Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by spdblue »

HAi sa va revitalizez un pic. Iata ce se intampla in alte comunitati:
International Mini Meeting (IMM) a fost organizat pentru prima dată în Germania, în 1978 – la acea vreme era un eveniment de camping de trei zile, la scară relativ mică. Popularitatea lui a crescut de la un an la altul, fanii fiind pregătiţi să călătorească din ce în ce mai departe, până când organizatorii au decis în cele din urmă să-l transforme într-o reuniune internaţională. IMM are loc în fiecare an în altă ţară, dar se întoarce în Marea Britanie la fiecare cinci ani pentru a marca aniversarea mărcii din luna august.
Pentru amatori, mai multe date aici:
http://autostiri.ro/mini-aniverseaza-55-de-ani/

Fara un pic de veste dusa din gura in gura nu vom reusi sa ne strangem randurile. Ar fi de preferat sa avem aici lista actualizata, cert cu cei care vor dori sa participe.

Efortul trebuie sa fie comun, al comunitatii si nu numai al celor care incearca sa tina aceasta comunitate pe "linia de plutire." Astept si alte inscrieri si sugetii. Astept parerea voastra referitoare la parteneri, la o campanie care sa preceada "Cea mai lunga coloana" etc.

Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
BUNU
Posts: 596
Joined: 12 Nov 2009, 22:19
Auto: Ceed 1,6 GSL
Location: Galati

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by BUNU »

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. Ogy
17. Ddirectorul
18. corbu Radu
19. Milosh
20. Gti
21. XXX
22. ....
23. ....
24. ....
..
..
300. BUNU
ImageImageImageImageImageImageImage
http://picasaweb.google.com/BUNULE
Ești prost și vrei să te remarci? Aprinde proiectoarele! Ești cel mai prost? Aprinde și stopul de ceață!

User avatar
house-max
Posts: 342
Joined: 27 Jan 2014, 10:00
Auto: kia ceed 1.4
Location: ilfov, popesti leordeni
Contact:

Post by house-max »

Care se ocupa sa faca niste fliere cu invitatie pt eveniment? Macar forma sa o putem lua, si le printam noi fiecare pentru cate kiute sunt in zona. Si sa invitam tot ce gasim, fie ca fac parte sau nu din club. Si poate se inscriu... Eu am cativa pe langa mine... Vreo 5-10 kiute fara stikere, si cred ca toti avem, ar fii pacat sa nu incercam, dar ideea e sa avem un model de flier pe care sa il facem
I love my IF 23 HaPpY old PYG :D

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by alpinad »

a "parcat" topicul? :?
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by quelloo »

eu pun flyere pe ceedurile care le vad dar nu cred ca o sa mearga sa scriem doar intrati pe forum si urmariti topicul pentru coloana.
trebuie detalii exacte trecute acolo. data, ora si locatia. sa stie oamenii concret, si poate sa nimereasca acolo in ziua respectiva.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Caralumba »

quelloo wrote:trebuie detalii exacte trecute acolo. data, ora si locatia. sa stie oamenii concret, si poate sa nimereasca acolo in ziua respectiva.
Corect, asa am zis sieu cand am sugerat fluturasii.Cu toate ca am gasit aici pe forum niste fluturasi de la fosta coloana care erau asa de "stufosi" ca-ti pierea cheful de citit atatea povesti..... =D>
Ar trebui ceva cat mai concis, clar si la obiect.
Fair day, be well !
Image

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by quelloo »

"Hai cu noi Sambata: XX-XX-201X la ora XX:XX in zona ..... sa doboram un record mondial: cea mai lunga coloana de masini (KIA) din lume. Pentru ca recordul sa fie omologat de cei de la Guiness Records avem nevoie de tine si KIA ta. Mai multe detalii pe: www.clubkia.ro Te asteptam!"
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

User avatar
_devilson_
Posts: 469
Joined: 26 Mar 2012, 19:50
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by _devilson_ »

cred ca tot pe langa Bucuresti ar trebui sa o facem pana la urma. e mai usor de asigurat dpdv. logistic 10-15-20 camere in Bucuresti pt cei care vin din tara decat sa cauti 100 si ceva de camere intr-o locatie din tara.

participarea la aceasta coloana implica si niste costuri pt participanti: cazare, combustibil, mancare, etc....pe putin vreo 10 mil cred de familie.

ar trebui sa vedem pe ce masini ne bazam mai mult: din Bucuresti sau din tara. degeaba punem fly-ere pe masini in Bucuresti daca acest eveniment se va tine undeva in centrul tarii. participarea va fi redusa.

daca avem mai multe masini din tara care vor sa participe, atunci se skimba treaba.

daca se organizeaza undeva aproape de Bucuresti, gen A2 - A3, exista posibilitatea sa participe mai multa lume. se vor gandi ca e doar un drum pana la ploiesti sau fundulea de ex..pe autostrada si nu implica mai mult de 50 de lei cost.

pana la urma trebuie sa ne vedem interesul: SA OMOLOGAM COLOANA KIA in Romania...nu sa facem o mare adunare de masini undeva la mama naibii si in final sa vedem ca iar nu au fost destule masini sau au mai aparut alte prb.

asta e doar o opinie...
Kia Ceed 1.4 - CITY
J.B. http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=3240
Hyundai Elantra 1.6 - highway +

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by quelloo »

trebuie vazut cu locatia.
nu e neaparat rost de stat pentru toti, pot sa fie in trecere si sa-si rupa 2-3 ore pentru evenimentu asta.
la ultima coloana eu aveam alte treburi prin vestul tarii si am venit sambata de dimineata pe brasov, am participat la coloana si am mers mai departe.

De exemplu Brasov e o zona frumoasa, iar aceasta coloana poate fi "scuza" multora sa dea o fuga, si se gasesc cazari acolo pentru toata lumea.

Ma gandeam si la chestia cu autostrazile si cred ca nu o sa putem face asta :(. daca e prezenta si politia sigur nu ne lasa sa stationam pe autostrada (pe A3 nu stiu sa fie decat la snagov iesirea din aia si pe A2 ne-ar trebui zona de grupat initiala si un traseu unde sa nu se intersecteze alte masini si asta o sa fie f greu daca trebuie sa folosim un sens girator pentru intoarcere.
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by spdblue »

Trebuie sa avem in vedere aspectele precizate intr-o postare anterioara. Din experienta celei de a 2-a coloane de la Brasov, unde am fi putut intra in cartea recordurilor, fara restrictonarea temporara a unei cai de comunicatie nu avem nicio sansa. Ajunge un mobil sa se intercaleze intre noi si totul devine o amintire si nu un record. Si poate nu strica sa ne gandim si la riscurile la care nu trebuie sa ne expunem: accidentele de circulatie.

Uitati-va ce fac si alte comunitati. Noi trebuie sa avem un eveniment cu impact mediatic. La a 2-a coloana nu a lipsit presa (printre altele, pentru ca eram acasa si fara "modestie" am reusit sa aduc cativa jurnalisti). Sa nu uitam ca am avut si poate mai avem oameni care lucreaza in domenii importante: @piticu este omul care poate, pe langa alti forumisti, sa ne ajute. Fiecare dintre noi avem cunostiinte care pot face ceva pentru comunitate.

Important este sa se creeze un grup de lucru. Tinta acestei coloane sa fie anul 2015. Pana atunci si noi vom sustine acest grup de lucru. Sunt multe aspecte care necesita detaliere, atentie si precizie. Un astfel de eveniment nu inseamna doar intalnirea unor pasionati care conduc o masina.

Drum bun si numai bine!
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by Brill »

Locatia se va stabili in functie de orasul din care sint majoritatea celor inscrisi. Cind... inca nu ne-am gindit la o locatie anume. In urma discutiilor pe care le avem si le aveti la intilnirile lunare o sa se faca o lista cu niste orase alese de noi. Pina una alta vrem sa stim cine mai doreste sa participe ca pina acuma nu prea avem cu ce ne lauda ca sa zic asa...

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. Ogy
17. Ddirectorul
18. corbu Radu
19. Milosh
20. Gti
21. XXX
22. ....
23. ....
24. ....
..
..
300. BUNU
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

KiaUser
Posts: 95
Joined: 21 May 2014, 13:08
Auto: Kia Cee'd SW 1.6 GDI

Re: Sa incercam sa omologam recordul!A treia coloana!

Post by KiaUser »

1. Alpinad
2. balbo_x
3. Mihai dmc
4. Brill
5. House-Max
6. Alexandru102
7. Xtremeboy
8. MeGeNe
9. Nesta
10. Takitza
11. Devilson
12. quelloo
13. Eugen Manea
14. Caralumba
15. spdblue
16. Ogy
17. Ddirectorul
18. corbu Radu
19. Milosh
20. Gti
21. XXX
22. KiaUser
23. ....
24. ....
..
..
300. BUNU
Alex Dobrin
Jurnal

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”