Cee'd, de unde?

Vă rog să postaţi dealerii cu care aţi colaborat. De asemenea, rog dealerii care vor să colaborăm să posteze, pentru a li se crea forum separat.
Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Cee'd, de unde?

Post by Riky »

AM si eu o problema...sunt pe cale de a achizitiona in curand un Cee'd.Eu fiind inca elev,tatal meu este cel carese va acopua de plata si de contract.Dar am si eu o problema...am intele k masina se achita inainte de o primi..adik vreau sa zic cu mult inainte.iar tata nu prea este deacord..se teme de tot felul de magarii pe le-ar putea face dealer-ul...kiar trebuie achitata masina inaite de a o primii?!?!si aceste intarzierii de livrare sunt dese??va rog sa-mi raspundeti!!!multumesc anticipat!!

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

daca ai fi citit atent forumul, ai fi vazut ca plata se face inainte integral, cel tarziu in momentul in care vine seria, f putini sunt cei care acceptya sa le dai banii dupa ce o aduc in tara. cel mai bine, pune mana pe telefon si suna la dealerii din tara, vezi care au pe stoc varianat cat mai aproape de ceea ce doresti tu, asa o sa o ai in cateva zile, max o saptamana doua. Si cu banu jos ca la curve e peste tot. la opel.. astepti 9 luni,

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

si de unde pot afla un nr de telefon de la dealei din buc,timisoara...vaslui,galati,cluj...sau mai st eu de unde...???

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

www.kia.ro si in stanga jos ai o harta, a Romaniei, tara in care traim. dai click pe ea parca si iti arata toata reteaua de dealeri la nivel national

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

Ms mult...descoperi deja asta...oricum multam...vruiam sa va mai intreb dak in cazul in care gasesc in tara la un dealer un cee'd...exact asa cum vr eu...cam cat ar dura sa-l primesc,tinant cont k vr sa achit masina cash?!?

L P
Posts: 156
Joined: 22 Sep 2007, 19:05
Auto:
Location: Bucuresti

sal

Post by L P »

Este posibil ca unii dealeri sa aibe in stoc cite o masina sau doua in varianta cea mai simpla . Cind am dat eu comanda la MIT -Baneasa ,aveau doua in stoc BEST , (se puteau lua pe loc )
Eu am vrut alta echipare asa ca ashtept, ashtept ....
Cauta bine pe forum ,am inteles ca in Moldova ar fi un dealer care le aduce f . rpd.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, ESP, CLIMATRONIC, 225/45 R17W, Piston Gray, 15.000 km

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

ms mult pentru informatii....maine de dimineatza iau toate reprezentantele la rand si le sun..si sa avd dak gasesc ce imi doresc..nu vreau numai varianta 1.4 1009CP,dar vr sa fie si neagra...si nu vr sa mai ast,mai ales fiind prima mea masina:) tineti-mi pumnii sa gasesc si poate sa descar si cateva poze aici:)

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

te asteptam la comanda luna noiembrie si cat mai rpd la jurnal de bord. Bait de bani gata, nu ? deh... ce viata au unii

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

da de unde baiat de bani gata...din contra...poi dak eram de bani gata imi luam si eu un AMG sau altceva!dar oricum m-a innebunit masina asta..si ploos k vr s-o iau in leasing...dar a facut tata un efort si s-a hotarat s-o ia cash.. a zis k mai bine decat sa fi dat banii pe medicamente sau la doctori...mai bine asa..ii multumeste lui D-zeu k nu e nimeni din familie bolnav...atata tot...si ploos deasta..ma rog de tata in genunchi de o juma de an sa-mi ia...si vb serios...la propriu...

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

si eu m-am rugat... sa imi ia o bicicleta pegas... si m-au tot amanat pana am inceput sa muncesc la 14 ani si mi-am strans bani ... deh. deja aberezi. dar nu esti de bani gata si nici nu o sa ma apuc eu sa iti dau lectii de viata.

ildiavolo
Posts: 23
Joined: 26 Sep 2007, 10:57
Auto:
Location: Bucuresti

Post by ildiavolo »

Masina e foarte buna. Ai dreptate ca e o masinuta reusita. Dar cuvantul "ploos" vine din olandeza, nu ? "Vr" e si el vreo virtual reality ? :) Intelegem ce masina vrei sa cumperi :) Dar nu intelegem restul cuvintelor.

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

ploos=plus..........vr=vreau,vruiam sau oricare alta forma care se potriveste in fraza.....nu este nimica strain...doar ca asa m-am obisnuit eu sa scriu din cauza mess-ului!!!nu cred k are vreo importantza k imi da tata bani sa-mi iau masina...important este sa mearga..sa nu am probleme si sa ne bucuram cu toii de le!!!si as vr si eu un abtibild cu clubkia.ro pt masina care urmeaza sa o am...cum fac rost?!?!si nu sunt din bucuresti sau din apropiere!poate ma puteti ajuta!si vreau sa stiu totusi cat dureaza sa iau masina dak gasesc ceea ce vreau la un dealer din alt oras..pt k nu prea pot sa ma duc de 3 ori pe saptama la cluj sau oradea sau mai st eu unde!!!

Dennis
Ghost
Posts: 690
Joined: 30 May 2007, 11:51
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Dennis »

Riky, ce va invata astia la scoala,ma? :roll:
Ca n-ai bani de AMG am inteles, dar macar permis de conducere ai? :)

tipitip: plsss!
LX Best 1.4 + GPL, machine silver, IF-07-SBI

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

ma vazurati toti mai mic si toti va luati de mine :( :P cum sa nu ma permis...poi dak nu aveam permis imi mai luam masina...o luam de dragu de-a o avea..sa ma uit la ea de pe balcon...am permis din martie...si kiar dak nu ma credeti am deha peste 10 mii de km...pt k am mers foarte mult cu masina lu tata..vara asta ma duceam pe saptamana cu tata de 3 ori la oradea...si eu conduceam...si nu numai oradea..bucuresti...timisoara..pitesti...si cred k am cat de cat experientza si plus deasta nu mi-e frica sa conduc,dar imi tr si mie sa afc cativa km cu o masian ca sa ma obisnuiesc cu ea...si nu vr sa par un fitos sau un inganfat...sunt un baiat normal..si vr sa stiti si voi asta!;) respect pt voi!!!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Topic mutat ... nu are nici o legatura cu problemele masinii.

Cat despre plata in avans ... daca ii e teama de ceva ... cauta poate gasesti deja pe stoc. Altfel ... nu prea are ce face daca vreti neaparat Cee'd :D
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Post Reply

Return to “Alţi dealeri şi serviceuri din reţeaua KIA”