Scrisoare catre Kia Slovacia

Întîlnirile clubului, activităţi (mai mult sau mai puţin organizate), pe cine am mai văzut...
Post Reply

Sunteti de acord sa trimitem o scrisoare cu nelamuririle noastre catre Kia? Daca da, cui?

Nu sunt de acord
3
3%
Da, mai intai catre Kia Romania
49
44%
Da, direct catre Kia Slovacia
57
51%
E o conspiratie ... si toti din jurul meu sunt implicati
3
3%
 
Total votes: 112

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Andrei eu am impresia ca prima data a dat o informatie aproximativa iar a doua oara s-a uitat la bord ... Oricum 5000 km in doua luni e ceva mergand doar in Bucuresti. Nu cumva o fi masina de drive-test?
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

@doringvd
nici o data nu am crezut ca va fi atat de palpitant sa iti cumperi masina noua.
@igor_tsr
pe 8 iulie fac 2 luni de cand am data comanda ( base + optionale) pana acum nu am primit nici un semn ca as primi masina. Asa ca macar ti-au spus de la inceput cat ai de asteptat.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Odgodjor
Posts: 16
Joined: 20 May 2007, 10:09
Auto:
Location: Constanta

Post by Odgodjor »

BogdanP wrote:4- Conform documentatiei primite de la Kia Motors Corp., pentru versiunile LX sunt disponibile si interioarele Rainbow Blue/blush: one-tone black.
daca ati putea sa informati si dealerul din C-ta despre acest aspect :roll:
Probabil dealerul , in speranta ca incaseaza mai mult, la majoritatea optionalelor spune ca nu sunt disponibile pe base. Nu cumva o vrea sa comand TX pt cele mai insignifiante chestii ?!? Cap_PDT_01_15

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

D'le Pasa, cheia de 78euro + TVA include si un sistem de alarma? Daca da, puteti da niste detalii legate de functiile acestuia?

Ce anume inseamna "imobilizatorul" care este trecut pe lista de dotari standard la LX?
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

Are cineva idee daca si unde a postat domnul Bogdan P planul pentru revizii , asa cum a promis luni?
Bogdan P wrote:exista un plan de revizii, o sa-l public in curand (2-3 zile) pe site-ul de produs.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Site'ul de produs poate fi ori www.kia-ceed.ro, ori www.kia.ro si nu a aparut nimic pe nici unul din cele doua (am verificat acum)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

hm ! ..eu nu cred ca dl. Pasa va aparea prea curand pe forum.... 8)
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Daca intr'adevar au inceput sa ajunga masinile in tara ... posibil sa fie ocupat. Nusht acum ezac ce indatoriri ar avea din moment ce el e in departamentul PR. Sunt curios in primul rand daca se vor adeveri spusele referitoare la manualul de utilizare si carnetul de service.
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

e greu, pana taie copacul, pana iese hartia, pana leaga si taie hartia sub forma de manual, carnet, pana fac traducerea din koreana, engleza, etc, in limba romana, este un drum lung si anevoios.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

nu va agitatz' ca tocmai am vazut o shtire amuzanta, cica zilele astea dealerii auto primesc doar cinci numere roshii pe zi, ca e politzia in criza din cauza firmei care le produce shi bla bla.
asha ca pina una alta poate se are timp sa se invirta rotativa la tipografie.
:lol:
Kia Cee'd base LX 1.4 GSL plus citeva optzionale - piston grey

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

....

Post by Andrei Burcea »

Au venit caietele de garantie Yupiiiiiiiiiiii

BogdanP
Kia Romauto
Posts: 32
Joined: 02 Jul 2007, 10:32
Auto:
Location: Bucuresti

Post by BogdanP »

Salut,

M-ati facut curios si m-am uitat la kilometraj si azi indica 5.636 km. Adevarat ca va scriu la sfarsitul programului, sunt destul de obosit, dar, sincer, nu stiu de unde mi-a venit cu 7.000. Nr. meu de la masina este
B 69 MJC, si e un cee'd tunat pewter beige. Daca vedeti un barbos in el, stiti deja cu cine vorbiti:). Bun, sa revenim la ce ne doare:
- pe siteul www.kia.ro in sectiunea "showroom" la capitolul "cee'd" subcapitolul "manuale" aveti pdf-ul cu reviziile cee'd.
- am pus intrebarea voastra referitor la directia comandata electric celor de la Namyan R&D Center din Korea. Sper sa am un raspuns cat mai repede.

Voi studia in acest weekend celelalte intrebari si va voi raspunde la ele saptamana viitoare. Pana atunci, un weekend fain.
Bogdan

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

N-am vechiul tabel la indemana dar parca nu e nimic schimbat.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Image

Asta e tabelul vechi ... eu taiasem tabelul cu consumabilele ca nu era completat. Insa nici in cel postat pe kia.ro nu este completat. Deci, de fapt, de pe 27 mai cand a aparut tabelul din postul acesta si pana acum, nu au aparut noutati ... Vad insa ca se clarifica cu revizia ptr diesel ... si anume, la 20k km
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Cred ca in tabelul domnului BogdanP la FILTRU COMBUSTIBIL sau strecurat ceva greseli daca acest filtru se schimba la 24 luni.

1. Se incepe cu schimbul la 12 luni si continua cu el din 24 in 24.
2. Iar la 60 si 72 de luni e bagat consecutiv.

Post Reply

Return to “Întâlniri şi activităţi”