Cee'd-manie si la Focsani!?

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Cee'd-manie si la Focsani!?

Post by Ianifox »

Am luat serios ?n calcul oferta KIA si cred c? ?n cel mai scurt timp voi da comanda de o s?m?nt?! Va fi So Red!
Sunt curios s? aflu dac? mai sunt si alte ceed-uri ?n afara celui Mars Red pe care l-am identificat eu!
Asa c?, stimati cont?rani;, v? invit s? discut?m despre aceast? cireas? de masin?!
:wink:[/code]

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Eu dar imi vine in noiembrie... o sa fie cu nr de VN dar o sa-l rulez in Bucuresti si in Focsani cand pot. culoarea beige.
Nu avem ce discuta despre aceasta masina :roll: SE MERITA in comparatie cu ce mai e pe piata(acum are 5 stele confirmate). Iar la 11850 este un chilipir. :lol:

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Eu cred ca deja e manie in toata tara. Desi nu o vezi pe strazi toata lumea pasionata de masini a auzit de ea si tuturor le place cum arata.
O sa fie furori masina asta. si cred ca o sa se vanda aproape cat Loganul :oops:

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

cand ai facut comanda?
banuiesc ca ai facut-o in Buc.?

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

Cat despre Logan, nu pot vorbi de rau!
Sunt posesor, deocamdata! Insa cred ca i-a venit timpul! Are deja 3 ani si vreo 30.000!

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Comanda facuta pe 24 aug in Bucuresti la MIT. A fost o remarca la faptul ca e o masina buna si ieftina. In schimb cred ca factorul valoare/pret e mai bun la Kia Ceed.

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

Sa inteleg ca ai facut comanda pentru 1,4 Best? Eu tot la asta m-am orientat, dar tot as mai vrea si optionale! Ma scoate insa din sarite sistemul f. prost in care se livreaza masinile! Te face sa preferi o livrare mai rapida in detrimentul unor optionale din start!

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Nu este nici o diferenta de livrare dintre varianta preconfigurata Best si o varianta la care adaugi tu optiuni. Nu exista masini in stoc deci toate trebuie produse si importate la noi in tara. Nu ai de ce sa iti faci griji toate masinile se aduc in 3 luni. Si sa speram ca ritmul acesta se va grabi deoarece august a fost luna de concedii deci intarzieri la transport... cica nici fabrica nu a lucrat. Nu cred ca la alte firme iti aduce mai repede de atat fie ca se cheama vw, skoda, ford, etc. Doar unde masinile nu se vand si au stocuri exista diferente de livrare. In cazul nostru toate sunt puse odata in fabricatie si diferenta de timp pentru optionale nu o vezi.

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

Probabil la finalul lui 2007 Kia Ceed va fi una din cele mai premiate masini la multe capitole! Pe afara a dat deja semnale serioase competitorilor!

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

eu zic sa nu ne imbatam chiar asa tare cu apa rece :lol:
pe net sunt numai review pozitive intr-adevar. e cel putin o masina medie cu o garantie si calitate buna dar nedovedita. A luat 5 stele EuroNCAP la fel de chinuit cum a reusit si Golf IV. Design e reusit dar inca e renumele marcii ce face sa nu se vanda inca aceste masini in Vest. Eu nu am vazut in Vest decat 2-3 in scurta mea vizita. Mentionez ca mi-am luat Kia Ceed la 11850 euro. dar la un pret de 14500 nu stiu daca mi-as fi luat tot Ceed.

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

Ai mai pus ceva optionale pe ea? De la ce auto faci trecerea? Mai poti de nerabdare?

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Nu am pus nici un optional pentru ca are deja tot in standard si nu am nevoie de mai mult. la 11850 masina e cu REDUCERE. Daca pui vreun optional iti sare pretul de start cu 1000 euro. Intr-adevar arata foarte bine pentru ca este un model 2007 care e planificat sa se vanda pana in 2012. Nu am condus decat SuperNova la care imi place la nebunie cum accelereaza. Nu exista termeni de comparatie intre cele 2 si sper ca motorul de 109CP sa imi ofere aceleasi senzatii de acceleratie ca motorul de 1.4i 8V 75cp de pe DSN.
Deja poluez acest forum cu mesaje... deci sunt foarte incantat de alegere si abia astept sa merg cu ea.

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

Din cate stiu stilul de condus pentru motorul de pe Ceed este la peste 3000 turatii mai ales ca masina are 1250kg. Deci in comparatie cu Logan trebuie turat mai tare. Motorul este generatie noua cu VVT si nu ar trebui sa creasca consumul daca este folosit in ture. In privinta calitatii interioare nu se compara cu ce ai putea sa iti iei la 12000 euro.

Ianifox
Posts: 38
Joined: 07 Aug 2007, 12:16
Auto:
Location: Focsani

Post by Ianifox »

Am fost si eu fericitul posesor al unei Supernove si pot sa spun cu mana pe inima ca era zglobie rau! Rece sa fie apa, ca pana ne-om incalzi la volan mai e ceva timp! Unii spun ca motorul de 1,4 nu ar tocmai de generatie noua, ci doar are some upgrade-uri! Oricum sper ca cei 109 CP sa-si faca simtita prezenta, nu ca as fi cine stie ce vitezoman, dar imi place sa stiu ca ma ajuta la nevoie! Spre deosebire de Logan care face nazuri in astfel de situatii! Si au fost vreo cateva!

calculatoru
Posts: 87
Joined: 02 Sep 2007, 01:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by calculatoru »

salutare .caomanda p 20.08..termen caica la inceputu lu sept :roll:
Kia Cee'd 1.4 Best Mars Red B-70-AHY comanda 20.08.07.......spre 95.000 km

Post Reply

Return to “Despre membri”