Ice Hotel - Balea Lac

De toate pentru toţi
cmg_george

Ice Hotel - Balea Lac

Post by cmg_george »

A fost cineva?
Eu as vrea sa merg maine, sper sa am parte de vreme frumoasa si sa circule telecabina.

Revin cu poze :)

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

am auzit la stiri ca au fost ceva probleme cu telecabina au ramas blocati cativa turisti si au fost evacuati de urgenta pe o franghie de la o distanta de vreo 50 de m(destul de naspa). Nustiu daca va fi functionala. Cat despre hotel si biserica sunt super. Am fost anul trecut cand se construia nu am putut intra pt ca se lucra inca dar arat superb :P Sa ai vreme buna si un weeknd odihnitor !
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

helici_florin
Posts: 314
Joined: 13 Jun 2007, 20:33
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by helici_florin »

am fost eu acu o sapt si ceva. e superb acolo sus. dar sa ai neaparat ceva pe urechi. caciula sau orice altceva :) ca acolo ingheti. cand am coborat jos am spus c-am intrat in cuptor. la ce cald era jos (si jos erau cam 10 grade)

la noi singura posibila problema ar fi fost, ca atunci cand am urcat nu ni s-a asigurat coborarea. din cauza vantului. dar am riscat si am urcat pana la lac.

poze va pot arata si eu, de fapt am 1-2 poze deja puse si intr-unul din albumele mele (de la semnatura)
Cee'd Pewter Beige , 1.6 DSL 115 cp BASE + optionale
uneori Vw Passat '02 1.9 TDI 131 CP
Albume

cmg_george

Post by cmg_george »

Eu nu am mai plecat azi ca a plouat si batea vantul foarte tare.. sper ca saptamana viitoare sa fie mai bine :(

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ice Hotel - Balea Lac

Post by Arnold12 »

cmg_george wrote:A fost cineva?
Revin cu poze :)
Eu am fost anul trecut cind zapada era de 4metri :P si a fost super.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

cmg_george

Post by cmg_george »

Gata am ajuns.... m-a plouat jumate de drum! La Balea cascada se facea ca ninge... nu a batut vantul si am ajuns pana la lac cu telecabina.

Drumul pe transfagarasan parca era rupt din filmele de groaza sau din Return To The Castel Wolfenstein, ceata de nu vedeai la 10 metri in fata.

Consum mediu Brasov-Balea Cascada si inapoi 6.5!!!iupiii

Foarte fain merita efortul.
O sa revin cu poze pentru cei interesati.

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

@cmg-george: wow consum ! si viteza medie cat este? ceva relatii despre drumul Bv - Sibiu poti da? auzisem ca sunt semafoare..mai ceva decat in buc.! :roll:
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

cmg_george

Post by cmg_george »

...
Last edited by cmg_george on 10 Mar 2008, 12:05, edited 2 times in total.

cmg_george

Post by cmg_george »

ida01ro wrote:@cmg-george: wow consum ! si viteza medie cat este? ceva relatii despre drumul Bv - Sibiu poti da? auzisem ca sunt semafoare..mai ceva decat in buc.! :roll:
Da sunt destul de multe. Drumul este foarte prost. Maxim am mers cu 130. Viteza medie data de CP este de vro 60(pana acum aveam 27 :)) ).
Am resetat cand am plecat din brasov atat consumul cat si viteza.
In vro 5-6 locuri se circula pe o banda si sunt semafoare intermitente puse. Drum proaspat asfalta cu gropi din fabrica. Asfaltat pe alocuri si trecerile foarte denivelate.
La 130 a trecut un mini pe langa noi :| .. respect :)(cat au costat reparatiile?)

Sincer sa fiu Transfagarasanul este mai bun decat drumul Brasov-Sibiu. Sa ne fie rusine (nu atat noua cat celor care ne conduc). Partea buna ar fi ca se lucreaza... sper sa si largeasca si sa-l faca cum trebuie.

cmg_george

Post by cmg_george »

stiam eu ca am ramas dator cu pozele :)
http://picasaweb.google.com/chitu.mihai ... cu4nCWba6M

Post Reply

Return to “Cafenea”