KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Bucureşti
dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by dulaul »

dark_anca2003 wrote:@ dulaul ...
Si ca sa mai intelegi o treaba ...DEALERII lucreaza dupa regulile scrise KIAROMAUTO ...asa ca nu mai improscati cu noroi in dealeri ...pt ca nu este vina lor pt termene de livrare ..pentru stocurile existente si asa mai departe ...

Puteti reclama dealerii in mom in care sunteti tratat necorespunzator ..si este o cauza ce tine strict de dealerul local ..
Ca sa fiu bine inteles, vina pentru situatia confuza in care nu se stie prea multe despre masina comandata NU apartine dealer-ului si m-am convins singur de acest lucru! Raspunsul la intrebarile asupra situatiei masinii comandate il are (sau ar trebui) NUMAI KIA Rom Auto care informeaza la randul lui dealerii. Problema mea e faptul ca mi s-a spus in doua randuri ca va veni seria sasiului la o anumita data care nu s-a mai respectat iar explicatiile erau mai mult praf in ochi (discutie purtata cu KIA Rom Auto). In plus de asta stiu ca nu am stresat pe nimeni, am telefonat cand mi sa comunicat, pentru ca nici mie nu mi-ar place sa ma streseze cineva inutil.
Personal, ma bucur ca dealer-ul MIT din Iasi mi-a prezentat situatia asa cum este: "nu va putem da amanunte corecte asa ca mai bine asteptam", macar a fost cinstit. Nu ma deranjeaza sa astept pana la termenul din contract pe care in final tot KIA Rom Auto l-a stabilit, dar ar fi fost corect din partea importatorului sa avem parte de un tratament corect privitor la termene.

Bafta !
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Anka_83 »

Ma bucur ca ai inteles ...si totodata imi pare rau pt termenele de livrare nerespectate de KIA romania ... este pacat ca se intampla asa ceva ..si totusi mai bine se mentinea termenul de livrare de 60 de zile ..si toata lumea era multumita ..
Am banuiala ca totusi termenul redus de livrare a fost transmis si de KIA Motors si sa nu fie nici aici vina in totalitate a importatorului .. dar asta doar la nivel inalt se poate sti ...
Mai vreau sa precizez ca sunt foarte multi clienti care si-au primit masinile inainte de a le expira termenul ..cu cateva zile, saptamani ..sau chiar o luna ... si procentual in mod clar sunt mai multi cei care si-au primit masinile la timp - clienti multumiti ..numai ca multumirile pe aceasta parte se lasa dorite .Asa este in general ...nu constientizam starea de bine ..dar atunci cand doare ceva ..imediat ne plangem ..
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

dulaul
Posts: 429
Joined: 12 Apr 2009, 15:28
Auto:
Location: IASI

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by dulaul »

dark_anca2003 wrote:Ma bucur ca ai inteles ...si totodata imi pare rau pt termenele de livrare nerespectate de KIA romania ... este pacat ca se intampla asa ceva ..si totusi mai bine se mentinea termenul de livrare de 60 de zile ..si toata lumea era multumita ...
Eu sper ca totul se va termina cu bine, nimeni n-si doreste altfel si intr-adevar ar fi fost mai bine si acoperitor daca termenul de livrare era mai mare.

In sfarsit, sper sa imi livrati dvs. masina si in termenul stabilit :mrgreen:

Concediu placut in continuare ! :D
Kia Cee'd 1.6 GSL City, isg, GPL,Pewter Beige
Poze
Jurnal de bord Image

Image

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Nesta3 »

enio_conti :.....mda....pai cam asa scrie,k se poate prelungi durata dak nu e din cauza lor...eu am primit-o la o saptamana dupa semnarea contractului,dar aveam o oarecare retinere in ceea ce priveste durata...dar am avut noroc:D....sper sa te bucuri pe deplin de ea dupa c o primesti, pt k dupa parerea mea o s iti aline "suferinta": :D D
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Lucian_Th
Posts: 52
Joined: 12 May 2009, 20:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Lucian_Th »

salut.
azi am primit o veste extraordinara de la kia. comanda pe care am facut-o eu pe data de 8 aprilie cu termen de livrare de 30-45 de zile, mult asteptata serie de sasiu, masina intr-un final.... nu vine luna asta. =D> :lol: . de asteptat de altfel. Surpriza insa.. citez.. "avem promisiune ca pe data de 5 vor intra in productie iar pana pe data de 16 vor fi gata. cel tarziu pe data de 20 se va face livrarea."

cum cui. ... livrarea masinii... aaaaaaa va intrebati care luna ca 20 a trecut demult. da aprilie a trecut. ma refer la iunie.... citatul apartine lunii iunie.
nu imi doresc decat sa fi inteles eu bine iunie si sa n fie iulie.

toate cele bune.... daca mai sunt..
Cee'd 1.4, BlueOil, ISG. B-08-EXB
http://picasaweb.google.com/doarLuciano/Primele#

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by singlecrys »

Lucian_Th wrote:nu imi doresc decat sa fi inteles eu bine iunie si sa n fie iulie
pai eu iti doresc o asteptare cat se poate de usoara :) ... cum e cand vezi una ca a ta pe sosele? :|
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Anka_83 »

dulaul wrote: In sfarsit, sper sa imi livrati dvs. masina si in termenul stabilit :mrgreen:

Concediu placut in continuare ! :D
Sa speram si te astept sa te inscrii pt Transfagarasan ;) ..Multumesc !

singlecrys wrote: cum e cand vezi una ca a ta pe sosele? :|
De ce infingi cutitul si mai tare in rana ? [-X
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by singlecrys »

dark_anca2003 wrote:De ce infingi cutitul si mai tare in rana ?
gluma [-o<
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Lucian_Th
Posts: 52
Joined: 12 May 2009, 20:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Lucian_Th »

singlecrys wrote:... cum e cand vezi una ca a ta pe sosele? :|

pai cum sa fie.. arata bine... chiar o admiri si faci diferenta.... aaaaa are bordu negru, ba nu e ca la mine, da are genti... originale... cam modeste... , uite asta da.... frumoasa... si cea ce o conduce... mda... :)
hai ca mai e putin ... da doamne... sa vina mai repede si a mea... [-o< . da suni la kia... si ... [-X nu mai vizezi
cam asa...
Cee'd 1.4, BlueOil, ISG. B-08-EXB
http://picasaweb.google.com/doarLuciano/Primele#

alexandrub
Posts: 47
Joined: 20 Apr 2009, 10:10
Auto:
Location: BUCURESTI

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by alexandrub »

LUCIAN_TH
De unde ai primit informatia ca masina va veni pe 20 iunie, de la dealer sau de la kia romania?
KIA CEED 1.4 CITY ISG CU OPTIONALE

MARS
Posts: 35
Joined: 13 Sep 2008, 13:40
Auto:
Location: OLTENITA - CALARASI

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by MARS »

va plangeti ca nu a sosit masina in 2 luni!?!!!!
Ha, eu am asteptat 3,5 luni pana a venit, asa k stati linistiti ca e ceva normal la ei intarzierea asta!!!
P.S Astia de la KIA au cele mai "tari" scuze dintre toti dealeri auto.
RABDARE!!!
viitor posesor de kia ceed HB. 1,6 base + optionale!!!
asteptarea e grea!!!

Lucian_Th
Posts: 52
Joined: 12 May 2009, 20:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Lucian_Th »

de la reprezentantul Kia Romauto Baneasa.
Cee'd 1.4, BlueOil, ISG. B-08-EXB
http://picasaweb.google.com/doarLuciano/Primele#

Lucian_Th
Posts: 52
Joined: 12 May 2009, 20:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Lucian_Th »

MARS wrote:va plangeti ca nu a sosit masina in 2 luni!?!!!!
Ha, eu am asteptat 3,5 luni pana a venit, asa k stati linistiti ca e ceva normal la ei intarzierea asta!!!
P.S Astia de la KIA au cele mai "tari" scuze dintre toti dealeri auto.
RABDARE!!!
ok .. sa intelegem ca esti defapt la cea de a doua masina... kia..?
Cee'd 1.4, BlueOil, ISG. B-08-EXB
http://picasaweb.google.com/doarLuciano/Primele#

JoRRdan
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2009, 14:14
Auto:
Contact:

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by JoRRdan »

@Lucian_Th

sunt curios, spune-mi si mie dak pana azi cand ai vb cu reprezentantul de la kia ai fost informat ca masina a intrat in productie, ptr ca eu am dat comanda pe 7 aprilie(tot la kia de la baneasa) iar pe 13 mai am fost sunat si informat ca masina a intrat in productie...

sa inteleg ca masina intra de 2 ori pe linia de fabricare la producatorul de masini KIA? :lol:...altfel nu imi explic...

maine de curiozitate o sa contactez si eu pe dealer sa vad ce explicatie o sa imi dea :^o

revin maine cu mai multe detalii :?

Lucian_Th
Posts: 52
Joined: 12 May 2009, 20:14
Auto:
Location: Bucuresti

Re: KIA Romania ,cel mai neserios dealer

Post by Lucian_Th »

dap,
si mie mi se confirmase cum ca masina este productie mai.... ca se astepta din moment in moment sa apara seriile de sasiu...
si nu o data ci de fiecare data am cand am vb cu reprezentantul de la kia mi s-a spus ca masinile au intrat in productie in luna mai...

poti sa imi zici si mie numele persoanei cu care ai vb tu la kia..
Cee'd 1.4, BlueOil, ISG. B-08-EXB
http://picasaweb.google.com/doarLuciano/Primele#

Post Reply

Return to “Mit Motors International”