[Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Bucureşti
sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by sender78 »

suna la reprezentanta si spune-le ce s-a intamplat.
mai apoi, o scrisoare recomandata cu aviz de primire prin care soliciti explicatii si aplicarea reducerii.

dureaza putin, asta fiindca nu ai stat in service sa ii tragi de urechi inainte de a plati si semna ca primaru' , dar pana la urma cred ca se rezolva.

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by djniki4 »

Inca odata multumesc celor care s-au implicat si au reusit sa aduca o reducere bunicica, nota 10 e putin pentru service-ul IMG, amabilitate, profesionalism maxim, baieti de nota 10 toti, de la casiera pana la mecanic, femeie de servici

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Nesta3 »

pai normal k ii ridici in slavi ...hotomane:)))

ioanadorogan
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 11:12
Auto:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by ioanadorogan »

Hello!!!
Am implinit 14 000 km cu minunata mea Kia Pro ceed .Ce urmeaza ce urmeaza ????? revizia ....

Mi s-a recomandat service -ul din baneasa ...nu stiu cum sunt baietii de acolo. poate imi spuenti voi .

si cam la ce suma sa ma astept ?

multumesc

michel
Posts: 18
Joined: 25 Sep 2008, 10:00
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by michel »

[quote="Bond"]Am fost si eu la Erste Automobile in Pitesti, m-au programat pentru maine la revizie, dar au spus ca nu stiu nimic despre asta, sigur nu e poanta de 1 Apriilie, iar daca nu ce trebuie facut ca sa stie si dumnealor.[/quote]

Salut, eu am luat masina de la Erste din Pitesti, poti sa-mi spui te rog frumos cat te-a costat prima revizie si ce ti-au schimbat mai exact, ma apropii de 15 mii si luna asta as vrea sa ma duc cu ea. Pana la urma s-a aplicat vreo reducere promotionala la manopera + accesorii ?

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by ady85btz »

@ioanadorogan: eu si multe alte persoane ti-am recomanda IMG Jilava.Preturile sunt sensibil mai mici decat in Baneasa.Poti suna la ambele service-uri sa intrebi de costuri si apoi decizi.Succes

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Nesta3 »

give me a I, give me a M, give me a G......IMG...desigur:D

michel
Posts: 18
Joined: 25 Sep 2008, 10:00
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by michel »

Mai am putin pana la 15k si as vrea luna asta sa rezolv cu revizia.
Desi am luat masina de la Erste Automobile din Pitesti, mi-e cam lene sa ma duc acasa pentru asta si vreau s-o rezolv aici in Bucuresti, cel mai probabil la IMG (e laudat de toti).
Imi puteti da niste detalii va rog:
- trebuie sa-mi fac o programare si daca da cam cu cat timp inainte ca sa apuc revizia luna asta?

- cam la ce pret se ridica prima revizie cu totul?

- consumabilele se afla in stocul lor sau trebuie sa vin eu cu ele deja cumparate (ulei, filtre etc.)?

- am fost acum 1 sapt la munte si am reusit pe un drum mai mult decat impracticabil sa dau cu scutul si nu numai de niste bolovani. problema e ca acum toba imi face un zgomot ceva mai puternic (nu stiu exact pe unde...intermediara habar n-am) si vroiam sa stiu daca am vreo sansa sa se ocupe si de problema asta cand fac revizia? :)

- inca o chestie, uneori calculatorul de bord imi indica eronat distanta in km ce mai poate fi parcursa (spre exemplu alimetez de 50-100 de lei si uneori nu-mi creste distanta, altadata ramane fixata pe un nr. de kilometri un timp bun si tot asa). intrebarea este, ar fi o problema reala treaba asta sau asa e normal sa se intample si in caz ca e o problema imi poate fi rezolvata la verificare?

ady85btz
Rock'n'Rolla
Posts: 1178
Joined: 05 Feb 2008, 16:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by ady85btz »

faci o programare cu vreo 2 zile inainte,ei au acolo toate materialele si te costa undeva la 500 lei cu reducerea de 15% inclusa

digital8
Bus Driver
Posts: 38
Joined: 08 Mar 2008, 14:09
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by digital8 »

[quote="michel"]- am fost acum 1 sapt la munte si am reusit pe un drum mai mult decat impracticabil sa dau cu scutul si nu numai de niste bolovani. problema e ca acum toba imi face un zgomot ceva mai puternic (nu stiu exact pe unde...intermediara habar n-am) si vroiam sa stiu daca am vreo sansa sa se ocupe si de problema asta cand fac revizia? :)
[/quote]
Asa am patit si eu si se auzea ca si cum aveam toba sparta.Daca astupi cu mana teava de la esapament ai sa poti observa mai bine pe unde sufla.Mie mi-au rezolvat-o la revizie pe garantie.Era vorba de o de o garnitura metalica ,probabil la iesirea din catalizator.
Pret total revizia I (fara sa schimb filtrul de polen) 426,96 Ron,iar cu reducerea de 15% platit 362,92.
Bineinteles la...IMG!

shpid3r
The One
Posts: 569
Joined: 02 Aug 2008, 21:14
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by shpid3r »

Vad ca mai multi sugereaza cumpararea uleiului, filtrului de ulei si filtrului de polen ...
Vin si va intreb: de unde sa le cumparam (nu din benzinarii, ca si acolo sunt adaosuri mari) ...
Uleiul: 5W30, dar cat (cati L) ?
filtrul de ulei: "de ceed"? :) exista unul special sau ... ?
filtrul de polen ? ce tre` sa stim? tot asa, "de ceed" ?

Fiti blanzi cu un om ignorant in ale mecanicii (pana acum)

sender78
Posts: 908
Joined: 10 Dec 2008, 12:39
Auto: Kia Ceed
Location: Cluj

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by sender78 »

Ulei 5W30 = 4 l la motorul pe benzina si 6 l la motorina ( ma refer la cat trebuie sa cumperi fiindca in baie intra mai putin de atat)
Filtru de ulei : din comert, vezi ingaraj.ro sau altii
Filtru de aer : la fel ca la cel de ulei
Filtru de polen : ca si mai sus

Atata timp cat consumabilele respecta specificatiile Kia, din manualul masinii, service-ul nu le poate refuza.

gaby s.
Posts: 26
Joined: 03 Mar 2008, 23:15
Auto:
Location: BACAU

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by gaby s. »

REducerile se aplica numai la revizii? sau la orice alte lucrari?

User avatar
thor29b
proceeds
Posts: 203
Joined: 19 Apr 2008, 21:35
Auto:
Location: Mioveni Arges

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by thor29b »

In iulie trebuie sa duc masina la service (prima revizie) stie cineva daca mai prelungesc oficialii KIA promotia asta ??

michel
Posts: 18
Joined: 25 Sep 2008, 10:00
Auto:
Location: Bucuresti

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by michel »

Facut prima revizie (14.324 km) astazi la IMG, pe scurt, sunt un client multumit!

S-a schimbat:
-una bucata filtru aer,
-filtru polen,
-filtru ulei + 3,3l 5W30,
-reglare bloc lumini,
-diagnoza software,
-indreptat bara metalica pentru suport galerie de evacuare (am lovit-o la munte, huruia cam urat, fara costuri suplimentare),
-mi-au rezolvat si tacanitul de la roata stanga fata (se accentua pe masura ce acceleram), etc. etc.
-drive test cu mecanicul sa ma asigur ca totul e ok.

Cost total, inclusiv reducerea promotionala de rigoare (am apucat penultima zi :D), 487.35 roni ;
Durata aprox. 1h35m (de cand mi s-a facut fisa de intrare pana la plecarea pe poarta).

Post Reply

Return to “Mit Motors International”