[Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Bucureşti
Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Cristi H »

[quote="Catalan"]Reducerea asta e valabila si la accesorii cum ar fi jante, faruri de ceata etc ?


Catalin[/quote]

M-ai prins ! Nu e specificat CLAR acest lucru, dar ma interesez azi care e situatia cu ACCESORIILE ORIGINALE KIA si va informez. :)

kharloss
Posts: 28
Joined: 03 Jan 2008, 21:42
Auto:
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by kharloss »

salut.
Reducerile de 15% au intrat deja in vigoarea.Am fost ieri la revizia de 30000 la service-ul de la Aviatorilor(Bucuresti);evident ca nu stiau de aceasta reducere dar au aflat de la mine :).Au sunat si s-a confirmat. Nu stiu cum ati fost tratati la celelalte service-uri Kia pt. ca si prima revizie tot acolo am facut-o.Foarte profesionisti, amabili si ce e mai important extrem de rapizi in a prelua comenzile.Poate si din prisma faptului ca nu e un service prea populat de utilizatorii kia.Am sunat dimineata, si peste cateva ore m-au programat la revizie in aceeasi zi.Factura la cea de-a doua revizie a costat 610 RON, TVA inclus, cu reducerile de rigoare.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by tipitip »

Primul :D M-am interesat şi din păcate promoţia este valabilă doar pentru piese, nu şi accesorii.
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by scubli »

[quote="tipitip"]Primul :D M-am interesat şi din păcate promoţia este valabilă doar pentru piese, nu şi accesorii.[/quote]

Multumim de informatie, pacat ca nu e si la accesorii. :)

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Cristi H »

[quote="tipitip"]Primul :D M-am interesat şi din păcate promoţia este valabilă doar pentru piese, nu şi accesorii.[/quote]

Da, ai fost primul ! :)
Si da, promotia e doar pentru piese, nu si accesorii originale Kia. :(

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bond »

Sa vedeti ce fac domnii de la Erste Pitesti ca sa nu ofere aceasta reducere:
A fost tata ieri la ei sa se programeze la revizie si sfatuit de mine a intrebat si de reducere; bineinteles ca dumnealor au spus ca nu stiu nimic si ca nu ii pot oferi reducerea respectiva.
L-au programat astazi la revizie si pe foaie scrie clar ca revizia a fost facuta astazi, insa factura este cu data de 31.03.2009 (a.i. sa nu beneficieze de aceasta reducere).
Personal mi se pare o nesimtire crasa.
Ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon de la Kia Romauto, pentru ca as vrea sa aflu si eu daca dumnealor stiu ce se intampla.

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by bobbo1981 »

Ce magarie!!!
Telefon de contact gasesti pe www.kia.ro

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bond »

Justificarea lor este ca cica li s-a blocat calculatorul si din cauza asta dau facturi cu data de 29.03, iar de reducere in continuare sustin ca nu stiu nimic.
Stiu site-ul Kia dar la cele 2 numere de acolo suna numai ocupat. O sa mai incerc.

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bonzai2 »

Nu trebuia sa accepti factura daca data nu era corecta si sa vezi cum faceau ei pe naiba in patru si scoteau o factura corecta.

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bond »

[quote="Bond"].... data de 29.03, iar de reducere in continuare sustin ca nu stiu nimic.[/quote]
scuze, data este de 31.03

Am sunat la Kia Romauto si au confirmat existenta promotiei si faptul ca este putin probabil ca cei de la Erste sa nu stie, dar ca oricum pot suna. In tre timp am mai vb cu cineva care a fost tot azi la Erste si nici lui nu i-au dat reducere si factura tot de pe 31.03

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bond »

[quote="Bonzai2"]Nu trebuia sa accepti factura daca data nu era corecta si sa vezi cum faceau ei pe naiba in patru si scoteau o factura corecta.[/quote]
Eu oricum nu am fost acolo din pacate dar nu data de pe factura ma intereseaza ci atitudinea dumnealor.

Bond
Posts: 40
Joined: 12 Mar 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bond »

Ultima noutate: se pare ca de fapt aceasta reducere este optionala; adica cei de la Kia Romauto o ofera, dar este la latitudinea celor din teritoriu daca o aplica sau nu; acest lucru i-a fost transmis altei persoane de catre Kia Romauto Bucuresti.

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bonzai2 »

Firma serioasa Kia asta,nu gluma. Era normal sa se spuna tot de la inceput nu ca se ofera reducere si gata;dupa aceea sa aflam singuri substraturile.Multa reclama pentru ...

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by zombi »

Sa va spun o poveste, in legatura cu aceasta ultima afirmatie...
Am o ruda in Statele Unite pe care am avut bucuria sa pot sa o vizitez. Multi prefera sa mearga inca 10 km in plus (consum de benzina, timp, etc) sa cumpere de la un magazin mai indepartat, dacat sa cumpere de la cel de "langa casa" (mai apropiat), doar pentru simplul motiv ca celalalt are mai ieftin (ce kitrosi, i-am zis). Dar nu, prin acest lucru, il obliga si pe cel mai aproape sa ieftineasca si el produsele, pentru ca altfel ar ramane fara clienti: "Daca vrea sa vanda aceeasi marfa la un pret mai mare atunci sa ramana cu ea pe raft".
Cred ca se poate aplica si cu service-urile cu pricina.

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: [Comunicat oficial KIA!] Reduceri la piese şi manoperă

Post by Bonzai2 »

Ai si tu dreptate @zombi,dar sunt 2 motive pentru care la noi nu se intampla asa ceva:
1.Mentalitatea,prefer sa raman cu ea pe raft sau sa o arunc decat sa o dau mai ieftin.
2.In marea majoritate a oraselor este un singur service Kia ,deci nu prea ai de unde alege.

Post Reply

Return to “Mit Motors International”