RDS&RCS

De toate pentru toţi
User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

RDS&RCS

Post by Ogy »

Cei care aveti abonamente de telefonie mobila de la rds, aveti grija ca luna asta, le-a dat cu virgula si au gresit calculele. Verificati factura!
Curs euro 4.4049
Abonamentele in euro au inclus tva.

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: RDS&RCS

Post by dragosv »

virgula, ca virgula... dar ești mulțumit de servicii? internetul pe mobil se încarcă repede? semnalul e ok? ma bate un gând..
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by Ogy »

Eu am de 2 ani si sunt multumit. Pe parte de semnal (voce) de luna trecuta ai roaming cu vodafone pe tot teritoriul Romaniei (se comuta automat) si de luna viitoare roaming si la pachetul de date. Eu am vazut si tv online, filme online, descarcari de soft (700mb+) etc si a mers foarte ok. Eu il folosesc preponderent in Bucuresti. La munte nu am avut probleme decat pe anumite portiuni pe serpentine (ma refer la pachetul de date). In Mamaia mi-a mers infect netul 10kb-500kb/sec. In alte statiuni a mers bine.
Vezi ca oferta care "te bate gandul" tine pana la sfarsitul lui august. Am luat 5 abonamente dealea si 3 telefoane momentan :) pe langa cele 2 vechi de 2 ani.

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: RDS&RCS

Post by panzer »

Eu am facut un test cu telefonul bonei care este Digi si n-a trecut automat pe VDF. Este un candy bar f vechi. Gresesc eu pe undeva?
(nu pot sa bag cartela in tel meu pentru ca merge cu sim mai mic).

De curiozitate - in Vama merge?

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: RDS&RCS

Post by dragosv »

dacă e sa trec o fac eu pana în august... dar mai caut păreri... acum sunt pe Orange.. sa vad și ei ce oferte îmi dau. dacă trec eu trebuie sa treacă tot familionul :D
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by Ogy »

Daca treci tu iti da beep si ii suni tu ca ai nelimitat... :)
La abonamentele vechi pe care le am, am vazut si eu ca nu trece mereu automat pe roaming. Pe abonamentele astea noi unde este decupat deja simul pentru microsim trece rapid. Ce oferte sa-ti dea?! :) La vodafone nelimitat e 19 euro....la orange cu cat poate sa-ti dea? In Vama nu am fost dar iti poti raspunde singur :am semnal vodafone in vama, atunci merge si rds.

User avatar
RaiMaN
Moderator
Posts: 1080
Joined: 17 Jun 2010, 12:27
Auto: Sportage 1.7 CRDI
Location: Bucuresti

Re: RDS&RCS

Post by RaiMaN »

La orange iti da nelimitat la 15 euro cu 2 GB de net :)
Peugeot 5008 GT 2019, 2.0 Diesel EAT8, 177CP

EX: Kia Sportage MY2017, 1.7 CRDI 7DCT, Style, New InfraRed

Kia Cee`d Facelift 2010 1.6 CRDI , Best, Black Pearl

dragosv
Posts: 387
Joined: 01 Jul 2010, 21:27
Auto:
Location: braila

Re: RDS&RCS

Post by dragosv »

15 euro nelimitat și cu 2 GB de net nu e rău, dar parca cu 5 euro și 5 GB parca e și mai bine... și tocmai bip urile vreau sa le evit... chiar nu suport :)
kia ceed 1.6 DSL HP city oil blue decembrie 2008(proprietar iulie 2010 )

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by Ogy »

Sa nu mai povestim de tarifele din roaming...

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by bogdan241 »

Hai sa gandim logic...cine iti da cu 2eur abonament cu nelimitate :) undeva e o manevra...din auzite lucrurile se vor schimba drastic de la 1 ian 2015...
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by Ogy »

Orice s-ar schimba de la 1 ianuarie 2015 sau 1 ianuarie 2016 exista varianta rezilierii. Totul este sa sti ce scrie in contract si sa nu semnezi ca primarul.

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by bogdan241 »

Sunt de acord cu tine. Treaba e ca foarte multi nu citesc stelutele alea mici din contract. Sunt destul de sigur ca nu poti inchide anticipat abonamentul fara penalitati. Au ei juristi si oameni de marketing care stiu mai bine ca omul de rand care se bucura la pretul asta mic, cum se face.

[-o<
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: RDS&RCS

Post by Ogy »

Frunzareste internetul sau chiar un contract in cauza (eu am vreo 5) si o sa vezi despre ce vb.
Ca din auzite.....

Post Reply

Return to “Cafenea”