La revedere Cee'd si Club Kia

Poze, unde locuim, cu ce ne ocupăm, etc.
tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

La revedere Cee'd si Club Kia

Post by tsunami »

Salutare!

In urma unui accident petrecut anul trecut in decembrie am avariat spatele Cee'd-ului de un copac pe drumul dintre Roman si P. Neamt. Costurile de reparatie au depasit 75% din valoarea asigurata astfel ca am primit dauna totala.
Din acest motiv ma simt nevoit ca, din punct de vedere al posesie de Cee'd, sa-mi iau la revedere de la voi. A fost a placere sa fiu printre voi partas la experienta fantastica a descoperirii acestei masini bune. Voi continua sa va citesc si in limita timpului sa va raspund.

Ceedul meu a facut 32000 km intr-un an cu doua revizii si o groaza de tari vizitate. A ajuns si in apropiere de locul in care s-a nascut. A fost o masina superba pentru banii ei si, pentru ca acum nu pot sa-mi fac leasing poate ca atunci cand va apare face lift-ul poate ma voi intoarce in mijlocul vostru si ca posesor de Kia Ceed.

Va multumesc pentru raspunsuri si polemici, pentru glume si pentru fotografii. Chiar daca nu voi mai veni la intalniri cu Ceed, de cate ori voi putea, voi veni sa va intalnesc pentru ca imi sunteti dragi. Va multumesc celor din Iasi, mai ales ca unii dintre voi mi-ati devenit prieteni.

Va multumesc tuturor si cat mai multe mii de kilometri fara nici un incident!
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by crispisu »

Intre noi ve fi intotdeauna primit cu bratele deschise chiar daca nu mai ai cee'd. :) Te asteptam in continuare pe forum si la intalniri si sper ca atunci cand vei putea, vei reintra intre posesorii de cee'd (ca in comunitate esti si vei fi, nu?)

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by scraachmyback »

sry :( vei ramane in continuare un Kiist orice ai face ..odata intrat nu mai ai cum sa iesi :P
Te vom primii cu bratele deschise oricand la orice eveniment/ intalnire...nu ne uitam colegii.
Sper sa te revedem cu o noua masinuta si sa ne lasi masca cu un nou model de KIA ;)

Bafta.

P.S - asa k nu ai cum sa zici la revedere clubkia :D...deja ai microbu'

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by bumblebee »

Pai si ce masina iti iei?
Imi pare rau de incident, dar nu cred ca daca momentan nu mai ai Kia sau Cee'd nu trebuie sa mai intri pe aici.
Kia Cee'd 1.4 best

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by SeKAh »

masina de tuns iarba :D
bumblebee wrote:Pai si ce masina iti iei?...

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by tsunami »

PDT_Armataz_02_01
Acum conduc un Seat Leon 1,9 diesel. O prietena buna mi l-a dat (sistem avantajos de rate). Mostenirea Ceedului va fi 30 de caluti care vor ajunge foarte curand sub capota Seat-ului.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by bumblebee »

Nu inteleg faza cu 30 de cai :)
Kia Cee'd 1.4 best

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by crispisu »

Sa o stapanesti sanatos! Daca vrei sa afli mai multe despre noua ta masinuta incearca aici: http://www.clubseat.eu/. Bine, asta nu inseamna sa ne ne mai bagi pe noi in seama :mrgreen:

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by tsunami »

Motorul de la Seat are acum 90 CP. Cu cip tunning (sper sa nu gresesc) va avea 120 fara a fi nevoit sa schimb ale componente.
Oricum daca vedeti un Seat dand flash-uri de salut la Ceeduri sa stiti ca eu sunt :)
Mi-a placut mult masina si s-a rupt o parte din mine cand am fost nevoit sa o dau celui care a castigat licitatia epavei. Imi voi aminti cu placere acele drumuri lungi in compania Ceedului. Rasaritul de soare de la mare, muzeul BMW, castele din Austria, campiile Poloniei, zburdatul cu peste 200km/h pe autostrazile Germaniei si, sa nu uitam, gropile din Romania ;)
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by SeKAh »

Sa stapanesti leul cu placere si fara evenimente. :D
Da' tot nu te las pana nu bagi niste poze cu ea. Pozeeeee :shock: !!!!

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by GeorgeC »

Tsunami...iti prezint condoleantele mele...chiar nu stiam de nefericitul eveniment. Tu esti primul membru al clubkia cu care am vorbit la telefon (mai tii minte ca vroiai sa imi cumperi kiuta mea fara optionale comandata :) ) . O data luata doza de kiism si mai ales siidism nu mai ai ce face...devii dependent. Te asteptam cu seatul sa ti-l stikuim cu clubkia.
ODO : 40100 km
1.4 LX + scaune incalzite, jante 16, scaune inaltime si lombar, parasolar, proiectoare, volan in piele + maciulie cromata, presuri originale... Pewter beige + rainbow blush ; comandata in 25.08.2007 primita pe 18.11.2007

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by Razvan_G »

tsunami wrote:PDT_Armataz_02_01
Acum conduc un Seat Leon 1,9 diesel
Salut tsunami. Cati km ai facut cu Leon-ul? Cum se comporta fata de Cee'd (nu la motorizare) ci la confort, pozitie de condus, stabilitate, suspensii, servodirectia, frane (ABS) etc.? Eu unul cred ca ai facut un progres de la Cee'd la Leon. Nu ne dai niste detalii si o comparatie cat mai obiectiva. :wink: Ranjesc si acum dupa un Seat Leon. =P~ Cu siguranta cel mai HOT looking hatch de pe piata.
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by spdblue »

@tsunami drum bun si numai bine. Voi fi atent la flashuri daca ne vom vedea. Bafta.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

tsunami
Posts: 168
Joined: 03 Jun 2007, 23:26
Auto:
Location: Iasi

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by tsunami »

Este un Seat Leon din 2002, 1,9 TDI 90 CP.

Am facut deja 1000 si ceva de km. Masina are de toate (clima, geamuri electrice fata/spate, proiectoare de ceata, sistem audio cu 8 boxe, jante de aliaj pentru cauciucuri de vara, reglarea intesitatii luminilor din bord, reglaj pe inaltime al scaunului soferului)

Minusuri:
- imi lipseste stick-ul USB
- imi lipsesc comenzile de pe volan
- se incalzeste mai greu motorul (asta e pt ca e diesel)
- este mai zgomotoasa decat Ceed-ul

Imi place:
- masina are suspensii mai putin dure dar nu-mi scoate piatra de la rinichi. este comoda la drumuri de croaziera.
- nu am impresia de viteza (mergeam cu 150 si nu mi-am dat seama ca merg prea repede decat atunci cand m-am uitat pe vitezometru)
- pot face acele depasiri in scurt fara probleme. Va fi o placere cand voi avea 120 de caluti.
- deja consumul in oras cu un stil de condus sportiv este de 6.1%

Alte impresii pe masura ce mai pun cateva mii de km.
Fost posesor de Cee'd LX BEST MT - Kompass Blue@32000km
Album foto
Lumea asa cum o vad eu

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Re: La revedere Cee'd si Club Kia

Post by spdblue »

Multumim pentru datele oferite. Interesante. Te asteptam cu drag atunci cand poti sa ne mai spui cate ceva. Multumesc. Drum bun si numai bine.
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

Post Reply

Return to “Despre membri”