Intalnire Nationala 2010 (4-6 iunie Sambata de Sus)

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Unde mergem?

Poll ended at 13 Apr 2010, 08:56

Ranca - Gorj
4
3%
Padis
2
2%
Albota
2
2%
Maramures (Cavnic)
3
2%
Sambata de Sus
35
28%
Sarmisegetusa
10
8%
Sighisoara
21
17%
Orastie
1
1%
Brasov
10
8%
Sibiu
26
21%
Cluj
1
1%
Valea Draganului
6
5%
Cheile Turzii
2
2%
 
Total votes: 123

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by RLK »

Eu as fi tare curioasa sa vad o oferta FERMA din partea lui unimog. Vreau un pret fix pe camera, un pret pentru serviciile de masa, etc... Ca sa avem ce compara. Deocamdata toata lumea vorbeste despre ce avantajoasa e oferta de la Predeal, dar nu exista ceva ferm, sau cel putin nici o oferta de care sa am eu cunostinta. Aveti voi? SI nu ma refer la "ce gasiti pe site adaugati 50% discount", ca asta eu una n-o incadrez la oferta ferma.
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

rebeu
Posts: 187
Joined: 18 May 2008, 15:24
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by rebeu »

Şi eu sunt curios, d-aia "bat fieru cât e cât de cât cald" :lol:

Ştiţi voi ceva (danny86 & RLK) de postaţi aşa... ziceţi nene pe şleau ca să nu mai vorbim/scriem prostii p-aici! Eu personal n-am mai călcat pe la Cioplea... cam de multicel... pensia bat-o vina! Dar nici cu Sâmbăta nu prea mă împac... cât oi fi eu de "bugetar" :oops:
Radu B | Kia Cee'd SW Base, 1.6 DSL HP, Machine Silver, B-02-AMH
Poze

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by Vincze Szilard »

pe mine m-ar interesa un pret fix pe camera si mic dejun ca restu le facem noi (gratre si cestiumai ce)
oricum pretu conteaza ca au vazut si ei acuma de sarbatori ca erau pensiuni intregi neocupate si toata lumea a plecat din tara si banui ca tot din cauza pretului.
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by RLK »

Nu stim nimic legat de oferta lui unimog, de aia si intrebam :lol:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by crispisu »

Dragi colegi, nu mi se pare corect ca dupa cate mass-uri au fost transmise cu modalitatea in care se va desfasura alegerea locatiei sa apara atatea discutii. TOTI cei ce au dat adrese de email corecte au primit massurile in care se specifica clar pana la ce data se pot posta propuneri pt poll.
Intr-adevar, in mod normal oferta Cioplea nu ar fi de neglijat, dar avand in vedere ca modificarea poll-ului ar duce la pierderea voturilor de pana acum, nu il putem modifica. In plus, nu ar fi corect fata de cei ce si-au exprimat parerea in conformitate cu ceea ce era existent la o anumita data. Va garantez ca exista persoane care au intrat la primirea mass-urilor, si-au exprimat parerea si vor mai intra atunci cand se va termina poll-ul sa vada ce a nume a iesit. Fata de ei nu ar fi corect sa modificam acum acest poll.
Unimog daca a facut o oferta banuiesc ca nu a facut-o strict pt aceasta intalnire...deci vor mai fi cu siguranta ocazii de a beneficia de acea oferta.
Concluzia este ca poll-ul nu se poate modifica intrucat s-ar pierde toate voturile de pana acum.
Mai mult, inteleg de la rebeu ca nu poate participa la intalnire, deorece are altceva stabilit in acel week-end (intalnirea in principiu va avea loc in week-end-ul 5-6 iunie intrucat cel de dinainte este prea apropiat si nu mai avem timp sa ne organizam)...deci, haideti sa nu ne mai ciondanim ca nu are sens...

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by Vincze Szilard »

na bine naieti hotariti unde ce si cum si pe urma mai vedem, si coontinuam lista :)
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

andreea
Posts: 284
Joined: 07 Feb 2008, 13:02
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by andreea »

Ptiu...... dupa juma' de ora am reusit si eu sa termin de citit :).
Acum vreau sa-mi spun si eu parerea, mai ales pentru ca sunt sigura ca multi dintre cei care au votat gandesc la fel.
Eu am votat pt Sambata, dar voi veni si la mama dracului daca acolo vrea majoritatea. si sunt foarte sigura ca daca ramane Sambata vor veni si cei care au votat sibiu sau sighisoara sau alte locatii unde numarul de voturi a fost mai mic, chiar daca sa zicem nu le place la sambata sau au fost deja de prea multe ori acolo. Eu asta inteleg ca "minoritatea se supune majoritatii" si utilitatea votului. Oferta de la Predeal daca este buna, ar trebui urmata pentru ca multi dintre participanti s-ar putea sa vina in functie de oferta (si aici ma refer la bani). Nu vreau sa isc alte discutii, doar mi-am zis parerea, va las pe voi sa decideti unde mergem.
http://picasaweb.google.co.uk/bandreea/Kiutza
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

unimog
Posts: 14
Joined: 02 Sep 2009, 17:00
Auto:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by unimog »

Imi cer scuze ca nu am venit cu o oferta concreta pina acum, dar am fost acasa, in Bucuresti si nu prea am intrat pe net. Acum sunt la hotel.
Referitor la cazare treaba sta cam asa: in week end(joi, vineri sambata) cazarea cu 2 mic dejun inclus este in mod normal de 180 ron in camera dubla si 126single(1 singur MD)La peste 60 de camere pot sa ofer pret de 120 camera dubla si 80 camera single.
In legatura cu masa va pot spune ca meniul se poate aranja in functie de ceea ce cere clientul(meniu fix, stabilit de comun acord) sau se poate servi masa a la carte. In principiu meniurile mai simple(fara bauturi alcoolice) merg de la 38 de lei de persoana spre 70. Se poate merge si pe varianta bufetului suedez la toate mesele, dar pretul creste de obicei cu vreo 20%.
In plus putem face si foc de tabara, cu tuica fiarta(seara dupa ce dispare cheful de plimbare), ceva gratar, mici sau alte sarmale la ciaun fierte pe pirostrie si cu mamaliga. Aici astept propunerile voastre pentru aveni cu un pret concret. Sper sa nu ajungem la clasicul snitel cu cartofi prajiti...cred ca o sa le scot din meniu. In legatura cu programul...iar astept propuneri...seara este si program artistic inclus...formatie, parada modei sau alte programe la cerere.

unimog
Posts: 14
Joined: 02 Sep 2009, 17:00
Auto:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by unimog »

Revin...am uitat sa spun ca oferta este valabila si cu alte ocazii, cel putin pina prin septembrie...si se mai poate discuta, dar in momentul in care am ceva mai concret, gen numar de participanti, data si program.
Zic septembrie ca pina atunci am contract de management aici...dar n a zis nimeni ca nu se poate prelungi...

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by RLK »

Am o intrebare... daca nu se strang 60 de camere, ci sa zicem 20, nu beneficiem de minunatul discount si platim pretul standard? :roll:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by RLK »

Acum, daca unimog a facut oferta pentru Predeal, cred ca pot posta si eu oferta obtinuta de la Pensiunea Emma din Sambata, ca in momentul in care votati sa stiti si ce conditii ne sunt oferite . Asadar:

"Buna ziua ,
Conform discutiei purtate telefonic va trimit oferta in atasamentul acestui email. Din tarifele de cazare (din lista ) aveti un discount de 10%.

90 lei / camera / noapte (81 lei cu discount)
150 lei / apartament/noapte (135 lei cu discount)
20 lei / pat suplimentar /noapte


VARIANTE MENIU
1. MENIU BOGAT
MIC DEJUN : Bufet suedez, Cafea , ceai , suc , lapte = 22 lei
PRANZ : Ciorba, fel de baza, salata, desert, apa = 36 lei
CINA : Gustare Calda, Fel de baza, Desert , apa = 36 lei

2. MENIU MEDIU
MIC DEJUN : Bufet suedez, FARA Cafea , ceai , suc , lapte = 17 lei
PRANZ : Ciorba, fel de baza, salata = 25 lei
CINA : Gustare Calda, Fel de baza = 25 lei sau Fel de baza = 17 lei

3. MENIU ECONOMIC - TARIF 3 mese = 38 lei
MIC DEJUN : Oua preparate in diverse feluri +salam sau branza
PRANZ : Ciorba , mancare gatita
CINA : Mancare gatita
!!!!!! Atentie meniul economic este valabil doar la grupuri si numai in varianta de pensiune completa

Pentru variantele de mediu bogat si mediu, se poate opta pentru varianta demipensiune.

CINE FESTIVE
CINA FESTIVA 1 = 75 lei = Cognac 50 ml , Apa , Cafea , Suc 500ml , Vin , Aperitiv , Specialitate
CINA FESTIVA 2 = 58 lei = Apa , Cafea , 1/2l vin, platou ardelenesc , friptura de porc la tava cu pireu , salata , sarmale cu mamaliguta, clatite
CINA FESTIVA BOGATA = 100 lei = Cognac 50ml , Apa , Cafea ,Suc 500ml ,Vin , Aperitiv , Fel de baza ,Specialitate , Desert

Pentru a avea o seara plina de voie buna va putem asigura si formatie.

De asemenea, ne este pusa la dispozitie sala de conferinte cu cele 55 locuri. Trebuie sa va mentionez faptul ca pensiunea are o capacitate de 26 de camere duble si un apartament, dispuse in 2 corpuri: Primul corp - 10 camere duble, al doilea corp 16 camere duble + apartament.

Poze si informatii despre pensiune gasiti aici:
http://www.pensiuneaemma.ro/index.php
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by alpinad »

bine RALUCA!!!! =D> =D> =D>

iar ne dam pe GRATARE!!!!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by Vincze Szilard »

sa inteleg ca cea postat @RLK e mai buna oferta fata de @unimog, legat de meniuri nu am ce comenta numai ca parerea mea e ca putem lua doar demipensiune nu cu toate mesele incluse pt ca la amiaza sa ne facem noi gratare si etc..
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

User avatar
MeGeNe
Moderator General
Posts: 1390
Joined: 15 Jun 2009, 12:07
Auto: KIA
Location: Bucuresti - Titan

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by MeGeNe »

Cand am fost vara trecuta la Sambata, m-am cazat la pensiunea Cristian. A fost ok, au o curte superba. Am mancat numai pe la Emma, a fost ok si acolo. Si zona e splendida, accesul e ok, drumul era proaspat asfaltat.
B-39-MGN cee'd HB yellow dakar 1,6 GSL City

moonwalk
Posts: 197
Joined: 14 Jun 2008, 16:54
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Propuneri pentru urmatoarea intalnire Nationala 2010 !

Post by moonwalk »

Pare ok oferta RLK. Acum ramane de vazut cine vine :)
ProCee'd 1.6 GSL Style + optionale, culoare Casa White

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”