donare sange

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
nicoleta12345
Posts: 1
Joined: 14 Nov 2010, 19:45
Auto:

Re: donare sange

Post by nicoleta12345 »

Avem nevoie urgenta de minim 4 donatori de sange B3 NEGATIV, este vorba de un bebelus de 2 luni, are nevoie urgenta de o tranfuzie de sange pentru a supravietui. Va rog mult, cine aer aceasta grupa sa lase mesaj pe forum. Multumesc

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: donare sange

Post by Brill »

Din pacate eu nu mai pot dona singe. Am fost sa donez pt cineva la Institutul de Hematologie din Bucuresti si m-au depistat cu thalasemie minora. Imi pare rau.... :cry:
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Re: donare sange

Post by shtirlitz »

nicoleta12345 wrote:Avem nevoie urgenta de minim 4 donatori de sange B3 NEGATIV, este vorba de un bebelus de 2 luni, are nevoie urgenta de o tranfuzie de sange pentru a supravietui. Va rog mult, cine aer aceasta grupa sa lase mesaj pe forum. Multumesc
In ce oras?
Image

roxana2011
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2011, 22:46
Auto:

Re: donare sange

Post by roxana2011 »

buna seara. familia mea se afla intr-o situatie delicata. unchiul meu are hemoragie digestiva superioara. a pierdut o cantitate importanta de sange . avem nevoie urgent de transfuzie, URGENT caut donator pentru grupa AB4 Rh negativ.
Va rog sa ma contactati daca sunteti compatibil , Ofer recompensa.
Va multumesc
telefon: 0733800886
Luminita
shtirlitz wrote:
nicoleta12345 wrote:Avem nevoie urgenta de minim 4 donatori de sange B3 NEGATIV, este vorba de un bebelus de 2 luni, are nevoie urgenta de o tranfuzie de sange pentru a supravietui. Va rog mult, cine aer aceasta grupa sa lase mesaj pe forum. Multumesc
In ce oras?

roxana2011
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2011, 22:46
Auto:

Re: donare sange

Post by roxana2011 »

manucu01 wrote:ma gandesc sa deschidem o lista in care cei ce sunt dispusi sa doneze sange sa isi treaca grupa si RH-ul si disponibilitatea de a dona (imediata/incepand cu luna X, etc) pentru a putea fi contactati de cei ce au nevoie...
ceva de genul: (poate fi gasit mai usor pe google)
1. manucu01 - donez sange AB4 RH negativ - disponibilitate imediata
exista pe undeva o astfel de listaca as dori sa ma inscriu?


Buna seara. Sunt interesata de eventuakitatea unei transfuzii, Unchiul meu sufera de henorgaie digestiva. Are grupa AB4 Rh negativ. Ne aflam in Bucuresti. Oferim recompensa. Nr de contact 0733800886.

roxana2011
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2011, 22:46
Auto:

Re: donare sange

Post by roxana2011 »

Buna seara. Caut donator pentru Ab4 Rh negativ. Unchiul meu sufera de hemoragie digestiva. a pierdut mult sange. suntem recunoscatori material. Urgent. nr de contact 0733800886
Multumim

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Re: donare sange

Post by shtirlitz »

Rezerva de sânge a CTS Iași este la cote de avarie,viața semenilor noștri fiind pusă în pericol.Facem un apel de suflet,rugându-vă să vă alăturați echipei noastre ,așa cum ați făcut-o de multe ori ,dovedind că sunteți oameni pentru oameni.Avem nevoie de dumneavoastră,indiferent de grupa de sânge sau de Rh.
Programul de lucru pentru donatorii este zilnic,de luni până vineri,de la ora 7,00 până la ora 13,00.
Image

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Re: donare sange

Post by shtirlitz »

Anunt Centrul Regional De Transfuzie Sanguina Iasi.
Rezerva de sânge a CTS Iași este la cote de avarie,viața semenilor noștri fiind pusă în pericol.Facem un apel de suflet,rugându-vă să vă alăturați echipei noastre ,așa cum ați făcut-o de multe ori ,dovedind că sunteți oameni pentru oameni.Avem nevoie de dumneavoastră,indiferent de grupa de sânge sau de Rh.
Programul de lucru pentru donatorii este zilnic,de luni până vineri,de la ora 7,00 până la ora 13,00.
Image

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”