Scrisoare catre Kia Slovacia

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Sunteti de acord sa trimitem o scrisoare cu nelamuririle noastre catre Kia? Daca da, cui?

Nu sunt de acord
3
3%
Da, mai intai catre Kia Romania
49
44%
Da, direct catre Kia Slovacia
57
51%
E o conspiratie ... si toti din jurul meu sunt implicati
3
3%
 
Total votes: 112

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

Post by tcapote »

"Da, direct catre Kia Slovenia" din board-ul nostru de vot...
n-a sesizat nimeni? Slovakia si Slovenia nu-s totuna...

- ideea este daca cineva (factor de decizie din service) iti accepta plangerea ca fiind intemeiata (zgomote coloana directie la trecerea peste linii de tramvai)...
desi zgomotele sunt acolo... cand treci liniile de tramvai...

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

Gata, a revenit fabrica din Zilina ?n Slovacia :P
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Daca nu accepta service-ul inseamna ca nu are nimic directia. Un zgomot e normal sa fie, n-are cum sa nu se auda nimic.

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

tipitip wrote:Gata, a revenit fabrica din Zilina ?n Slovacia :P
Zilina - Sturm Graz 4-0

Meci amical Cap_PDT_01_30
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

Sfinxul wrote:Constat ca interesul pentru finalizarea scrisorii e foarte scazut. Din cei peste 170 de membri, vad ca au votat doar 27. Prezenta la vot e foarte slaba asa ca propun sa mai asteptam o zi si daca se poate, acest topic sa fie intr-un fel mai vizibil.

tipitip: rezolvat Cap_PDT_01_05 !

-poate restul nu sunt asa interesati cum sunt adevaratii proprietari sau viitorii proprietari de cee'd.
- sau poate le-a cazut netu' Cap_PDT_01_18
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Deja avem 46 de voturi ... destule, zic eu. Acum trag un pui de somn (deh, am scapat de sesiune) si mai pe dup'amiaza o sa redactez si scrisoarea. Sa o trimitem cat mai repede ... ca deja ne'am intins cam mult ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

:shock: am citit si am citit si am citit....uf...trimiteti fratilor scrisoarea o data si nu va asteptati sa fie raiul pe pamant pt ca lucrez in industria auto si la o fabrica de masini poate sa fie la fel de mare haos ca si la un importator sau dealer

tcapote
Membru de Onoare
Posts: 259
Joined: 11 Jun 2007, 00:49
Auto:
Location: Bukarest

scrisoarea...

Post by tcapote »

iaca si adresa:

Kia Motors Slovakia, s.r.o.
P.O.Box 2
01301 Tepli?ka nad V?hom
Slovakia

Tel.: +421 41 515 0111
Fax: +421 41 515 0901
Internet: http://www.kia.sk

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

andrei0241, ai mai trimis scrisoarea catre importator?
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Am trimis zilele trecute pe adresa oficiala a d'nului Burcea o intrebare referitaore la situatia apauta in Tm ... si vad ca nu s'a obosit sa imi raspunda ... in nici un fel
D'aia si sunt un pic sceptic in privinta faptului ca am primi vreun raspuns de la Kia Romania. Insa, o sa trimit zilele astea scrisoarea.

Vad insa ca pana acum doar tiptip mi'a trimis numele si localitatea pentru a'l adauga ca semnatar al acestei scrisori ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

Salut!
Pune-ma si pe mine la semnatari, daca nu ai apucat sa transmiti scrisoarea.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Scrisoarea nu am trimis'o inca. Insa, pentru a va putea pune la semnatari, am nevoie macar de numele vostru complet. eventual si localitatea din care sunteti, altfel, a semna scrisoarea cu andrei0241, Sfinxul si sorinh e egal cu zero. De aceea, astept PM de la voi ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

BogdanP
Kia Romauto
Posts: 32
Joined: 02 Jul 2007, 10:32
Auto:
Location: Bucuresti

Post by BogdanP »

Salut,

Numele meu este Bogdan Pasa si sunt Coordonator PR la Kia Romauto, distribuitor pentru Romania al Kia Motors Corp. - Korea. Acum ca m-am introdus formal, astept intrebarile/nelamuririle voastre referitor la Kia cee'd (si nu numai). Precizez ca eu conduc un Kia cee'd 1.6 diesel, cu care am facut deja 7.000 km.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Bine'ati venit pe forum!

O sa incerc sa fac o enumerare a nelamuririlor care s'au adunat :)

1- tipul distributiei pentru motoarele pe benzina/motorina (din surse diferita rezulta ba ca sunt pe lant, ba pe curea, isa nimic f sigur)

2- un plan de revizii care sa contina consumabilele aferente fiecarei revizii si preturi pentru acestea cand va fi disponibil? Care este intervalul de revizii pentru crdi?

3- cand va fi disponibil pentru posesorii de Cee'd manualul de utilizare in limba romana si cartea de garantie conform noului grafic? (pana acum am inteles ca posesorii au primit doar o carte care acopera garantia de 3 ani/100 000k km)

4- Pentru versiunile LX sunt disponibile si interioarele Rainbow Blue si Rainbow BLush sau doar Basic Grey'ul?

5- v'am ruga sa ne spuneti ce consum ati obitinut dvs cu Cee'd'ul pe care il conduceti, deoarece cred ca aveti cei mai multi im la activ din posesorii de pe acest forum.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Ar mai fi si probleme directiei asistata electric (MDPS) care, cred ca e cea mai spinoasa din toate.
Sfinxul wrote: Ca viitori posesori de KIA Cee’d dorim sa ne clarificati unele aspecte de natura tehnica legate de acest model.

1) Unul dintre cele mai dezbatute subiecte este cel legat de directia asistata electric de la acest model. Este cunoscut faptul ca, intre KIA si Hyundai exista o stransa colaborare si de multe ori cele doua companii imprumuta de la una la cealalta anumite elemente pe care le folosesc in asamblarea propriilor modele (ca exemplu, platforma si motorizarile de pe KIA RIO sunt aceleasi cu cele de pe Hyundai Accent).

Avand in vedere ca pana la modelul Ceed masinile KIA nu au fost echipate cu o astfel de directie, asistata electric (MDPS), si tinand cont de colaborea existenta intre cele doua companii, exista suspiciunea ca, acest model ar imprumuta o serie de elemente sau chiar intreaga coloana de directie de la Hyundai Accent, model care, s-a dovedit a fi cu mari probleme la acest subansamblu.
Dorim ca pe aceasta cale sa ne confirmati sau sa infirmati si sa argumentati cu date concrete, ce pot fi verificate la producatorii de subansamble, daca, KIA Ceed are in componenta coloanei de directie si in special a servodirectiei electrica (MDPS), aceleasi piese produse de acelasi producator care se regasesc si pe Hyundai Accent.
Mitsubishi Lancer 1,6 din 22.09.2007
Imagehttp://www.mitsu.ro
Image Image
Kia Cee'd 1,6 DSL MT Base din 25.10.2007 http://www.clubkia.ro
Dacia LOGAN 1,4 din 28.06.2006
Dacia Berlina 1410 din 1994

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”