Problema carte masina

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
Post Reply
Alinu
Posts: 10
Joined: 15 Oct 2007, 12:59
Auto: IS07ERK
Location: Bucuresti

Problema carte masina

Post by Alinu »

Am si eu o problema cu importatorul Kia Cee'd. Desi masina mi-a venit din 19 ianuarie, nici acum nu a ajuns cartea masinii la leasing ca sa poata inmatricula masina. Autorizatia provizorie a expirat de trei saptamani si eu am o masina (frumoasa) pe care nu o pot folosi deloc.

Cei de la leasing dau vina pe dealer ca nu au trimis cartea, iar dealerul pe importator. Si eu sunt cel care plateste zeci de milioane pe luna si nu pot folosi masina.

V-as ruga sa-mi dati un contact al importatorului pe care il voi aborda, inainte sa merg la protectia consumatorului, pentru a veni cu o solutie.

Multumesc in avans oricui ma ajuta.

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Post by bobbo1981 »

Vezi pe www.kia.ro la Contact gasesti acolo numere de telefon.

L P
Posts: 156
Joined: 22 Sep 2007, 19:05
Auto:
Location: Bucuresti

carte

Post by L P »

Fara nici o jena ,ia si legatura cu protectia consumatorului .
Ai platit integral un bun de care nu te poti folosi .
Racoreste-te .Indiferent cine este dealerul ,merita sa stie pina la urma ca traieste de pe urma clientului . Nu conteaza cine nu a trimis cartea ,relatia ta directa este cu dealerul ,nu cu importatorul ,sau fabrica ,etc.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, ESP, CLIMATRONIC, 225/45 R17W, Piston Gray, 15.000 km

iulitab
Posts: 28
Joined: 08 Jan 2008, 22:00
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by iulitab »

Si la mine e problema cu numere rosii. Problema nu mai stiu unde-i, pe cei de la BCR Leasing ii doare in pix desi le-am dat toate documentele de 25 de zile.
Astazi dupa 2 saptamani de asteptare nici macar nu mi-au mai raspuns la telefon....
Ceed Best 1.4 Machine Silver

User avatar
iulian2007
PFR
Posts: 1153
Joined: 29 Jan 2008, 23:59
Auto:
Location: Braila

Re: Problema carte masina

Post by iulian2007 »

mergi la protectia consumatorului si pe dealer da-l in judecata. eu am ridicat masina pe 9 februarie, platita integral pe 1 februarie. am insistat cu telefoane in fiecare zi la dealer, pana s-au plictisit de mine. fa-le scandal. nu te lasa.
forumul pasionatilor de detailing click AICI si AICI

facebook - Polish Braila & PolishFaruri Braila

http://polishbraila.blogspot.com/

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

La mine nu trimisesera factura fiscala la firma de leasing,asa ca pentru a nu sta cu masina pe drespta dealerul mi-a trimis un alt set de numere rosii.

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”