Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Ce facem pe 4 iulie?

Poll ended at 28 Jun 2009, 17:27

Mergem la mare
23
50%
Mergem pe mana lui Brill
6
13%
Nici una, nici alta, ne vedem in constitutiei si apoi mergem sa dea Aimar o bere
17
37%
 
Total votes: 46

vdp
vedepeu'
Posts: 135
Joined: 17 Jan 2009, 13:08
Auto:
Location: bucuresti

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by vdp »

grasuadi26 wrote:Primele impresii de la mare; Super tare gasca , vremea ,paja, ....(mai putin ploaia )
yeah right...

LUMEEE!!! A POSTAT ADI FRATEEEE!!!
Nu pot sa cred!
Adi e un super baiat, care vine la toate intalnirile, dar el nu avea niciun post... a fost si la coloana,
a fost si in constitutiei de o gramada de ori, acum si la mare...
Citea omu' se documenta frumos, vedea unde si cand ne intalnim si Hop si el! :D
Foarte tare adi, bine ai postat printre noi!! :lol:
Pro Cee'd 1.4 GSL Best, 109 CP Black Pearl
Image

grasuadi26
Posts: 2
Joined: 11 Nov 2008, 16:14
Auto:
Location: BUCURESTI
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by grasuadi26 »

Asta a fost ca sa vedeti si voi ca sunt membru cu acte in regula . :mrgreen:
Ps. Foarte tare la mare (cand mai mergem ????).
KIA CEE'D CITY 1.6 DSL HP

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scraachmyback »

Helllooooo CLUBKIA!!! :D

In primul rand ..LA MULTI ANI MARINARU :D aka Robert... sanatate si iubire :D

AM venit de la MAREEE!!!
si acum incepe povestea :P cine are chef de citit...cine nu,..,..sa ma sune...k ii fac un rezumat :))))

Vineri noaptea trebuia sa ma trezesc la ora 3 jumate...dar normal k n-am auzit alarma asa k ma trezit LZR la ora 4 FIX muhhaha...si eu trebuia sa fiu la 4 fara 15 la VDP-u la scara :))) in fine ...bag rpd toate cele in masina si am tulit-o :P ajung la VDP-u il gasesc cu prietena si cu Viorel la OMV savurau cafeaua :P in fine...am plecat spre MOL...cand am ajuns acolo...am ramas MASK...eram 5 masini...supertare....toti ma asteptau pe mine...LOGIC :D....uite asa ma mai fac si eu remarcat :))
Fac plinu si o tulim spre autostrada....supertare atmosfera in masina alaturi de vdpu, vdpitza si viorel sau VIKTOR :)) stie el :P
poze peste poze ...a-ti vazut si voi...masina lu LZR a fost foarte admirata de noi...k jantele dau foarte bine :P
6 masini KIA ...3 ceed si 3 PRO_ceed :D 1 ceed era din galati...dar nu prea a vrut sa stea cu noi desi era stickerit :P
am mers si cu 180 la ora...si ne depaseam unu pe altul :P...supertare senzatia.
Primul popas l-am facut dupa cernavoda...unde am admirat insectarul de pe boturile masinilor :P...KRED k IAU 10 la BIOLOGIE :)))
si am facut diferite trikuri cu mingea de volei...Nesta cu fotbalu si eu cu basketu' :D si iar poze peste poze :P si katerink de rigoare.
Apropo....cand am ajuns la popas...masinile noastre cantau melodiile lui MJ.
Noi plecand cu gandu sa mergem la tan tan...acolo la popas ne-am sucit :P si uite asa am ajuns in NEPTUN :D
Pe drum spre Neptun ma suna Marinaru aka Robert...k vine si el dupa noi... yupiiii se mareste GASK :D
A mai fost o mica neintelegere intre gask ...pe partea cu cazarea si atunci ne-am decis sa facem plaja pana la 12 in neptun si apoi sa o tulim in constanta sa ne cazam si sa mergem pe plaja :D
Cum am ajuns pe plaja m-am repezit la butoiu cu bere...pardon....APA CU BERE !!! :D....Apa din mare era foarte calda ...si park nu mai ne venea sa iesim :D....intre timp...CINE CREDETI K APARE :P................DANYBOY de la hyundai....muhahahaha....si apoi vine si OGY cu prietena lu OGY :D...si cu alti prieteni...sa facut gask mareeee :P
L-am sunat pe marinaru sa nu mai vina si l-am rugat frumos sa ne ajute si pe noi cu cazarea :P
Mare OM...MARE CARACTER...Bine ai venit printre noi si te asteptam la bucuresti sa ii cunosti si pe restu :P...
Ne-am intalnit cu el la SCOICA...un restaurant din Constanta...kre NU IL RECOMAND...in afara de ospatarite...totul era TRIST...inclusiv mancarea
Am plekat spre cazare...exact cand incepuse sa ploua...vdpu deja imi sarea in cap ...k vrea sa mergem la bucuresti...k sigur o sa ploua si maine dimineatza etc :P... l-am temperat rpd :D si am fugeat la cazare :D...am stat 9 INSI intr-un apartament cu 3 camere...+ 1 pat in bucatarie...deci 4 camere cu 28 ron/ persoana :)))...."ieftin moka si fara bani ":D
Cand ajungem pe plaja...Robert ne pregatise o surpriza...avea o lada PLINA cu BERE....muhahaha...si uite asa ne-am luat cu vorba si cu berea :P...si am aflat k este ofiter pe vas...si ne-a povestit viata pe MARE...kre uneori este foarte trista ...dar pentru noi era ceva nou, asa k eram cu gurile cascate...:D
Seara cand ne-am intors la cazare a fost supertare..care mai de care mai lesinat... si incercam sa atipim pe oriunde.. am stat dupa 8 persoane sa isi faca dus...si am stat ceva...mai ales k erau si 3 fete :P
In fine...am terminat cu baia si ce mai era de facut si am plekat sa papam ceva....Ne-am intalnit si cu cel mai bun prieten al lu' LZR :D....si ne-a dus la un restaurant..."La Dolce Vita" suna cunoscut :D....dar nu sunt sigur k are legatura...MANCAREA DE NOTA 20...si servirea la fel... dar Cea mai tare parte din meniu a avut-0 VDP-u....Ne-a trantit bancuri peste bancuri....dar nu orice..bancuri :))....dupa 30 min de bancuri...eram ragusit si ma dureau falciile si burta si toate cele...cred k dak ni le mai spune odata dar in alta ordine...o sa rad tot la fel de mult :P....LZR ya zi ma...Eu sunt steluta dar m-am dat cu GEL....sau cum era aia...cu ....Caluuulleeee!!!.....Calluuuuleeee!!!....si cea mai tare faza dintr-un banc a fost...LZR...fi antena =))) BUNA ZIUA MEA!!!!
Cine este curios ...tre sa il intrebe pe VDPU :P.... Noi o sa-i dam un mare premiu pentru seara aia =D> =D> =D> =D>
Cam asa sa terminat prima zii la mareeeee!!!!.....
Ziua a 2-a...Va urma..... deja scriu de 20 de minute... :D asa k o sa va povestesc maine ce am facut a 2-a zi :D

P.S. - Scraachu' Pleaca la mare si WEEKENDU VIITOR!!!

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scraachmyback »

Mi-am adus aminte :P....la restaurantu Scoica...am fost 18 sau 19 persoane :)))....am pus tot personalu pe treaba p-acolo :)))
si mai era ceva :D

aaaaa NESTA ai FUGIT cu mingea de volei ...
Nest cu ADI si Daniel 27 au plecat de sambata seara :P

Colegu de la Galati nu a dat nici un semn de viata....asa k te asteptam sa postezi :P

Daniel27
Posts: 46
Joined: 11 Aug 2008, 11:09
Auto:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by Daniel27 »

Mama scrach-ule, fa-te tata narator :)

Un al 2-lea Creanga :D cu amintiri din ClubKIA ;)
Cee'd 1.4 GSL 109CP Machine Silver === OT 27 DNL ===

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5226
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by Nesta3 »

asa e mai RRR, zici k esti avatarul lui "daniel014":)):)):))...il gasiti la topicul asta viewtopic.php?f=3&t=6255
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scraachmyback »

hehee...dak nu va place ...eu tot o sa postez :D

maine urmeaza partea a 2-a :D

stiu k am omis unele lucruri dar eram la mine si sarbatoream ziua mamei :P ma tot striga ...hai sa ciocnim un pahar hai sa mai stam la o vorba :P adica un mic party :D

vdp
vedepeu'
Posts: 135
Joined: 17 Jan 2009, 13:08
Auto:
Location: bucuresti

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by vdp »

la multi ani pentru mama ta screciule, sa-i transmitzi toate cele bune din partea mea.. doar ma stie, nu-i asa? :^o :lol:
Pro Cee'd 1.4 GSL Best, 109 CP Black Pearl
Image

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scraachmyback »

hehe mersic...Vedepeuuu :D

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scubli »

@scraachmyback: Transmite-i la multi ani si tot ce-si doreste si din partea mea :D

LE: Adica de la scubli de la Maramu` :p

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by scraachmyback »

Bing BANG...Mi-ati dus lipsa ??? :D

Sunteti READY pentru partea a 2-a ??? :D


SIGURRR?? asta a fost cu 3 de R :D

D-abia ne-am trezit dimineatza...au inceput telefoanele sa sune pe rand :D
Eu am dormit pe salteaua mea...mi sa facut rau de 2-3 ori...k ziceai k mergi cu barca pe mare..d-abia am adormit :D
In fine.. am fugeat repede pe plaja...am facut o mica pauza k trebuia sa mananc ...dar acum revin...mi-am aprins o tigara si sunt ready de scris :D
Am ajuns in parcare si....cum am pacalit-o pe tanty de la parcare ieri asa am pacalit-o si azi muhahaha...adica i-am platit pentru o ora si noi am stat toata ziua adica 12 lei :D si am plecat seara cand ea nu mai era acolo heheh...
Nici nu vreau sa va zic cat de calda era apa marii :D a trecut repede dimineatza...si o parte din gask a plecat in bucuresti k aveau treaba vdpu cu vdpitza lzr cu alexandra si dmcu :D noi am fugeat la masina si ce credeti...a venit tanty cu parcarea =)) cica sa-i platim..dar zic eu...doamna nu plecam...dar ea insista...i-am zis k ii platesc cand plek...si tot insista :D....atunci i-am zis k nu am bani la mine si k mergem sa scoatem de pe card :D...toti de pe unu =)) a ramas mask...si cica...AAAA Bine!?! =)))
Ne-a dus Robert aka marinaru sa papam undeva la un restaurant verry interesant :D o ciorbitza 4.5 lei si buna pe deasupra...si la sfarsit k desert ce credeti :))) am avut coliva...era un parastas p-acolo si eu cum nu pot sa rezist am cerut hehehe...a venit tanty cu un platou intreg...dar unde sa mai bagam atata...dupa ce am mancat 15 feluri de mancare heheh...sa ne fie de bine...si am plecat again spre plajaaa :D era vre-o 3 ceasu...tocmai bine de facut nany :))
Ne-am balacit nitzel si intre timp au venit niste prieteni de-al lu robert si au stat la vorba mai la umbra...si noi am dormit pe plaja cu fata la soare 2 ORE...toti 4 =))) putea sa ne ia lumea cu totu de pe plaja k nu simteam..cica a mai venit robert la noi...si k sforaiam pe NOTE...kre mai de care mai interesant =)))
Ne-am trezit si aveam o pofta de gogosi de nu mai puteam hehe...i-am luat pe baieti si am inceput plimbarea pe plaja...poate poate mai vedem si noi ceva una alta muhahahha...ce UAMENI...la "cearceaf a ramas singura fata prietena lu' andrei " si noi k baietii am inceput vanatoarea...ooops...dak ma vede prietena ..dorm pe pres :D
Am mers cred k mai bine de 30 minute...intai in stanga si apoi in dreapta...eu vroiam gogosi neaparat...dar si altceva :)))
Nu pot sa va zic cam ce am vazut pe plaja.....dar cum bine stiti si voi ...muuuult topless...as fi vrut sa ma impiedic la vreuna intre airbaguri :))) ...am terminat si cu plimbarea...si dupa o ora am ajuns inapoi la cearceaf...am facut ultima baie si am fugeat la masina...ne-am luat la revedere de la robert si tulea spre bucuresti :P
Pe drum cand am facut primul si singurul popas...ce sa vezi :D un SW yupiii...am sarit direct cu fluturashul...se uita la mine asa ciudat...era unu la maxim 28 de ani...i-am explicat eu cum sta treaba si acum il astept sa intree...zic...man...deschide geamu...de la clubkia...cel mai tare forum din romania...el se uita mirat :D....eu: da intalniri ...evenimente coloana etc...el: ahaaaa... si cred k la citit de vre-o 4 ori :))) acum il asteptam pe forum sa ne povesteasca el :D
Pe drum ca sa le facem pe toate il suna pe andrei de acasa ...si ce crezi cineva ii umbla la masina LOL...la o dacie..sub capota...a sunat rpd la 112si politia la prins pe faptas(acum am scurtat :D) intre timp el il sunase pe VDPU sa se duca jos la masina sa-l tina p-ala pana vine politia :D ...si uite asa cand am ajuns in bucuresti am stat si pe la sectia 3 sa dea declaratii cum k ia furat o gramada de sub capota si a fost prima oara cand m-am uitat la un film pe tvr2 la PLASMA in sectie :))) bine k ia gasit sacu lu ala...kre avea vre-o 48-50 de ani...ii luase ceva...era ora 1 jumate sau 2 cand am ajuns ...m-am pus in pat si LAT am CAZUT :D

Cam asa am petrecut noi un weekend la mare...unele lucruri n-am cum sa vi le povestesc...:D pentru restu exista mastercard =))))

Next time va asteptam in numar cat mai mare...de exemplu weekendul asta 11-12 iulie :D plecam iar yuhuuu

P.S. si-am incalecat pe-o SA si Scraachu va spus povestea'sa

opreacip
Posts: 35
Joined: 07 Feb 2008, 09:04
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by opreacip »

Salut!

Cu Kia de Galati cu sticker era subsemnatul insa planurile pentru mare in acel weekend fusesera facute cu ceva timp inainte si...

Mi-a facut mare placere sa merg cu voi in coloana insa la un moment dat a trebuit sa ma alatur celeilalte coloane si sa parasesc coloana KIA. Tot din pricina celuilalt grup a trebuit sa trec si repede repede pe langa voi in benzinaria de la capatul autostrazii...

Prietena nu intelegea ce este asa important sa mergem in coloana Kia... necunoscatoare dom'le, ce pot spune.

Promit ca la viitoarele intalniri sa particip mai activ (cat o sa permita timpul).

Cu stima,

Cip
Cee'd 1.4 GSL Best Kompas Blue GL-07-GLE

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5226
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Intalnire Lunara Sambata 4 Iulie

Post by Nesta3 »

kiar ne intrebam cand vei da un semn...salutare :wink: :wink: :wink:
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”