Constanta

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Despre telegondola ... nu m'am dat niciodata pana acum. Nici la Aqua magic nu am fost si nici nu m'am plimbat cu autobuzele astea estivale

Despre dealer ... masina a venit cum trebea (mai putin geamurile electrice, dar asta e alta treaba), insa cu intarziere de o luna (prima estimare a fost jumatatea lui iulie si a venit abia in august), insa nu cred ca vina apartine dealer'ului
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

la mine a fost totul in termen.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Unde se poate pune azot in pneuri in CT? Chiar sunt curios daca s'ar simti vreo imbunatatire cu asa ceva ... si ptr 5-10 ron cat o fi ... merita incercat (desi's un pic sceptic)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

Nu am auzit ... cauta si u pe 4tuning.ro pe forum

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Am reusit cu google sa gasesc asa ceva - link. O sa trec pe la ei zilele urmatoare ... mai ales ca ma intereseaza si geometrie/echilibrat roti ptr batranica berlina. Anunt si ptr azot cat costa, in caz ca mai sunt si altii interesati
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

1qSkyppy

Post by 1qSkyppy »

hai cu pretu si zi cat si cum - cica ar fi 7 lei de roata. Bine ca sunt doar 4 si 1 1/2 :lol:

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

La Autozone - 5ron/anvelopa ptr azot - bagat :D
In aia de rezerva n'am mai pus ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Se simte vreo diferenta ?
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Mie, de pe scaunul din dreapta, nu mi s'a parut ca s'ar simti. Lu Radu ... sofer ... cica i se pare o diferenta (ma gandesc ca o fi si autosugestia).
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Asta ma gandeam si eu.
Singura diferenta ar putea fi vara ca nu se mai incing cauciucurile atat de tare.
Un avantaj ar fi ca nu mai oxideaza gentile pe interior. (Aerul comprimat contine vapori de apa din atmosfera azotul fiind obtinut industrial nu are vapori de apa).
Spunea cineva intr-un post ca aluminiu sau aliajul de aluminiu nu oxideaza decat pana la un anumit nivel.
Total gresit.
Tu Andrei daca ai fost pana acum pe vreo nava cred ca ai vazut aluminiu oxidat.
Aluminiul oxideaza pana nu mai ramane decat pulbere.
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da, dar sa fim seriosi ... ai auzit pana acum de vreo janta sa oxideze atat de mult ... si de la interior spre exterior? Eu la berlina veche am jantele originale ... si inca's f bune, atat la interios, cat si la exterior ... si au deja 20 de ani. Asa ca oxidarea e ultimul aspect pentru care trebuie sa ne facem griji ;)
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Andreotti78
Posts: 34
Joined: 27 Sep 2007, 20:38
Auto:

Post by Andreotti78 »

Andrei 29 de ani
Facultate informatica+master psihologie (da, stiu, nu se potrivesc :)) )
Sotie+copil cand oi avea cu cine si de ce...
Stresat ca masina o sa vina in 2008 :)
Kia Cee'd 1.4 piston grey ... bara fatza crapata - 1 dog killed...usa spate stanga - atacked by a "bucurestean" vw golf5

Andreotti78
Posts: 34
Joined: 27 Sep 2007, 20:38
Auto:

Post by Andreotti78 »

Ca tot nu e nimic OT pe aici...cum pun si eu poza? ca vad ca nu vrea sa incarce nimic din link...
Kia Cee'd 1.4 piston grey ... bara fatza crapata - 1 dog killed...usa spate stanga - atacked by a "bucurestean" vw golf5

Cristi_G
Posts: 130
Joined: 29 Sep 2007, 23:29
Auto:
Location: Navodari
Contact:

Post by Cristi_G »

Cristi 27 ani
Terminat un colegiu de informatica si o faculta de management in constructii. Momentan lucrez la o firma de cadastru + colaborari
Proaspat insuratel - septembrie. Tot in luna asta a luat nastere...proiectul Cee'd. Astept...
Am o dacie pe care o blestem zilnic (mi se pare normal, doar e dacie). Imi e da mare folos acest forum, imi sunteti de mare ajutor si sper ca atunci cand o sa imi vna masina sa pot fi ajutat cu eventualele nelamuriri
Kia Cee'd 1.4 GSL LX, Black Pearl + GPL

pompilius
Posts: 122
Joined: 21 Jun 2007, 21:59
Auto:
Location: Calarasi

Post by pompilius »

Pompilius 41 ani:
- 3 facultati (ca tot se poarta): prima am urmat-o 8 ani(aritmetica si romana - ca de-aia a fost de 8ani),a doua a fost de 4 ani(electrotehnica),pe-a treia am uitat unde am facut-o si acum o urmez pe-a patra care nu stiu cand o voi termina :lol:
- casatorit si cu un copil( fata) care alaltaieri a implinit 13 ani.
- candva salahor in burta unor nave,acum salahor la o companie de gaze
- mandru propietar de masini - un Oltcit cumparat de nou in 07.06.1995 cu aprox 6,5 mil. si din 09.10.2007 un C'eed LX Best.
Cee'd 1,4 LX Best Pewter Beige
CL-19-RIP

Post Reply

Return to “Despre membri”