DEALER -Braila

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: DEALER -Braila

Post by dragosv »

eu am vorbit la service si mi s-a spus k inca se negociaza contractul dar cred k cel mai bine ar fi sa sunam la kia romauto
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: DEALER -Braila

Post by xp »

A mai aflat careva noutati ?
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

danzan
Posts: 73
Joined: 01 Feb 2009, 16:10
Auto:
Location: Braila

Re: DEALER -Braila

Post by danzan »

Am solicitat eu ceva lamuriri pe contact@kia.ro din 30.06 am insistat de vreo 4 ori si ... pana acum nu s-a deranjat nimeni sa raspunda.
Azi am vazut pe kia.ro ca SAB nu mai apare nici la rubrica Showroom.

Stie cineva sa fie ceva schimbari la ENA Gl ? parca la Service apare alta adresa ...

Eu zic, cei care suntem de acord cu pastrarea unui service KIA la Braila, sa ne unim pentru o petitie sau ceva.
pro_cee'd 1.4 \ 109 CP

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: DEALER -Braila

Post by dragosv »

azi am fost la service si faceau baietii reparatii pe garantie la kia asa k........momentan relax
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

danzan
Posts: 73
Joined: 01 Feb 2009, 16:10
Auto:
Location: Braila

Re: DEALER -Braila

Post by danzan »

@dragosv Este posibil sa fi avut de terminat ceva reparatii incepute innainte de anuntul de pe site-ul kia.ro ?
Altfel eu as lua de bun ce zice acolo http://www.kia.ro/ro/retea/service/

Eu am revizia de facut pana la sfarsitul saptamanii si in lipsa unui raspuns oficial de la Kia - Romauto nu am sa risc sa merg la SAB.
Tu cu ce probleme ai ajuns acolo ? ai intrebat care e situatia acum ?
pro_cee'd 1.4 \ 109 CP

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: DEALER -Braila

Post by dragosv »

eu ii cunosc pe cei de acolo dinainte de a fi dealeri kia si m-am dus pentru o verificare de rutina(urmeaza sa fac un drum lung,aprox 5ooo km) si i-am intrebat daca mai fac sau nu revizii sau garantii.raspunsul a fost pozitiv la garantii si negativ la tot ce inseamna showroom(nu mai aduc masini pt vinzare).eu revizia trebuie sa o fac peste o luna ......asa k pina atunci cine stie ce se mai poate intimpla.daca m-au mintit ....va mint si eu :^o :D
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

User avatar
vas36
Posts: 84
Joined: 21 Jul 2008, 17:10
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: DEALER -Braila

Post by vas36 »

Azi am facut revizia 3 la ei.Erau tare intrigati cand i-am intrebat telefonic daca mai fac revizii.Am schimbat si bieleta stg pe garantie.Aveau in service ceed la reparat.Mi-au spus ca sunt autorizati RAR sa execute in continuare reparatii la auto Kia dar e posibil ca pe viitor sa nu mai poata schimba piese pe garantie.Multumit in general de prestatie insa nu aveau baterii la testerul care analizeaza calitatea lichidului de frana.
Kia Cee'd SW,Best,abyss blue/GL 10 UCU
ODO 150k/121k pe GPL

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: DEALER -Braila

Post by xp »

Autorizati RAR este una , iar autorizarea KIA ROMAUTO este alta .
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: DEALER -Braila

Post by xp »

Pana la urma mai fac reparatii pe garantii? A mai fost careva prin service?Mai sunt sau nu reprezentanti KIA?
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”