Atentie la reparatiile de tinichigerie la Mit Motors!!

Bucureşti
Post Reply
crisan ionut
Posts: 41
Joined: 19 Nov 2007, 21:39
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crisan ionut »

Sa stii ca nici in Baneasa nu este prea ordine in service deoarece sunt un reamenajari te vei speria putin.

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Suzzy wrote:
bloggerX wrote:Da e om serios. Dar la telefon nu poti discuta prea bine. Probabil te-a invitat la service. Se repara destul de repede problemele la IMG si poate mai bine ca la MIT, dar nici ei nu fac o treaba perfecta :roll:
Astazi am fost la service-ul IMG (cel din incinta Rocar) insa era inchis. Sincer, nu-mi place DELOC cum arata acel service, asa ca ma voi duce pana la urma la Baneasa. Chiar nu pot lasa masina in asemena conditii...
Avand in vedere ca e sambata probabil ca este inchis ;)

Avand in vedere ca am vazut masini mai scumpe ca ale noastre reparate pe acolo iar auzitele despre MIT sunt basme, eu mi-am reparat masina la IMG.
Kia Cee'd 1.4 LX Best 01.11.2007 , Pewter Beige 18500km

vlady_b
Posts: 211
Joined: 15 May 2007, 20:09
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by vlady_b »

Foarte ok cei de la IMG. Ii recomand! Vrei sa fie lux la exterior sau sa-si oamenii treaba bine???
Kia RIO 1.4
Image

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

vlady_b wrote:Foarte ok cei de la IMG. Ii recomand! Vrei sa fie lux la exterior sau sa-si oamenii treaba bine???

Vreau ambele lucruri: sa fie si curat si sa isi faca treaba bine baietii. Tu ai merge la un hotel jegos in care serviciile sa fie impecabile? Conteaza foarte mult cum arata vizual service-ul, iar pana la urma este vorba despre o bara, adica ma voi duce doar sa o monteze.

Multa bafta!
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

Suzzy wrote: Conteaza foarte mult cum arata vizual service-ul, iar pana la urma este vorba despre o bara, adica ma voi duce doar sa o monteze.

Multa bafta!
eu am intrat in hala de la IMG. exteriorul nu are nimic de a face cu interiorul si cu dotarile.
ca o discutie paralela, firma la care lucrez a renuntat la colaborarea cu Colina (care au super-service) pentru ca lucreaza prost si pun piese neconforme. asa ca....
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

sorinh wrote:
Suzzy wrote: Conteaza foarte mult cum arata vizual service-ul, iar pana la urma este vorba despre o bara, adica ma voi duce doar sa o monteze.

Multa bafta!
eu am intrat in hala de la IMG. exteriorul nu are nimic de a face cu interiorul si cu dotarile.
ca o discutie paralela, firma la care lucrez a renuntat la colaborarea cu Colina (care au super-service) pentru ca lucreaza prost si pun piese neconforme. asa ca....
Poate si eu o sa renunt la Baneasa ptr IMG, insa pana acum nu am avut de-a face cu niciunul dintre ele, asa ca ma ghidez dupa cum arata pana la alte nemultumiri. Probabil ca o sa vin sa-i injur pe cei de la Baneasa., cine stie? :D :D
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

cos_ejay
Posts: 29
Joined: 04 Jun 2007, 21:16
Auto:
Location: Targoviste
Contact:

Post by cos_ejay »

salut!
am avut si eu un mic incident cu masina din care a rezultat aripa drepta fata si bara fata indoite. am facut constatarea la omniasig (ambele se schimba) si am trimis devizul la mit motors.bineinteles am vb cu d-l timotei care m-a informat ca piesele vor ajunge in max 3 sapt.(comanda a fost pe 26.02).
Ieri, 16.04, dupa o multime de telefoane pe care le-am dat la service sa vad daca au ajuns am primit tel ca in sfarsit le-au primit.
astfel m-au programat la reparatie pe 6.05 - bineinteles ca m-am enervat f.tare dar nu am avut ce sa fac.mi se pare incredibil sa imi vina masina in 2 luni (in urma productiei) si 2 piese in aceeasi perioada.
ptr reparatie mi s-a spus ca ar dura 1 sapt.nu mai cred de mult in mos craciun dar ma conformez si probabil ca voi sta fara masina inca 2 luni de acum inainte.
"respect" ptr service mit motors
Cee'd 1,4 Oil Blue + ceva optionale

Ariadna
Posts: 11
Joined: 10 Mar 2008, 12:10
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Ariadna »

Neata, eu am mai scris aici pentru ca am stat cu masina in service 3 luni!!! Sfatul meu ar fi sa mai suni o data ptr. ca dl. Timotei Micu a fost "pus pe liber"- si am incheiat citatul sefului lui- luni. Poate vei avea noroc si reusesti sa rezolvi ceva mai repede.
Cel mai bine totusi ar fi sa te duci la alt service ptr. ca reparatiile sunt sub orice critica. Noi am fost de doua ori acolo sa ni se predea masina si cu scandal si tot nu au facut-o asa cum trebuia.... iar nesimtirea e la ordinea zilei. asa ca rabdare si tutun :)

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

cos_ejay wrote:salut!
am avut si eu un mic incident cu masina din care a rezultat aripa drepta fata si bara fata indoite. am facut constatarea la omniasig (ambele se schimba) si am trimis devizul la mit motors.bineinteles am vb cu d-l timotei care m-a informat ca piesele vor ajunge in max 3 sapt.(comanda a fost pe 26.02).
Ieri, 16.04, dupa o multime de telefoane pe care le-am dat la service sa vad daca au ajuns am primit tel ca in sfarsit le-au primit.
astfel m-au programat la reparatie pe 6.05 - bineinteles ca m-am enervat f.tare dar nu am avut ce sa fac.mi se pare incredibil sa imi vina masina in 2 luni (in urma productiei) si 2 piese in aceeasi perioada.
ptr reparatie mi s-a spus ca ar dura 1 sapt.nu mai cred de mult in mos craciun dar ma conformez si probabil ca voi sta fara masina inca 2 luni de acum inainte.
"respect" ptr service mit motors
Am si eu o intrebare: trebuie sa merg cu masina la service pentru a face ei constatarea sau e suficient sa le trimit constatarea facuta de asigurator pentru a-mi comanda piesele? La mine e de schimbat bara spate si stopul de ceata care e spart intr-un colt.

Multumesc!

P.S. Dupa ce se scrie aici cred ca ma voi duce la IMG pana la urma :)
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Trebuie mers cu masina si actele de la asigurator pt a se mai face un rind de acte la service.

P.S. - c.ciprian poate sa iti ofere informatii mai exacte pt ca a fost la service acum o saptamina parca.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Las' ca am fost eu alalteieri :)
Intr-adevar, trebuie mers la service sa faca si ei constatarea...in cazul meu a aparut ceva suplimentar fata de constatarea celor de la asigurari, si anume aparatoarea de noroi.M-a facut sa rad raspunsul tipului de la service, mi-a zis ca piesele vin in 2 saptamani :D
By the way, e vorba evident de Mit Baneasa.
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

crisan ionut
Posts: 41
Joined: 19 Nov 2007, 21:39
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crisan ionut »

eu le-am trimis prin fax constatarea de la asigurari si m-au sunat dupa trei saptamani si m-au programat pana atunci nici nu am calcat pe acolo.
Kia cee'd 1.6CRDI Classic

Suzzy
Securistu
Posts: 259
Joined: 13 Oct 2007, 14:54
Auto:
Location: Oltenita, Bucuresti

Post by Suzzy »

Am ajuns in sfarsit astazi la MIT MOTORS in service si am dat comanda de piese. Pana acum totul super ok, va tin la curent cu desfasurarea ostilitatilor. Mi-a zis ca intr-o luna vine bara.
Bafta!
P.S. Dl Timotei nu mai lucreaza acolo, poate e un semn bun :D
Mandru posesor de Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue

B 999 PNA

ODO: >100.000 Km

cos_ejay
Posts: 29
Joined: 04 Jun 2007, 21:16
Auto:
Location: Targoviste
Contact:

Post by cos_ejay »

Ariadna wrote:Neata, eu am mai scris aici pentru ca am stat cu masina in service 3 luni!!! Sfatul meu ar fi sa mai suni o data ptr. ca dl. Timotei Micu a fost "pus pe liber"- si am incheiat citatul sefului lui- luni. Poate vei avea noroc si reusesti sa rezolvi ceva mai repede.
Cel mai bine totusi ar fi sa te duci la alt service ptr. ca reparatiile sunt sub orice critica. Noi am fost de doua ori acolo sa ni se predea masina si cu scandal si tot nu au facut-o asa cum trebuia.... iar nesimtirea e la ordinea zilei. asa ca rabdare si tutun :)
am incercat si la img.tipul de acolo mi-a explicat f.calm si pe indelete cam cum se procedeaza si m-a invitat la service ptr a face si el o constatare.prea tarziu insa, cei de la mit baneasa mi-au spus ca odata ce am comandat piesele la ei tot acolo tb facuta si reparatia, asta ptr ca se face un singur deviz ptr piese+manopera.
oricum faptul ca nu mai e timotei acolo e un semn bun, sperantele mele nu au murit.
Cee'd 1,4 Oil Blue + ceva optionale

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Ieri s-au implinit 3 saptamani de cand am fost la constatare la Mit Baneasa.Probabil in ziua aia am avut un moment de pierdere a ratiunii cand am hotarat sa ma duc la ei (in ciuda sfaturilor de a ma duce la IMG).
Am zis sa iau taurul de coarne si sa dau un telefon, mai mult asa, la oha...sa vad ce vesti primesc legate de sosirea pieselor.Dupa ce am sunat vreo ora la 4 numere de fix diferite la care nu mi-a raspuns nimeni niciodata, sun pe mobil la atelierul de mecanica.Mi-a raspuns un tip, si de pe telefonul lui am vorbit cu o duduie de la tinichigerie.Mi s-a dat de inteles ca piesele vin in termen de o luna si ceva de la data comenzii; duduia a zis ca verifica si ma suna in 5 minute.Au trecut vreo 26 ore de atunci, nu m-a sunat nici dracu'!Dupa cate am citit aici, sunt ingrijorat de durata de timp in care voi avea masina imobilizata in service pe timpul reparatiei.Decat sa mi-o tina aia 3 saptamani, mai bine n-o mai repar!
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Post Reply

Return to “Mit Motors International”