Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

:( eu nu pot deschide mailurile

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by crispisu »

Hmmm...tot nu reusesc. Cred ca este o problema a calculatorului meu, pt ca link-ul postat functioneaza, reusesc sa descarc, dar nu le pot deschide. Sa vedem daca altii reusesc...

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by LeCCa »

da, interesant. e neprofesionist din partea lor ca nu stiu sa lucreze cu optionalele. aproape incredibil, daca n-am stii ca traim in romania.... de unde naiba sa stiti dvoastra ca jantele tipC nu pot avea senzori de presiune montati? asta TREBUIA SA STIE DEALERUL. cred ca e o culpa clara din partea lor , din toate punctele de vedere. eu i-as da in judecata si aveti toate sansele de castig.


Buna ziua,

Comanda cu ID-ul 10016, lansata de dvs pentru luna de productie Decembrie 2008, cuprinde urmatoarele erori de productie:

- optionalul TAW este incompatibil cu optionalul AA6 (in comanda dvs apar ambele optionale);
- optionalul FHS se comanda obligatoriu cu optionalul PHA (in comanda dvs apare numai optionalul FHS).


* aceste reguli de comanda le aveti in fisa de produs pentru modelul Kia cee’d.

Urmare a erorilor de productie enumerate mai sus, aceasta comanda a fost refuzata de catre fabrica. Masina a fost recomandata pentru urmatoarea luna de productie (ianuarie 2009), cu urmatoarele modificari:

- optionalul AA6 a fost inlocuit cu optionalul AC6 (TAW se comanda obligatoriu cu AC6);
- s-a adaugat optionalul PHA (pentru versiunile CLASSIC si STYLE optionalul FHS se comanda obligatoriu cu PHA).

Conform informatiilor primite din partea producatorului masina de mai sus va intra in fabricatie in data de 13.03.09.
Estimam ca aceasta masina va putea fi livrata catre client la 10 zile de la data productiei.

Cu stima,
Florin Grosu



in configurarea pe net aceste optionale se pot selecta fara probleme. insa nu stiu ce este PHA... FHS sunt scaune cu incalzire, care includ stergatoare anti-gheata... oare asta sa fie PHA? pai si atunci? daca pachetul include FHS include PHA, care-i faza?

fantastic.....
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

costelo
Posts: 396
Joined: 09 Apr 2008, 00:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by costelo »

Cum ai putut frate sa stai doar in baza unor e-mail-uri #-o
Eu ma duceam peste ei si le rupeam gatu. Pe Lucian Tripon il omoram la ei in sediu
Le pui bani in cont de 6 luni si ei in loc de masina trimit e meil-uri :smt021
Nu le restitui nici o masina pana nu-ti dau bani inapoi +penalizarile.
C`EED 1.4 GSL Red Mars- B 85 KTT
comandata 04.04.08- livrata 22.04.08
http://picasaweb.google.com/floreacostel76

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by quelloo »

io nu pot sa citesc mailurile :((
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by LeCCa »

ruleaza outlook din windows dupa ce le downloadezi.
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

hlpartners
Posts: 84
Joined: 18 Feb 2008, 01:57
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by hlpartners »

Salutare, nu le returna masina pana nu iti vezi banii. Cei de la Asia sunt cei mai neseriosi, ia-ti banii inapoi si daca chiar mai doresti kia, mergi la dealerul din Arad.
Succes!
Cee'd SW 1.6 DSL, 115 CP CITY, Black Pearl TM 52 HMP

Anka_83
Posts: 305
Joined: 17 Feb 2009, 12:03
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Anka_83 »

fancy wrote: Daca contactezi dealeri din alte tari din UE (Germania, Austria, Italia) si o sa-i intrebi referitor la termenul de livrare o sa fii foarte surprins cand afli diferenta intre termenele de livrare, care in cazul lor e de 1-2 saptamani!!!
Sa nu exageram ..

Indiferent in ce tara ai comanda ..termenul de livrare pentru comenzi speciale de fabricatie nu este de 1 -2 saptamani...
Termenul de 60 de zile lucratoare ca si termen de livrare este cel care ti-a fost prezentat la inceput cand ai ales sa-ti achizitionez o masina Kia si cred ca majoritatea marcilor au un termen aproximativ de livrare ..poate mai mare.
Pro_cee'dutz 1.4 GSL MT Best - Cassa White.. B 69 APP

Un zambet este o modalitate necostisitoare de a-ti schimba înfatisarea!Charles Gordy

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Cristi H »

@fancy, sa stii ca ai ajutat-o MULT pe @dark_anca2003 prin postarea mesajului. Fata incerca sa te informeze prieteneste, nu dpdv profesional. Si putea posta direct pe forum nu?
Bravo! =D> =D> =D>
Acum ce faci, te razbuni pe toata lumea? Nu puteai sa-i dai un mesaj??
Imi pare rau pentru ca nu ti-ai primit masina la timp si ca nu ai gasit intelegere/cooperare/dialog la dealerul tau. Dar cred ca @dark_anca2003 NU lucreaza acolo.
Nu-i frumos, prietene. [-X
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Asia Motors Timisoara - probleme cu onorarea comenzilor

Post by Cristi H »

@dark_anca2003, IS NOT YOUR WAR ! Cateodata incerci sa faci bine si se intoarce impotriva ta. Lasa-l, ca e suparat. Nu trebuie sa justifici tu nimic.
Have a nice day.
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”