Ploiesti

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Ploiesti

Post by buggyba »

Bogdan, 26, evident Ploiesti, contabilitate la baza (dar nu s-a prins de mine ), logistica in prezent la Johnson Controls

mihaizzz
Posts: 85
Joined: 23 May 2007, 18:48
Auto:

Post by mihaizzz »

Si eu tot din ploiesti, desi de cativa ani stau in Bucuresti. Masina va fi inscrisa la ploiesti si va avea numere de Prahova ...

Mihai, 26 de ani, programator :)
KIA Cee'd, 1.4 BASE + optionale, Piston Grey
PH-09-SKU
KM: ~40000

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Mihai, ti-a venit masinuta?
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

mihaizzz
Posts: 85
Joined: 23 May 2007, 18:48
Auto:

Post by mihaizzz »

Astept finalizarea dosarului de credit. Am facut prostia sa aleg CEC ca si banca la care sa fac creditul si se misca foarte incet. Daca aveam rezolvat dosarul de credit acum poate aveam masina. Oricum, din ce stiu e in curtea dealerului si sapatama care urmeaza sper sa intru in posesia ei ;)
KIA Cee'd, 1.4 BASE + optionale, Piston Grey
PH-09-SKU
KM: ~40000

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

bafta cu dosar-ul la cec (au oscilam intre cec si alpha pt dae similar - putin mai bun la cec, dar acum tu imi confirmi ca am ales bine alpha - masina nici nu a venit, dar creditul e aprobat:))
bafta si cu intratul in posesie, sa zic asa...da si tu un pm cand ajungi prin pl cu ea sa mai scald si eu ochiul un pic...si eu ar trebui sa o am in o sapt - doua.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

mihaizzz
Posts: 85
Joined: 23 May 2007, 18:48
Auto:

Post by mihaizzz »

Sigur, anunt cand ajung in ploiesti cu ea.

problema la CEC o reprezinta oamenii care lucreaza acolo. Cel putin la Ploiesti e varza totala. Eu am primit cele mai multe informatii, pertinente, de la Bucuresti, si apoi a trebuit sa vin la Ploiesti si sa le spun si lor ce produs de creditare au si cum functioneaza, iti dai seama, o groaza de nervi mi-am facut. Altfel creditul de la ei este destul de avantajos, pt nevoile mele...
KIA Cee'd, 1.4 BASE + optionale, Piston Grey
PH-09-SKU
KM: ~40000

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Salut.Astept si eu cu nerabdare sosirea masinii.Voi unde ati facut comanda?La dealer-ul din pl?Sper ca la sf lunii viitoare sa primesc masina

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

Salut si bine ai venit
Eu am dat comanda la Mit Motors Baneasa. Daca as fi avut o varianta mai buna, as fi ales-o, dar astia sunt importatorii directi. Trebuia sa vina pe 25 iulie, dar ... poate saptamana asta sa apara. Pana una alta, am avut nevoied de masina in concediu, le-am cerut si mi-au dat o Kia Sportage cu care-mi alin asteptarea.
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

O alini bine...ce sa mai!eu am dat comanda aici in pl.dealer-ul kia e vis-a-vis de supermarket-ul Orient.Azi am avut surpriza sa aflu` ca au fost schimbari de personal acolo,cel caruia i-am dat comanda mi se parea un om cu capu` pe umeri.Cel de acum(Cristian Ciocan parca) nici nu stia ca ceed-ul care vor veni vor fi echipate cu cotiera.Ma rog,poate omu` e la inceput :D .Mi-a dat termen verbal la sf lunii sept insa nu prea il cred,oricum sper sa ma insel.Am vz prin oras un ceed pewter beige cu nr rosii de B

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

multa bafta la asteptat, acum as zice ca poti sta linistit, n-o vei primi in septembrie, dar poate se pun oamenii cu burta pe treaba si...cine stie...vine la timp; poate vine si a mea odata cu a ta:)
nush a cui e cea bej, eu nu am vazut-o ca nu stau prea mult prin oras
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

buggyba
Concret
Posts: 420
Joined: 27 Jun 2007, 14:31
Auto:
Location: Ploiesti

Post by buggyba »

mai e vreun posesor de cee'd activ pe forum...poate punem si noi de o intalnire in Ploiesti?
Black Beauty 1,4 Base cu ESP, cheie briceag, cotiera, scaune reglabile pe h si incalzite, PH 60 BGD

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

da, eu :)
dar ajung doar in we prin ploiesti
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

gogu wrote:da, eu :)
dar ajung doar in we prin ploiesti
Gogu, cand vii pe la Ploiesti, da si tu un beep pe forum ca sa ne intalnim sau 0724518054(Alex).Mi-ar face placere .
Bafta !

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

ok, notat
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

crocobau
Posts: 4
Joined: 03 Dec 2007, 18:38
Auto:

Membru nou Ploiesti

Post by crocobau »

Cristi, 35 Ploiesti. Profesie ing. electronist dar lucrez in IT.

Post Reply

Return to “Despre membri”