Probleme livrare

Bucureşti
Post Reply
maresalu
Posts: 71
Joined: 07 Mar 2008, 23:23
Auto:
Location: Bucuresti

Probleme livrare

Post by maresalu »

Salve, am deschis topicul in speranta ca cineva oficial de la MIT va citi si poate imi da vreun raspuns competent.
Impreuna cu un coleg de servici am comandat 2 Ceed SW in data de 22.02.2008 la Mit Motors Militari.

Cum este posibil ca dupa mai bine de 2 luni si jumatate sa nu stim nimic de masinile noastre, nici macar seria caroseriei nu ne-a fost comunicata, nimic, nimic, iar raspunsurile date de dealer imi lasa impresia ca habar nu are ce se intampla cu comenzile sau cu masinile noastre.

Mentionez ca eu personal am achitat masina integral in data de 11.04.2008, iar colegul meu asteapta seria pentru a putea plati masina prin credit auto.

Termenul de livrare trecut pe comanda este luna mai, sunt curios ce se intampla dupa ce termenul de livrare va expira (mai sunt 2 saptamani, greu de crezut ca se va rezolva ceva in timpul ramas).

Rog daca mai este cineva in situatia asta sau daca cineva a mai trecut printr-o astfel de situatie sa ne invete cam ce e de facut in astfel de situatii si eventual care e procedura la expirarea termenului de livrare.
Kia Cee'd SW 1,6 GSL CLASSIC Piston Grey
Comanda...22.02.2008
Seria.........16.05.2008
Ridicata.....23.05.2008

User avatar
Puffy
Posts: 80
Joined: 27 May 2011, 15:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Probleme livrare

Post by Puffy »

sal...cam vechi topicul....dar tin sa spun ca si eu am aceleasi probleme...am achitat masina integral pe 25-26 mai 2011 la mit motors baneasa si mi-au spus ca vine pana in noiembrie cand se term proiectul rabla 2011...si am zis e bn...si mi-am cumparat frumos voucherele eu ca le-am luat mai ieftin decat daca le luam de la ei...si acum aflu ca nu stie nimik de masina (14.09.2011) ca nu a iesit seria sa bage voucherele si ca nu stie daca mai prin rabla....wtf am luat-o razna am dat nijte bani p ele...si el imi zice ca ii pare rau ca nu ma obligat el sa-mi iau voucherele ca imi facea el rost (mai scump fata de cat le-am luat eu) ca acum poate nu o sa am ce face cu ele.... 3 cuvinte sunt de kko, ca sa nu zic altceva.... halal importator cand el habar nu are de comanda nimik, in ce stadiu se afla, cat dureaza....sunt paraleli frate... daca stiam ca se intampla asa nu mai luam nici o masina de la ei mai ales ca am dat ceva pe ea...imi luam alta marca...
[color=#000000]KIA SPORTAGE 2.0 CRdi 4x4 2011 Casa White[/color]

Post Reply

Return to “Mit Motors International”