Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by Brill »

Ar putea sa se numeasca "Cea mai lunga coloana KIA din lume revine" sau alt nume. Nu putem sa avem o a doua coloana cu acelasi nume.

Parerea mea :roll:
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by MeGeNe »

@Brill, vedem noi cum ii spunem. Nefiind niciuna omologata, putem sa-i spunem "cea mai lunga..." Ar mai fi si "cea mai frumoasa....." sau "cea mai tare......." :D Asta e doar un amanunt.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by Vincze Szilard »

da de ce nu sa omologat nici una pana acuma???
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by MeGeNe »

Deoarece nu au fost indeplinite conditiile de omologare.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by Vincze Szilard »

si care ar fi acelea??
cu ce am gresit ca nu s-a indeplinit conditiile?
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by MeGeNe »

@Vincze, cand vom face Coloana, vei vedea conditiile de omologare. Ai fost la precedenta Coloana, asa ca o sa poti sa faci comparatie. Din cate stiu eu, trebuie sa mergem 4 km dus-intors in coloana compacta, ceea ce nu am reusit la precedenta incercare. In plus, cred ca trebuie filmata - fotografiata coloana pe tot parcursul, ca sa existe "dovada". Cred ca mai trebuie clar identificate si masinile participante. Crispisu a solicitat datele masinilor la precedenta coloana dar nu cred ca le-a obtinut pe toate. Dupa cum stii, Chubby s-a plimbat cu o cutie si a strans taloanele cu datele masinilor, dar mai mult ca sigur ca nu le-au predat toti. Asta e, invatam din greseli.
Hai sa vedem cum facem acum sa ne iasa.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by Vincze Szilard »

da aici ai dreptate, ca la inceput ne-au dat un talon pe care l-am completat si pe urma i le-am dat inapoi, si intradevar coloana nu a fost compacta si printre noi au mai fost si alte masini care s-ai bagat la un sens giratoriu ca nu era nici un militian care sa-i opreasca.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Suntem pregatiti pentru a treia coloana Kia?

Post by Brill »

Pina la a 3-a coloana as vrea sa va intreb: sinteti dispusi de Intilnirea Nationala 2014?
Eu am inceput sa string oferte in diferite zone. Daca e cazul voi deschide un topic separat.
Perioada este 25-27 iulie 2014

Acuma sa inceapa sa curga lista....
1. Brill
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”