani ca le rezolva ei cand pot si au chef ...
Mai primesc si mesaje de la ei ceva de genul
"C-da este lansata pe data de 14, termenul de livrare este de 10-15 zile lucratoare.
Piesa ar trebui sa ajunga intre 11-15 septembrie, posibil sa ajunga si mai devreme."

Ca na nu tre sa sti matematica ca sa faci service la kia ...

Fantomel
Posts: 109
Joined: 24 Jan 2017, 22:40
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI

Re: MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by Fantomel »

Am sunat si la KIA after sales , aceeasi nepasare , domnu cu care am vorbit ii se parea si normal ca dureaza 1 luna juma sa imi schimbe o piesa , " ca asa se intampla cand nu e in depozitu pentru europa de est " si i-am spus pai stiti ca in mod normal 15 zile lucratoare tre sa se rezolve ca na asa zice legea , prostie din partea mea credeam ca se respecta legea in romania ... . I-am spus ca daca e procesu asa poate nu e normal a zis ca se intereseaza si ca ma suna . 3 zile mai tarziu nimic , nu stiu la ce ma asteptam sincer.

User avatar
balbo_x
Posts: 621
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by balbo_x »

Salut,
Incearca si la IMG Jilava, poate ai mai mult succes. Cu MIT si eu am avut experiente neplacute si termene de livrare depasite.
Numai bine.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

Fantomel
Posts: 109
Joined: 24 Jan 2017, 22:40
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI

Re: MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by Fantomel »

M-a sunat D-ul de la aftersales ca a reusit sa aduca camera astazi si acum astept sa vad ce fac cei de la MIT cand ma programeaza . Am fost foarte uimit ca s-a mai rezolvat ceva pana plec vineri . Acum sa vedem daca cei de la MIT reusesc sa ma programeze pana atunci ca na depinde de ei acum ... .

Post Reply

Return to “Mit Motors International”