magazin piese auto

De toate pentru toţi
andaluz
Posts: 11
Joined: 16 Dec 2013, 10:48
Auto: kia picanto 1.0

magazin piese auto

Post by andaluz »

As dori sa imi fac un magazin online. Detin un magazin de piese auto in Cluj-Napoca si as dori sa imi fac si un site, sa vand si pe internet. M-ar ajuta mult, mai ales sa imi promovez business-ul. Stie cineva sau m-ar putea ajuta cineva cu niste sugestii, idei despre vreo firma sau stie pe cineva care se ocupa de domenii web, vinde spatiu pentru hosting si ofera servicii de promovare|? Raman recunoscator celor care iau cateva minute din timpul lor sa imi lase un mesaj. Multumesc anticipat!

User avatar
balbo_x
Posts: 623
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: magazin piese auto

Post by balbo_x »

Salut,

Ai asa:
- doar inregistrare domeniu: http://www.rotld.ro/. Taxa de inregistrare este 30euro si se plateste o singura data.
- inregistrate si gazduire domeniu: http://www.romarg.ro/. Preturile pentru gazduire business incep de la 7.95euro/luna. Pentru mai multe detalii citeste acolo sau da-le un telefon la numarul de la contact.
Pentru web design preturile incep de la 100euro site simplu si urca functie de nevoile tale.

Numai bine si bafta in afacere.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Nu uita ca daca vrei o baza de date actualizata la zi cu piese auto te costa undeva la 1500-3000 de euro pe piata neagra. Functie de unde le iei.

Construirea unui site costa si el pe piata oficiala de la 300-3000 de euro functie de ce iti doresti

Bafta

andaluz
Posts: 11
Joined: 16 Dec 2013, 10:48
Auto: kia picanto 1.0

Re: magazin piese auto

Post by andaluz »

@balbo_x merci frumos pentru ajutor, am luat legaura cu ei si par ok asa, doar ca am observat ca sunt cu mult mai scumpi decat de la cineva recomandat de un amic, clausweb.ro. Astia au host business de pe la vreo 2.95 euro si imi ofera partea hard de tip dedicat deci ma ajuta foarte mult, ca vreau sa a administrez singur pe server, ma rog cu anjutorul unui var care se pricepe. Dar la design ma gandesc la cele doua variante. Respect si numai bine, frate!
@ colin, m-am interesat si de partea asta intre timp si as avea buget. stiam ca e scump dar nici chiar atat. Mas invart sa vad ce gasesc online pe parte de baza de date cu piese si eventual revin cu detalii.
Merci pentru timp!!

User avatar
balbo_x
Posts: 623
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: magazin piese auto

Post by balbo_x »

Salut, oricand cu placere. Intr-adevar, sunt mai scumpi, dar ai grija insa la conditiile si diferentele dintre abonamente si ia-l pe cel mai convenabil. Despre design, sunt destule site-uri auto care au acelasi format, deci deja ai avea un template.
Bafta si te asteptam cu ofertele pe forum :D .
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

colin
Posts: 321
Joined: 24 Jan 2013, 15:26
Auto: Ceed

Post by colin »

Clausweb sunt niste nenorociti. Care nu stiu sa vrb cu clientii. Care fac misto de conditiile mentionate initial. Am stat 6 luni cu ei dupa care am plecat! Sa pastreze restul de 6 luni sanatosi!

Post Reply

Return to “Cafenea”