Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Anka_83 »

Cristi H wrote:@dark_anca2003, IS NOT YOUR WAR ! Cateodata incerci sa faci bine si se intoarce impotriva ta. Lasa-l, ca e suparat. Nu trebuie sa justifici tu nimic.
Have a nice day.

Da ..am vazut ...

Vroiam sa stie ca nu este singurul care a trecut prin asa ceva ..si ca se poate intampla si la case mai mari.. :)

P.S. Mc pt sprijin. :)
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

Intrucat mesajele private sunt si vor ramane mesaje private, am sters postul lui fancy
@fancy:avem rugamintea ca pe viitor sa nu mai postezi mesajele private pe care le primesti, decat daca ai acordul prealabil al persoanei de la care l-ai primit. multumim

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Cristi H »

Thanks @crispisu ! =D> =D> =D>
Thanks @bamb0ocha ! =D> =D> =D>
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

Thanks Cristi H =D> =D> =D>

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Anka_83 »

Sa va iau si eu la rand? :D
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Anka_83 »

bamb0ocha wrote:Vorba ta: "Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!"
Vorba mea: Un zambet este ... suficient! :D

Deja suntem offtopic rau ...dar ia de aici!! :) :) :) :)
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by LeCCa »

ei omul are si el o problema, trebuie sa-i intelegem nervozitatea, eu unul aruncam dealerul in aer :lol: totusi s-a stapanit bine pana la postul lui anca =D>
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Joco »

Citesc aceste posturi si am impresia, ca pana la urma vinovat si "obraznic" este @fancy .....
Omul asteapta din octombrie anul trecut, cu suma integral platita si daca este revoltat si disperat
devine el victima inca odata.
Sunt multe neajunsuri si probleme cu distributia acestei masini! Cine nu recunoaste se amageste.
Sunt tremeni de livrare, care depasesc orice limita tolerabila. Sunt mentalitati din partea distribuitorului
de ingnoranta totala in special dupa vanzare.
Eu personal am cateva probleme de rezolvat, pentru care astept din decembrie anul trecut. (voi reveni cu ele in alt topic)

Cum se poate interpreta faptul ca, clubul nostru a fost "recunoscut" de KIA romauto, si nu suntem in stare sa-i determinam
sa rezolve cel putin o problema comuna, care a fost larg dezbatuta aici: de exemplu amortizoarele??
Trec luni si luni, dar nu se intampla absolut nimic. Nu credeti ca ar trebui sa organizam o coloana de protest, de data asta
si sa defilam cu masinille in semn de protest ( ideea execlenta a lui ida01ro) fata de modul in care se rezolva problemele noastre??
Vom fi in stare sa organizam o coloana si pentru interesele noastre, nu numai pentru interesul marcii?? Entuziasmul nostru pana la
urma a avut roade in primul rand pentru marca KIA, pentru noi nu a avut nici un efect.

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

Joco, nu a spus nimeni ca Fancy nu ar avea dreptate. Din contra, il sustinem...toata lumea il sustine. ceea ce nu am apreciat a fost faptul ca a postat un privat si asta nu se face. atata tot!
Cat despre Kia Romauto...inteleg ca a luat masuri cand i-a fost adus la cunostinta. In acest caz este strict vina dealer-ului! Chiar nu vad ce vina are Kia romauto. Daca gresesc, corectati-ma, dar eu asa am inteles...

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Joco »

Eu inteleg, ca cei din Timisoara nu au legatura directa cu fabrica, nu sunt importator direct. Gresesc?

Stiu..la noi nu sunt vinovati...la noi sunt numai victime, care sunt si vinovati......

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

fancy wrote:Salutari

Cei de la Asia Motors Timisoara dupa ce ca au gresit enorm, n-au dorit rezolvarea pe cale amiabila a problemei.
Avand in vedere acest aspect ieri am actionat pe 2 parti:
1). contractul+anexele+facturile+corespondenta am trimis-o prin email direct la KIA Romauto Bucuresti (nu stiam exact adresele de email, dar bazandu-ma pe ultimul email de la dealer am presupus ca adresele lor sunt de genul numeprenume@kia.ro si/sau nume.prenume@kia.ro), adica danchitaru@kia.ro si/sau dan.chitaru@kia.ro
2). contractul+anexele+facturile+corespondenta am depus-o la sediul OPC Timis impreuna cu o declaratie
Referitor la pct 2, ieri dupa aprox. 2 ore am fost sunat de inspectorul OPC (dupa vizita facuta la ei la sediu) care mi-a zis ca la prima vedere firma s-a acoperit f. bine cu acte si "semnaturi". In continuare s-a luat decizia ca firma sa aduca toate actele la OPC pt. control. OPC-ul va verifica actele specifice comenzii si traseul banilor dupa care va lua o decizie.
Referitor la pct. 1, se pare ca in final cineva de la KIA Romauto a verificat totul si ieri dupa-masa am fost sunat de catre dl. Bogdan Pasa (manager la departamentul Relatii cu publicul bogdan.pasa@kia.ro) care a rezolvat pe cale amiabila problema creata de dealer. Va atasez instiintarea oficiala primita de la KIA Romauto...http://www.transfer.ro/storage/ea8d14bc7c.zip
Eu am vorbit din ceea ce a postat chiar Fancy. el a spus ca problema a fost creata de dealer...

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Cristi H »

@fancy, SUNTEM alaturi de tine! :) Macar sufleteste. Ideea e ca ai postat un mesaj privat fara sa-l intrebi pe cel care l-a expediat daca e de acord. Daca mesajul ar fi fost neutru, l-ar fi postat el pur si simplu. :)
Referitor la problema ta - tine mai departe legatura cu importatorul, daca nu exista dialog cu dealer-ul. Asta in cazul in care mai vrei masina. Si pastreaza oferta cu bonusurile, ca cine stie . . .
Bafta !
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by costelo »

De la o problema serioasa vad ca se da foarte usor in balarii :?
Forumul asta parca s-a transformat intr-un fel de messenger :lol:
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”