MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Bucureşti
Post Reply
User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by octav_ceo »

salutare
in 17 aprilie am facut si eu prima revizie la MIT Baneasa de un an la 13.200 km. costul aproximativ al reviziei:
1. filtru aer carbon 35 zloti (~38 ron) http://kia.auto.pl/filtr-kabinowy-weglo ... p-619.html
2. filtru aer motor 29 zloti (~31 ron) http://kia.auto.pl/filtr-powietrza-kia- ... p-390.html
3. filtru de ulei 13 zloti (~14 ron) http://kia.auto.pl/filtr-oleju-kia-sore ... -p-37.html
acestea au fost cumparate cu ajutorul lui @sender78 de la KIA Polonia (viewtopic.php?f=43&t=7759). dupa cum ati vazut, preturile sunt mai mici decat pe site datorita acordarii unui discount de 5% (comanda continea mai multe consumabile pentru mai multe persoane), dar si a deducerii TVA-ului de 22%.
4. ulei de motor Castrol EDGE 5w30 150 ron (pret de importator prin intermediul unui prieten) http://www.oilshop.ro/uleimotor/product ... s_id=11914
toate consumabilele enumerate m-au costat 233 ron.
5. manopera 98 ron.
TOTAL 331 ron.
personalul de la service s-a comportat profesional si nu am nimic de reprosat. mai mult, am fost placut impresionat ca manopera a fost mai ieftina decat suma comunicata telefonic in momentul programarii. consumabilele inlocuite le-am primit impreuna cu masina spalata interior si exterior. acceptul cosumabilelor s-a facut in prealabil de domnului Ion Alen prin mail, accept doar in prezenta facturii doveditoare.
recomand utilizarea serviciilor MIT Baneasa tuturor.
Felicitari MIT MOTORS Baneasa!!!
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by ionutz »

Am fost si eu ieri la MIT Baneasa si am facut inspectia anticoroziva!Vreau sa il felicit pe domnul Alen Ion si pe dl Mihai pt profesionalismul de care au dat dovada si pt felul cum stiu sa isi trateze clinetii!JOS PALARIA!!!!
Nu stiu ce probleme au avut alti posesori de kia insa cu mine s-au comportat exemplar!
Cei de la Pitesti mai au mult si bine pana sa ajunga la profesionalistul celor de la MIT!
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by eugenflorinmanea »

Si eu am fost placut impresionat de MIT- am fost o singura data dar chiar mi-a placut.
In afara de faptul ca nu au AC in sala de asteptare, la masina mi-au facut chiar mai mult decat am cerut eu.
SAAB 9-5

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by Nesta3 »

eugenflorinmanea wrote: In afara de faptul ca nu au AC in sala de asteptare, la masina mi-au facut chiar mai mult decat am cerut eu.

nu aveau:)...a fost o problema dar s-a remediat...deci nu va speriati..:))
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

User avatar
PMC
Posts: 30
Joined: 30 Mar 2009, 23:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by PMC »

intrebare am si eu: din cate stiu eu la Mit nu au geam prin care sa vezi direct in service...asa este?
eu am facut revizia la ei dar nu am stat in service ca aveam treaba si nu am stat sa verific.
daca nu au asa ceva e destul de neplacut pt ca orice service care se respecta ar trebui sa fie transparent!
Bafta, eu am fost multumit de service dar si de cel din Jilava. In Bucuresti sunt ok..cel putin pana acum!
Proprietar de Pro Cee'd Black Pearl de care sunt mandru si incantat ;)
Manager Trupa de Dans SobiS (http://www.scoaladedanssobis.com)

User avatar
ceed 2.0 Diesel
Posts: 104
Joined: 09 Jun 2009, 16:28
Auto:

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by ceed 2.0 Diesel »

Sunt doua cladiri la sediul din Baneasa. In cea mai inalta nu exista geam. In ce mai mica exista geam prin care vezi orice miscare. Mai mult, au sistem de supraveghere video 24h/24 si, mai mult, in orice moment doresti poti merge, insotit, la masina.

danzan
Posts: 73
Joined: 01 Feb 2009, 16:10
Auto:
Location: Braila

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by danzan »

octav_ceo@ cum ai obtinut deducerea pentru TVA? este valabil numai pentru firme ?
pro_cee'd 1.4 \ 109 CP

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by octav_ceo »

salutare
TVA-ul, sau VAT-ul, se percepe de statul unei tari pentru cetetenii acelei tari. noi, fiind cetateni romani, nu trebuie sa platim VAT-ul tarii respective. trebuie doar sa soliciti acest lucru.
drumuri faine in continuare.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by Nesta3 »

octav_ceo wrote:salutare
TVA-ul, sau VAT-ul, se percepe de statul unei tari pentru cetetenii acelei tari. noi, fiind cetateni romani, nu trebuie sa platim VAT-ul tarii respective. trebuie doar sa soliciti acest lucru.
drumuri faine in continuare.
:shock: vreau si eu 8) :lol: :lol:
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

ionutz
Posts: 445
Joined: 09 Jun 2008, 23:05
Auto: KIA CEED
Location: Pitesti

Re: MIT MOTORS Baneasa nu se dezminte!!!..."JOS PALARIA"

Post by ionutz »

Efectuat revizia cu nr.3 la Mit-Motors Baneasa,eu personal sunt multumit 100%.S-au comportat exemplar, mi s-au dat explicatii la toate intrebarile pe care le-am avut si am avut acces si la masina, cand s-a facut revizia.
FELICITARI MIT-MOTORS BANEASA!!!!
Kia Ceed (2008) 1,4 GSL - BEST culoare: Black Pearl
Kia Sportage (2018) FL 1,6 T-GDI, AT 4x4, GT-Line culoare :Penta Metal

Post Reply

Return to “Mit Motors International”