Pagina de Sport

De toate pentru toţi

Sunteti de acord cu acest limbaj?

Poll ended at 07 Apr 2009, 23:30

DA
2
15%
NU
11
85%
 
Total votes: 13

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Pagina de Sport

Post by Arnold12 »

Nu am sa inteleg niciodata cum acest lucru este posibil, sa aruncam cu noroi in cei care incearca sa ne scoata din noroi.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... la-2473129
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

bogdan-m
fan Stiinta
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2008, 22:18
Auto:
Location: Constanta

Post by bogdan-m »

In preferinte fotbalistice cred ca avem pe forum o mare diversitate. Tocmai de aceea nu stiu cat de bine este sa se deschida discutii despre un anumit club, pentru ca discutiile pot fi "aprinse" de sustinatorii celorlalte cluburi.

Totusi, daca tot am apucat sa scriu, sa-mi spun si eu parerea. In dispute Steaua - CFR Cluj sunt neutru, pentru ca eu tin cu Universitatea Craiova. Fiind neutru imi place sa cred ca am o parere obiectiva. Problema, din punctul meu de vedere, nu este ca Steua castiga campionatul ci cum il castiga. Am vazut de pe stadion doua meciuri ale lui CFR Cluj, victoriile cu 3-1 de la Craiova si 2-0 de la Constanta. Impresia care mi-a ramas dupa cele doua meciuri este ca a batut "pe bune". Pe Steaua am vazut-o din tribuna in victoria cu 1-0 din Ghencea contra Universitatii Craiova. Impresia mea a fost ca oltenii puteau mai mult dar nu au vrut. Din pacate pentru Steaua, aceeasi impresie au lasat si ultimele ei doua adversare, Vasluiul si Mioveniul.
Ca sa revin la meciul cu Mioveniul si la comentariul din Prosport, au fost prea multe coincidente care au dus spre un meci jucat in afara terenului. Pe langa scandalul "cutia de table" sau "odihnirea" mai multor titulari ai Daciei Mioveni (in conditiile in care a fost singura echipa din prima liga ce si-a odihnit titulari in aceasta etapa) primul gol a fost foarte suspect. Mioveniul nu a avut un jucator la prima bara (desi Cartu este un tehnician foarte bun si nu cred ca a scapat detaliul asta) iar Goian, desi era cel mai inalt jucator de pe teren, nu a fost tinut de nimeni. Am inregistrarea video a fazei, iar in momentul in care Goian incepe sa sara ca sa loveasca mingea nu mai este nimeni langa el pe o raza de 1m. Ulterior mai vin 3 argeseni, dar daca nu sari de langa el, nu ai nici o sansa ca macar sa il jenezi, avand in vedere inaltimea lui.
Asa ca exista ceva motive pentru care Lacatus nu ar trebui sa se bucure ca si cum campionatul s-ar juca pe teren...
Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue Constanta

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

@bogdan-m - aici nu este vorba de cine cu ce echipa tine si care este mai buna, este vorba daca este normal ca numele mari ale sportului (indiferent de sport) sa fie bataia de joc a unuia si altuia.

ex: cazul becali vs Hagi
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Avortonul ala care a scris articolul vrea si el ceva notorietate. Sper ca dupa articolul asta sa iasa o marca de hartie igienica cu numele lui si tot ce se aduna pe hartia respectiva sa-i fie donat cu urari de pofta mare.

Ma bucur din ce in ce mai mult ca nu mai cumpar ziare de sport.

SeKAh
Posts: 815
Joined: 03 Jun 2007, 16:37
Auto:
Location: Bucuresti

Post by SeKAh »

Arnold; daca mi-as spune parerea as lua minim inca un avertisment...

:lol:

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Pai ar fi ok. Am impresia ca la al 3-lea e mai nasol :lol:

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

@bogdan-m---ma bucur sa vad ca Universitatea Craiova este atat de iubita in tara asta...eu sunt un suporter al acestei echipe si un membru al galeriei...dart tin sa te contrazic...nu cred ca baietii nostrii s-au dat la o parte atata timp cat media de varsta a echipei este undeva la 23-24 de ani...sunt inca tineri si vor sa se afirme..si un meci bun contra echipelor din bucuresti ar fi oarecum o rampa de lansare....problema este insa alta...arbitrajele...am fost macinati de cavalerii fluierului...si cel mai rau in meciul cu rrapid cand ni s-a anulat un gol perfect valabil...

la noi nu este niciod liniste...chiar daca sunt invincibili de 7 meciuri...kiar daca in 4 sau 5 partide am revenit de la 1-0 sau kiar 2-0..la noi nu poate sa fie liniste...acum se zvoneste de interesul rrapidului pt Napoli..ar fi pacat sa plece....si e greu cand din cauza unor neispraviti sa jucma fara spectatori...


dar ai dreptate..jocurile de culise ale stelei...sau butoanele lu nea'jiji fac din sportul rege o amintire urata...atat timp cat nu se va demara o ancheta,den celei din italia de acum vreo 2 ani parca..noi o sa fim tot la nivelul care eram pe timpu lu impuscatu...]


cand in '73 craiova era pe primu loc urmata de dinamo...si tocmai batuseram petrolul si dinamo avea meci cu fc Arges si tr sa marcheze 7 goluri pentru a lua primul loc Craiovei....si da...a batut cu 7-0!si multe alte exemple!


si pt final:Suntem cei mai buni dintre romani,suntem olteni,si intotdeauna vom striga:HAI CRAIOVA!!!!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Va rog sa pastrati un ton civilizat.

Craiova a produs o gramada de fotbalisti buni, mai trebuie sa produca si un conducator si atunci va fi performanta si la ei.

Iar jocuri de culise au fost, sunt si vor fi.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

fotbal sucks! sau cel putin ala made in ro
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

CML13
Posts: 70
Joined: 31 Jan 2008, 21:34
Auto:
Location: ploiesti

Post by CML13 »

eu recomand rugby!!! :D cred ca am avea cate ceva de invatat

bogdan-m
fan Stiinta
Posts: 44
Joined: 04 Apr 2008, 22:18
Auto:
Location: Constanta

Post by bogdan-m »

@ Riky - Eu sunt membru gruppo-maxima. In ceea ce priveste meciul cu Steaua incearca sa-si amintesti meciul de anul trecut cand, desi eram nou-promovati, am dominat prima jumatate de ora. Anul asta am inceput meciul de parca am fi jucat cu Real Madrid. De fapt a fost primul meci in care suporterii au reprosat lui Mititelu un posibil aranjament.

In ceea ce-l priveste pe Lacatus, am toata stima pentru cariera lui de jucator. Ca antrenor inca mai are de demonstrat ca poate fi un foarte bun tehnician. Mie nu mi-a placut insa o afirmatie de-a lui din toamna, cand a spus ca trebuie sa-l invete pe Banel Nicolita sa simuleze mai des si a dat exemplu unei faze in care a fost jenat de un adversar dar a incercat sa continue faza. Lacatus a spus ca a gresit si mai bine incerca sa se arunce poate obtinea un penalty. Poate ca multi antrenori spun chestia asta, dar nu cred ca trebuia spusa public. Asa lasa o anumita impresie asupra calitatii tale de antrenor...
Kia Cee'd 1,4 Best Abyss Blue Constanta

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

@bogdan-m---si u la randul tau ai dreptate in ce priveste meciul cu steaua in sezonul dupa promovare...prima reprezia a fost una disputata..iar in a doua ne-am baricadat in fata portii...


Lacatus kiar nu mi se pare un antrenor grozav,ca jucator nu l-am apucat..eram micutz;)) dar imi povesteste tata ce nesimtit era si cum odata a aratat oltenilor nostrii(suporterilor)bijuteriile sale....dar imi aduc aminte cand in anul in care am retrogradat parca(cel mai negru din toata istoria noastra) cand mitelu vruia sa preia echipa de la staica l-a adus ca antrenor pe Lacatus si nu a stat mai mult de doua ore la Craiova;))


in rest sa stii ca imi palc cum se misca baietii!!!ori Napoli e antrenor bun,ori acum sau mai maturizat si ei....oricum sper ca maine sa batem pe U Cluj...apoi cu cine aveam acasa?!!?ca stiu ca miercurea viitoare este iar etapa intermediara si jucam cu dinamo:D sper sa-i batem pe catei:P
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by sorinh »

CML13 wrote:eu recomand rugby!!! :D cred ca am avea cate ceva de invatat
din nefericire nici acolo nu mai este fair play-ul care a consacrat sportul.
profesionalismul (mai degraba "profesionismul") incipient de la noi, de aceeasi teapa cu capitalismul de acumulare veroce, precum si suporterii imprumutati din fotbal au inceput sa distruga si rugby-ul.

revenind la limbajul autorului articolului din prosport: despre orice exista opinii pro si contra. nu poate toata lumea sa zica numai de bine. lacatus chiar a fost un faultangiu (daca mi se permite expresia) si un simulator. chiar nu mai vrea nimeni sa-si aduca aminte ca arma lui preferata era scuipatul?
are voie un neica-nimeni de la o gazeta sa scrie in asa termeni despre o legenda? eu zic DA. are voie pentru ca exista libertatea de exprimare. daca cineva se simte jignit are dreptul de a nu cumpara ziarul. iar daca lacatus se simte ofensat, il poate da in judecata pe autorul articolului.

de ce geanta asta sa nu poata sa spuna ceva, si becali sa poata? sau mircea badea? sau voiculescu are voie sa jigneasca ministrul justitiei SI o femeie in acelasi timp, in timp ce o alta personalitate din alt domeniu este (ar trebui) sa fie inatacabila?!

ca sa nu lasam loc la discutii: sunt stelist de cand m-am nascut. prima mea poezie a fost lista numelor echipei de aur a cca. am fost pe ghencea la meciuri din '79, cand faceam tenis la steaua si in loc sa ma duc la stanga intram pe stadion. saream gardul de doua ori pe an la cuplajele de pe 23 august. explozia de suporteri ai stelei din '86 o consider si astazi numai de convenienta. am incetat sa ma mai duc la meciuri in studentie, si dupa aia a venit becali. de atunci am considerat ca nu mai merita efortul.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

sonty
incercator
Posts: 734
Joined: 02 Jun 2007, 14:25
Auto:
Location: craiova

Post by sonty »

bogdan-m wrote:Mie nu mi-a placut insa o afirmatie de-a lui din toamna, cand a spus ca trebuie sa-l invete pe Banel Nicolita sa simuleze mai des si a dat exemplu unei faze in care a fost jenat de un adversar dar a incercat sa continue faza. Lacatus a spus ca a gresit si mai bine incerca sa se arunce poate obtinea un penalty. Poate ca multi antrenori spun chestia asta, dar nu cred ca trebuia spusa public. Asa lasa o anumita impresie asupra calitatii tale de antrenor...
la asta s-a priceput lacatus cel mai bine in viata lui de fotbalist: sa cerseasca. tin minte faze cu el la nationala cand il injuram tot meciul fiindca la absolut toate ocaziile pe care le avea in zona careului cadea secerat. bine, era si batran pe vremea aia, iar eu prea mic sa ma fi interesat activitatea lui din campionatele in care a activat.
nu zic c-a fost un jucator slab pentru ca nu stiu tot ce-a facut pe la echipele de club si nici pe la nationala in tinerete. parerea mea e formata doar pe baza unor amintiri din anii 90 si cred ca e la fel de proasta ca si cea despre inzaghi. niste jucatori care baga goluri multe, dar care parca nu respecta spiritul sportului.
oltCEE'D 1.4 BEST, machine silver. cu roti si volan.
comanda 26.06. serie 4.09. achitat 7.09. livrare 20.09. toate in 2007.
DJ 50NTY
oltcit special, 0.652. de-o varsta cu mine.

Riky
Posts: 304
Joined: 04 Nov 2007, 05:00
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by Riky »

rusine Craiovei azi....U Cluj-U Craiova 2-0....fu BLAT....rusine lu'mititelu...rusine echipei....macar sa ne fi vandut si noi pe o suma frumuzica....dart ncii asta nu cred....pacat...ultima clasa ne batu...BLAT!!!!!
KIa Cee'd,1.4, 109CP--Cine n-are Cee'd sa-si cumpere!:)

http://picasaweb.google.com/rikyriky8/MasinutzaMea

Post Reply

Return to “Cafenea”