placute de frana

...din afara reţelei KIA, care lucrează bine şi îi recomandaţi!
cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: placute de frana

Post by cmihai »

la baiatul de la care iau paravanturile ....daca vrei imi spui il sun si vrb cu el sa iti trimita.....
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Boby

Re: placute de frana

Post by Boby »

Inseamna ca sunt aduse din Polonia. Multumesc cmihai nu-mi trebuie acuma ca am doar 18500 km ci doar ma pregatesc sa stiu preturi.
Offtopic: nu a ajuns inca filtru polen, probabil ca maine.

cmihai
Posts: 1144
Joined: 06 Jul 2007, 21:20
Auto:
Location: braila
Contact:

Re: placute de frana

Post by cmihai »

nu sunt aduse din polonia......sunt luate de la magazine de specialitate....acum fiecare cu adaosul lui.......cat despre filtre abia marti sau miercuri ajung la mine.....
zafira b 1,6 ODO: 100 000 km....BR-12-CUB
KITURI XENON...OFERTE PT MEMBRI viewtopic.php?f=139&t=9254

http://www.xenonparavanturi.ro/

Tiklosu
Posts: 7
Joined: 26 Nov 2009, 10:55
Auto:
Location: Brasov
Contact:

Re: placute de frana

Post by Tiklosu »

Doamne iarta-ma...eu inteleg ca tineti la masinile voastre la fel de mult cat tin si eu dar pt ce platiti atatea milioane pt niste placute de frana?! eu am un cerato de 2 litri CRDI care imi consuma in jur de 12l/100km, asta ca sa va ganditi cum conduc de agresiv, si va garantez ca fie ca sunt de la bosch sau la de unix mare diferenta nu e. eu am incercat vara trecuta, pe masurate, si e vorba de cativa centimetri. daca intr-adevar vrei ceva mai performant si care sa se simta atunci trebuie schimbat cu tot sistemul de franare fata si modificat cel de pe spare. diferenta dintre placute e cat de repede se duc. eu am vreo 70k km si deja pe spate le-am schimbat de 3 ori placutele. le cumpar de la unix si sunt 75 de lei. sincer nu merita banii investiti. mai bine iti cumperi cauciucuri mai bune sau modifici suspensia sau alt kit de frane decat pt astea clasice atatia bani...

drumuri bune
Cerato 2.0 CRDI EX 140 cai frumosi
BV - 20 - TIK

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: placute de frana

Post by djniki4 »

Are perfecta dreptate Tiklosu

Post Reply

Return to “Alte serviceuri si magazine de piese”