Atentie la reparatiile de tinichigerie la Mit Motors!!

Bucureşti
Post Reply
alaexus
Posts: 203
Joined: 17 Nov 2007, 18:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by alaexus »

Cred ca vorbesti de IMG dar asta nu era pe lista lui Asiban cu decontare directa...
1,4 GSL EX CLASSIC, OIL BLUE
B-73-POW
Album foto: http://picasaweb.google.ro/alaexus/

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

nu e nici pe lista BCR de decontare directa... daca o sa am timp.. o sa scriu o poveste a intamplarilor... pas cu pas, fara nimic inflorit.
Abia atunci o sa va mirati in totalitate, si poate abia atunci o sa fiti convinsi SA NU VA MAI INTOARCETI LA MIT MOTORS!!!
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Ariadna
Posts: 11
Joined: 10 Mar 2008, 12:10
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ariadna »

Pai in afara de MIT-Motors unde putem sa mergem? Mai exista alt service autorizat? ca eu m-as duce imediat... fara sa clipesc.

dre_andrei
Posts: 355
Joined: 10 Jun 2007, 23:08
Auto:
Location: Galati / Bucuresti
Contact:

Post by dre_andrei »

este service-ul IMG, undeva pe la Autobuzul... daca esti interesata, gasesti numarul de la Showroom pe situ-l lor, si acolo intrebi de nr de la service. oricum, undeva pe aici, cred ca chiar pe topicul asta, cineva a scris nr de tel a lui Gabi Florea (e seful de service sau coordonator la IMG).
Succes!
ex: Kia cee'd 1.6 CRDi 115 CP Best; Vmax = 205 km/h; machine silver; ODO 212.000 km.

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

OAU!!! Nu credeam ca sunt atatea probleme in service la tinichigerie. Ieri am fost lovit in spate de catre un alt autoturism si mi-a afectat bara spate si stopul stanga ceata. Lovitura a fost destul de serioasa, insa masina s-a comportat super bine.

Reparatia o voi face pe RCA-ul lui care este la Omniasig. Are cineva idee daca IMG lucreaza cu Omniasig, ca la ce am citit pe aici de MIT MOTORS, mai bine las masina asa decat sa mi-o faca "sorcova".

Multa bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

IMG lucreaza cu Omniasig. Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine viewtopic.php?p=43225#43225

Partea mai neplacuta e ca Omniasig se misca greu la acceptul de plata... La cine ai CASCO, daca ai?

Poti sa pui si niste poze?

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Casco am la BCR, insa nu am vrut sa o fac pe Casco deoarece am fransiza la eveniment de 100 Euro (am inteles ca la asigurarile noi e obligatorie), plus ca daca reinnoiam polita anul viitor tot la BCR, imi mareau prima de asigurare (am experienta de la Logan-ul vechi).

Poze nu am facut, insa nu se cunoaste prea tare (am vazut pozele tale, nu sunt asa rau lovit), desi eu am simtit lovitura destul de tare (m-a lovit un Logan al carui nr de inmatriculare mi-a ramas imprimat pe bara).

Ma voi duce sapt asta la Omniasig sa fac constatarea si apoi la IMG sa-mi faca comanda de piese (banuiesc ca bara se va inlocui fiind de plastic).

Am sa va tin la curent cu comportamentul celor din service.

P.S. daca tot ajung la service, am sa le sesizez si singura problema pe care o am cu masina- la computerul de bord, liniutele care alcatuiesc cifrele ptr ceas, se vad slab trei liniute si e cam deranjant (asa e din decembrie cand am ridicat masina).

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

c.ciprian
forumist convins
Posts: 437
Joined: 30 Nov 2007, 17:06
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by c.ciprian »

Si la mine a ramas numarul pe bara. Nu se inlocuieste ci se incalzeste ca sa dispara numarul imprimat de cel care te-a lovit, apoi se revopseste.

Reparatia se poate face pe CASCO prin regres, adica ei recupereaza banii de la RCA-ul vinovatului si tu nu platesti fransiza, iar valoarea politei nu creste anul urmator (ca si cum n-ai fi reparat prin ei).

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Crezi ca are rost sa ma complic? Nici BCR-ul nu exceleaza la acordul de plata, plus ca IMG nu lucreaza cu BCR-ul din cate am inteles.

Problema nu e numai numarul imprimat pe bara, e si bara care s-a indoit si sus langa haion a facut o crapatura. O sa merg sa vad daca se repara sau se schimba.

Bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Arnold12 wrote:@voodoo - nu este mai simplu sa le dai un telefon ?

IMG - service
021.629.15.94/95
0720.220.415/411
Am sunat la numerele astea si am vb cu domnul Goanta. E om serios?..ca la telefon a parut cam expeditiv...
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Da e om serios. Dar la telefon nu poti discuta prea bine. Probabil te-a invitat la service. Se repara destul de repede problemele la IMG si poate mai bine ca la MIT, dar nici ei nu fac o treaba perfecta :roll:
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

mirciulika2007
Posts: 50
Joined: 11 Dec 2007, 14:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mirciulika2007 »

Nu cred ca am gasit pe forum informatia: bara spate de la SW e din plastic sau din tabla? Dar usa de la portbagaj spate? Mie mi s-a parut ca bara e din plastic si hayon-ul din tabla, dar vreau sa-mi confirme cineva, ca sa fiu sigur multumesc mult!

Le-am gasit usor zgaraiate in parcare, iar de pe bara a sarit un punctulet de 1 milimetru diametru din vopsea, vreau sa stiu daca e urgent sa o revopsesc, sa nu rugineasca (daca e cumva tabla...)

Ce ma enerveaza, si abia a implinit o luna :(
Kia Cee'd SW 1,4 Best, Pewter Beige
Up and running!
Jurnal de bord

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Bara e de plastic, hayonul e din tabla.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

crisan ionut
Posts: 41
Joined: 19 Nov 2007, 21:39
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crisan ionut »

Predat ceed in service pentru reparatie(schimbat bara fata, parbriz, reparat usa dreapta spate)luni 07.04 ridicat azi 11.04. Ma declar foarte multumit de calitatea reparatiei si durata. Poate s-a schimbat ceva la mit Baneasa. Singura problema, trebuia facuta o reconstatare pentru aparatoarea de noroi a aripii dar nu au facut-o iar cand le-am spus au schimbat-o in 30 de minute si nici nu am platit-o, cerandu-si scuze ca au uitat. Mentionez ca de masina s-a ocupat Timotei pe care cat am asteptat eu l-am vazut alergand tot timpul.

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

bloggerX wrote:Da e om serios. Dar la telefon nu poti discuta prea bine. Probabil te-a invitat la service. Se repara destul de repede problemele la IMG si poate mai bine ca la MIT, dar nici ei nu fac o treaba perfecta :roll:
Astazi am fost la service-ul IMG (cel din incinta Rocar) insa era inchis. Sincer, nu-mi place DELOC cum arata acel service, asa ca ma voi duce pana la urma la Baneasa. Chiar nu pot lasa masina in asemena conditii...
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Post Reply

Return to “Mit Motors International”