VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVATE

Bucureşti
laris
Posts: 9
Joined: 26 Sep 2008, 15:55
Auto:

Re: VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVA

Post by laris »

Va rog sa trimiteti un e-mail la adresa liviu.trusca@mit-motors.ro MIT AVIATORILOR cu problemele pe care le aveti si veti primi si raspunsul pentru rezolvare , o masina fara zgomote anormale .


O zi buna

laris
Posts: 9
Joined: 26 Sep 2008, 15:55
Auto:

Re: VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVA

Post by laris »

Pentru burciu_19 ,

Da va primim nu conteaza ca a-ti facut reviziile la IMG sau la alt dealer .

o zi buna

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVA

Post by eugenflorinmanea »

Astazi am dus masina la Mit Aviatorilor. Mi s-au parut foarte profi pana acum- au fost singurii care au venit cu o solutie tehnica referitoare la supararea mea cea mare cu zdranganitul consolei centrale (am fost pn acum la ambele service uri la IMG flit total- raspuns al mecanicului 'Domne n am ce sa ii fac a imbatranit plasticul'; la MIT Baneasa mi-au inlocuit clipsurile de prindere- din pacate fara rezultate vizibile).
S-a dat comanda de piese revin cu un review complet in momentul in care sosesc piesele si SPER se rezolva problemele (inclusiv schimbare rulment ambreiaj ptr ca dupa un an de pauza de scartait a inceput iar).

Multumesc domnului Trusca pentru amabilitate si profesionalism.
SAAB 9-5

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVA

Post by eugenflorinmanea »

Astazi a dat Cel de Sus si toate problemele mele au fost rezolvate. S-a inlocuit plansa de bord cu totul, s-a inlocuit rulmentul de ambreiaj pentru scartait- nu mi s-a cerut sa platesc placa si discul, s-a inlocuit geamul oglinda (nu se mai incalzea), cu aceasta ocazie am facut si revizia la 77,500 km (cred echivalenta a 90,000 km ca eu le fac la 13,000 km); cost 460 ron.
Acum ambreiajul este mai moale si parca parca (poate e doar o parere subiectiva) intra si mai ferm in viteza.
Foarte foarte multumit de dl. Trusca si echipa dumnealui- recomand cu incredere si ii multumesc pe aceasta cale.
SAAB 9-5

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: VERIFICARE / REPARATIE PENTRU TOATE PROBLEMELE NEREZOLVA

Post by BAU »

@bubu: Degeaba te superi ca ...... pe sat . Chiar daca ai vazut pe forum pareri diferite despre cite un service sau altul , cit de multumit sau nemultumit a fost unul sau altul , tocmai acesta este motivul , cred . eu ptr. care nu ai primit nici o recomandare catre un service anume .
Parerile sint foarte subiective , oamenii sint diferiti , asteptarile sint diferite .
De ce sa-ti recomandam un service despre care noi avem o parere buna cind ptr. tine poate fi dezastruos.
Acum citiva ani , am fost nemultumit de cum s-au comportat cei de la MIT Baneasa cu mine .
Drept urmare citiva ani am apelat la IMG care s-au comportat ok pina anul trecut cind in urma unei reparatii mai mari in service care s-a complicat putin , mi-am dat seama ca nu se asteapta decit iesirea din garantie .Din acest motiv sint tentat sa apelez la urmatoarele reparatii sau revizii la alt service .
Asa ca trage tu concluzia si din ceea ce ai citit pe forum alege singur service-ul care tie ti se pare ca este mai apreciat.

Uite , multi colegi sint multumiti acum de MIT Aviatorilor.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

Post Reply

Return to “Mit Motors International”