MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Bucureşti
Post Reply
Fantomel
Auto: Kia Sportage 1.6 T-GDI

MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by Fantomel » 22 Aug 2017, 14:34

La 4 000 KM incept sa primesc erori legate de camera radar din parbriz . Am zis na se mai intampla la masinile noi o problema electrica asta e am avut eu ghinion . Sun la service ma programeaza in 1 sapt ca na e ocupat domule ce sa facem . Zic ok vin in 1 sapt . Ma duc acolo , ca da e problema cu camerele ca au primit si notificare si ca imi schimba camera . Asta era pe 12.08 . Le spun ca plec in concediu pe la inceputu lu septembrie si am spus ca as vrea sa fie inlocuita pana atunci pentru ca plec la drum lung . Au zis ca da , se rezolva ca tre sa comande piesa ca e prea scumpa sa o tina in stoc , auzi , prea scump si ca dureaza 10-15 zile lucratoare si sa sun in jur de 20.08 sa intreb care e statusul . Sun la ei imi spun ca nu gasesc pisesa si tre sa o comande de nush unde si ca vine in jur de 15 septembrie ... . Deci cam 1 luna jumate sa rezolve o problema pe garantie ... super tare asa sa tot dai garantii de 7 ani ca le rezolva ei cand pot si au chef ...
Mai primesc si mesaje de la ei ceva de genul
"C-da este lansata pe data de 14, termenul de livrare este de 10-15 zile lucratoare.
Piesa ar trebui sa ajunga intre 11-15 septembrie, posibil sa ajunga si mai devreme."

Ca na nu tre sa sti matematica ca sa faci service la kia ...

Fantomel

Re: MIT Motors Service - NESERIOSI SI NEPSATORI

Post by Fantomel » 24 Aug 2017, 15:21

Am sunat si la KIA after sales , aceeasi nepasare , domnu cu care am vorbit ii se parea si normal ca dureaza 1 luna juma sa imi schimbe o piesa , " ca asa se intampla cand nu e in depozitu pentru europa de est " si i-am spus pai stiti ca in mod normal 15 zile lucratoare tre sa se rezolve ca na asa zice legea , prostie din partea mea credeam ca se respecta legea in romania ... . I-am spus ca daca e procesu asa poate nu e normal a zis ca se intereseaza si ca ma suna . 3 zile mai tarziu nimic , nu stiu la ce ma asteptam sincer.

balbo_x
Auto: Cee'd

Post by balbo_x » 24 Aug 2017, 15:37

Salut,
Incearca si la IMG Jilava, poate ai mai mult succes. Cu MIT si eu am avut experiente neplacute si termene de livrare depasite.
Numai bine.
Mi-am tunat Dacia si am transformat-o in...Cee'd, Kia Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
ODO 180k and counting...
Jurnal de bord

Fantomel

Post by Fantomel » 29 Aug 2017, 15:32

M-a sunat D-ul de la aftersales ca a reusit sa aduca camera astazi si acum astept sa vad ce fac cei de la MIT cand ma programeaza . Am fost foarte uimit ca s-a mai rezolvat ceva pana plec vineri . Acum sa vedem daca cei de la MIT reusesc sa ma programeze pana atunci ca na depinde de ei acum ... .

Post Reply

Return to “Mit Motors International”