Skyppy

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
Post Reply
Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

si pe loc si in mers, totul era legat de apasatul pedalei. uneori facea un zgomot f puternic, de veneau taximetristii si isi dadeau cu parerea ce ar putea fi:D. punctele nu le-am mai vazut ...chiar ma uitam azi. dar daca mai apar, strang bani de o excursie in germania :D

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Skyppy

Post by bubumisu »

Skyppy

k, am saptamana care vine oleaca de treaba (anvelopare fatada, vreau sa ma vad terminat, si dupa aia cred ca o sa fac "investitia mai mult ca sigur, tinem legatura
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

ok. np. cand esti gata, eu sunt aici

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Re: Skyppy

Post by Malte »

La mine scartaie cand apas pedala, dar nu tot timpul si l-au mai uns pe la service.In ce priveste rugina, la mine nu sunt puncte, e o dara scursa de sub tabla aia indoita (ambutisata).
Kia ceed 1,4 gsl,machine silver,comanda 20.06,seria la "shashiu" 05.09,ridicata pe 03.10.07.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

Astept sa mi se schimbe centurile de siguranta fata, care nu se mai ruleaza tot timpul cand le dau drumu, drept urmare le-am si prins cu clema metalica de cateva ori intre usa si caroserie. la mine, pe partea soferului, astept si "catarama" cu portocaliu. Cand imi e lumea mai draga imi sare centura -se desface singura. Teoretic s-a dat comanda, da vine pe jos din Corea si mai dureaza.
Mi-am pus si folie pe spate, de fapt mi s-a pus, am primito cadou. Traiasca cine a dat banii !

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

Am incheiat concediul, fara probleme... constanta - slobozia - Albesti Paleologu - Cheia - Bv - satic (prin cheile dambovicoarei/sau dambovitei, nu stiu exact la ora asta),apoi spre bistrita prin bv - sighisoara - tg mures -reghin, o raita prin Cluj si apoi pana la Piatra fantanele, si intoarcerea acasa, pe ruta mea preferata, intorsura buzaului, in total 2013 km, consum 6,3 aer conditionat 95% din timp.Fara radare, pene sau alte minunatii. drumul de intors facut in fix 12 h - plecat la 4.30 si la 16.30 parcam in fata blocului, cu ceva ceata pana spre brasov si cam 3-4 opriri. Ieri am fost la Raver si a, schimbat centura si catarama de la mine. merg brici acum. mai astept centura de pe dreapta fata...

User avatar
bubumisu
Posts: 1763
Joined: 16 Jun 2009, 17:55
Auto: Kia cee'd SW
Location: Vaslui

Re: Skyppy

Post by bubumisu »

Spor la treaba (banuiesc ca o sa muti muntii din loc cu bateriile reincarcate :D )
Ceed SW, 1,4 GSL MT, 109 CP, City, Black Pearl, 2009 ODO:190.000 km
Anvelope iarna 195/65/R15:Diplomat Winter ST (naspa, nu achizitionati gama budget #-o )
Anvelope vara 205/55/R16: HANKOOK Ventus Prime 4 K135 205/55 R16 (midle range cu performante de premium :wink: )
GPL Tomaseto STAG 4 Qbox plus

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

nu am apucat sa le incarc. am muncit si in deplasare...construit, am rupt o scara sub greutatea mea ,,,;;). dar cu alt chef...sper:D

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

si sa incercam sa punem si poze....
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

inca ...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

si cam atata, vad ca la fiecare post, fotografiile s-au asezat in ordine inversa fata de cum le-am uploadat.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

la 65.800+ am schimbat kitul de ambreiaj

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Re: Skyppy

Post by doringvd »

de ce? cat ? unde? pe banii tai?
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

acum doua luni mi s-a schimbat rulmentul de presiune, iar de aprox. o luna, intra mai greu in viteza, in special in marsalier si a 1-a. Ulterior a aparut si un zgomot si un „click“ care se simtea si la picior cand eliberam ambreuajul. Initial, la intratul greu in viteza mi s-a spus ca se incinge placa de presiune si daca nu bag in viteza imediat dupa ce calc ambreiajul se intampla asa. Dupa „click“ mi s-a spus sa o aduc sa o desfaca. Am dus-o luni, azi miercuri era gata. Schimbat tot kitul de ambreiaj, nu am cerut amanunte despre ceea ce s-a intamplat, am ajuns in pauza de masa. Totul a fost pe garantie si am mers la Raver.

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: Skyppy

Post by Skyppy »

multi de 6
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Despre membri”