Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by GeorgeC »

Fratilor, dupa 2 zile de stat in service astazi la ora 10 am fost sunat de catre dealerul de la Arad sa vin sa imi ridic masina deoarece au rezolvat problemele reclamate de mine (zgomot in coloana de directie la gropi si instabilitate si troncaneala la suspensia spate). Cand am ajuns mi-au spus ca au schimbat ambele amortizoare pe spate cu cele revizuite trimise proaspat de kia (imi spuneau ca nu de mult timp le-au primit, deoarece stocul a fost 0 pentru un timp) si au schimbat vestita rotita la coloana de directie. Neincrezator m-am urcat la volan si am plecat la un test-gropi. Uimit am fost la prima serie de gropi (nu erau mari, max 1 metru cub in jos :) ) cand nu am mai auzit zgomotul din volan iar suspensia spate a dat dovada de un confort imposibil/incomparabil/extraodinar/extraterestru de uimitor (am crezut la inceput ca mi-au dat alta masina ! ). Vreo 20 minute am stat sa caut gropi (nu ca era greu), linii de tramvai si alte "chestii" de pe sosea in care sa o bag sa imi confirm ca in sfarsit (dupa 1 an si jumatate) mi-au rezolvat problema, dar nu a vrut sa mai scoata nici un zgomot. Nu va vine sa credeti cat de fericit sunt, nici macar faptul ca mi-am recuperat carnetul la 1 luna (nu la 3) nu mai era motiv de fericire.

Pe aceasta cale doresc sa ii multumesc din suflet domnului Lucian Cleescu (directorul de service de la KIA ARAD) pentru interesul acordat rezolvarii problemei.

Pentru cei care veniti la Arieseni : primele 2 beri sunt din partea mea !!!

:smt060 Ma bucur ca din nou ma pot indragosti de masinuta pe care am cumparato cu sufletul....
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by bubu »

1 aprilie a fost ieri :))

LeCCa
Posts: 713
Joined: 23 Oct 2008, 17:10
Auto:
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by LeCCa »

muhaha
KIA ProCeed 1.6 Black PH 22 LEK

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by Cristi H »

bubu wrote:1 aprilie a fost ieri :))
Da, tocmai ! :?
Atunci de ce trebuie sa fii caustic? :? Daca omul e multumit, nu are voie sa posteze, or what ? :?

PS Nu sunt din Arad ! :lol: :lol:
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

polo9
Posts: 25
Joined: 21 Feb 2009, 11:10
Auto:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by polo9 »

ARADU ii baza.eu am fost sa semnez contractu cu ei si are termen livrare 30 aprilie.oricum oamnei super aici la kia arad

adela_d_01
Posts: 300
Joined: 07 Jan 2009, 00:13
Auto:
Location: Sibiu
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by adela_d_01 »

Pentru cei care veniti la Arieseni : primele 2 beri sunt din partea mea !!!
Ce bine ca vin la Arieseni :)

User avatar
Radoo
as himself
Posts: 271
Joined: 15 Sep 2008, 22:06
Auto:
Location: Baia Mare
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by Radoo »

@GeorgeC Ai vazut cu ochii tai ca le-au schimbat? Telescoapele. Sau le-au curatat, le-au incalzit, si oricum acum e cald afara...

Nu acuz. Intreb doar.

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by mykep »

@GeorgeC, pentru linistea mea sufleteasca pune te rog niste poze, am inteles ca vei schimba anvelopele, cu codul de pe amortizor.

Multumesc si ma bucur sincer ca ai reusit asemenea performanta.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by Ogy »

GeorgeC felicitari! Asteptam aceasta campanie in toata tara.
PS:incearca cat mai e vreme "nasoala" pe la munte sa faci un drum pana acolo si testeaza si la rece...
PS la PS: care e problema? ca vad ca e pus in rubrica probleme....

hlpartners
Posts: 84
Joined: 18 Feb 2008, 01:57
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by hlpartners »

Felicitari, George, pentru permis si pentru amortizoare, chiar sunt oameni super ok la Kia Arad.
Cee'd SW 1.6 DSL, 115 CP CITY, Black Pearl TM 52 HMP

titisor
Posts: 144
Joined: 02 May 2008, 00:24
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by titisor »

hlpartners wrote:Felicitari, George, pentru permis si pentru amortizoare, chiar sunt oameni super ok la Kia Arad.
Subscriu , desi nu am treaba la service la ei , de acolo am luat masina si am ramas cu o impresie foarte buna .
KIA CEE`D 1.4 LX BEST KOMPASS BLUE
ODO 15000+ Km
BV 29 TCC

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by GeorgeC »

Radoo wrote:@GeorgeC Ai vazut cu ochii tai ca le-au schimbat? Telescoapele. Sau le-au curatat, le-au incalzit, si oricum acum e cald afara...

Nu acuz. Intreb doar.
Na, nu am vazut cu ochii mei cum le-au schimbat (mi-a fost mila sa stau langa ei cat desfaceau tot bordul pentru piese de la coloana de directie) dar mi-au aratat in schimb amortizoarele vechi (si credetima ca le cunosc de cand tot punem mana pe ele sa vad daca troncane si faceam diferite experimente). Oricum, o sa revin cu poze maine, cand ma duc sa dau jos bocancii si sa pun adidasi.
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

andi
Posts: 107
Joined: 02 Mar 2009, 11:52
Auto:
Location: Arad
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by andi »

Poze cu noile amortizoare (GeorgeC's car :D ):
http://picasaweb.google.com/andidsign/AmortizoareH002#
GeorgeC's muze...as he requested :D
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

User avatar
mykep
On Air
Posts: 824
Joined: 15 May 2007, 11:26
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by mykep »

din pacate tot nu se vede din poze codul de la amortizoare, din ce vad eu, nu s-a schimbat si pisa de fixare de sus, ceea ce ar insemna ca nu sunt amortizoarele revizuite, care vin si cu acel reper.
Kia Cee'd 1.4 GSL Abyss Blue, Best + Opt
BV 77 MKP
ODO 71.000 KM

cojanuc
Posts: 140
Joined: 09 Jul 2008, 17:46
Auto:
Location: Timisoara
Contact:

Re: Fericire infernala : Mi-au rezolvat coloana si amortizoarele

Post by cojanuc »

Asa este oamenii de la Arad sunt deosebiti, respectul si omenia sunt caracteristici principale
pro_cee'd cu style cu 2.0 GSL cu aproape toate optionalele + custom visual + suspensii sport KW
TM 12 XKI cu poze http://picasaweb.google.com/cojanu.corn ... ToProCeed#

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”