Dorel de la benzinarie

De toate pentru toţi
ding
Posts: 74
Joined: 08 Sep 2011, 18:06
Auto:

Dorel de la benzinarie

Post by ding »

Atasez un link destul de mare (e HD!) de unde se poate downloada un filmulet cu Dorel de la benzinarie! Urmariti masina din dreapta si...comentati !!


http://dl.transfer.ro/cut1-transfer_ro-25sep-15caaa.avi

deh..dpdv juridic implicatiile sunt complexe !

bafta tuturor

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dorel de la benzinarie

Post by eugenflorinmanea »

Tare!
Si ala cu masina e Dorel...Dar si lucratorii.
SAAB 9-5

User avatar
Vincze Szilard
Posts: 1641
Joined: 23 Sep 2008, 13:43
Auto:
Location: Cluj
Contact:

Re: Dorel de la benzinarie

Post by Vincze Szilard »

beton, acuma is curios oare cine plateste?
Kia CEED SW 1.4 BEST
ODO: 110 000 + ceva

cosmin_m3
Posts: 162
Joined: 22 Sep 2007, 08:24
Auto:
Location: Pitesti

Re: Dorel de la benzinarie

Post by cosmin_m3 »

ultima parte in care individul a plecat cu furtunul de la pompa o mai inteleg... omul putea sa fie obosit, sub un tratament medical.. poate si pretul carburantului l-a determinat .. am putea gasi multe motive .. sunt convis ca nu a facut-o intentionat!.. dar gestul angajatului de la benzinarie.... mi se pare nescuzabil! asa ceva am patit si eu in Deva la un Rompetrol! plec din Pitesti, fac cca 300 de km.. stau la o "imensa" coada formata din 3 masini (eu fiind ultima).. si ce sa vezi.. vine un angajat care imi arunca 2 conuri portocalii in fata masinii si pleaca fara sa spuna nimic... raman perplex ..strig dupa el si imi spune ca e pauza .. trebuie sa astept 30 de minute! ... m-a luat capul! nu-mi venea sa cred! am incercat sa-i explic ca nu sunt localnic, sunt in trecere, ma grabesc.. dar degeaba... oare chiar nu mai putea astepta pauza aia inca o masina!.. dupa mine.. inexplicabil gestul lui!
Cee'd 1.4 GSL Machine Silver AG-81-MCI
Image
ODO 190k

Sa nu te certi niciodata cu un prost! Ceilalti au toate sansele sa nu observe diferenta!

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dorel de la benzinarie

Post by Ogy »

O sa fie "live" in 15 minute aici:

http://www.youtube.com/watch?v=AOdBbjoyp_I

Poate nu toti au banda de net sa traga...

ding
Posts: 74
Joined: 08 Sep 2011, 18:06
Auto:

Re: Dorel de la benzinarie

Post by ding »

Vincze Szilard wrote:beton, acuma is curios oare cine plateste?
..ce nu am spus este ca tipul cu Opelul dus a fost cu pistol cu tot ! nu au apucat sa il opreasca, dar benzinarii se laudau ca il au pe camerele de supraveghere... si ce o sa-i faca, etc. nu stiu cum s-a terminat si nici nu am putut sa dau de omul cu Opelul pt a-i da filmuletzul. Inutil sa spun ca pe jos a curs destula benzina , pericol de incendiu, deh ...cred ca am vazut prea multe filme americane proaste!

Acum discutia este cam asa:

pt mine propietarul masinii nu este chiar asa de vinovat pt ca atunci cand cobori din masina, Dorelul de acolo spune: " sefu', mergi si plateste ca iti pun eu benzina". Nu stiu daca ati remarcat ca cel cu Opelul nici nu a atins pistolul de alimentare !! Omul a platit, cand s-a intors a aruncat mecanic o privire alba catre pompa (nu a remarcat ca pistolul nu e la locul sau !) si a plecat - repede, probabil se grabea - convins ca angajatul statiei si-a facut treaba !! Sunt convins ca manevra a daunat masinii proprii - gat rezervor indoit, aripa spate deteriorata, etc.

pe de alta parte, Codul Rutier spune ca soferul trebuie sa isi verifice masina inainte de plecare! Adica, daca opresti ca te preseaza sa te duci la un pom si intre timp unul beat se culca la roata, iar tu treci peste el cand pleci, se cheama omor prin imprudenta sau ...din culpa, depinde de decizia instantei de judecata!!

ar fi fain daca vreun coleg forumist avocat ar spune cum s-ar rezolva dpdv legal aceasta intamplare.

eu tot ma intreb cum a putut sa plateasca tipul cu masina contravaloarea benzinei daca pistolul nu este pus in furca ?

Ogy , vreau drepturi de autor si nici nu mi-ai cerut permisiunea sa publici filmul ! :lol:

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Dorel de la benzinarie

Post by Ogy »

drepturilii sunt sub clip....si clipul l-am gasit pe net.. :)

Post Reply

Return to “Cafenea”